web analytics

TikTok тестує відео обсягом в годину

Феномен того, що YouTube досі є основним сервісом, на якому люди в таких об’ємах і з таким різноманіттям споживають аудіовізуальний контент давно не дає спокою іншим відеосервісам. Свого часу, різними методами намагались перетягнути до себе глядачів Vimeo, Facebook та десятки менш відомих сайтів, однак звалити з п’єдесталу одну з набйільших революцій у медіа за останні кілька десятиліть не вдавалося нікому. Тим не менш, чергова спроба не забарилася.

Сервіс коротких вертикальних потокових відео TikTok вже намагався (і місцями небезуспішно, хоч і з істотним спротивом музичної індустрії) наступати на територію Spotify. Наразі ж вони обережно зондують довші формати. За останній час окремі користувачі вже отримали змогу викладати на сервіс відео обсягом 10 і навіть 30 хвилин, а програма монетизації сервісу почала заохочувати контент-мейкерів до створення відео з класичною горизонтальною орієнтацією. Наразі ж, судячи з усього в тестовому і напіввипадковому режимі окремі користувачі можуть викладати вже й відео до 60 хвилин.

Виглядає все трохи іронічно, адже ще нещодавно всі хто міг додали тіктокоподібні короткі вертикальні відео до свої сервісів, аби конкурувати з TikTok як головним “вбивцею часу”. Це було ще більш менш логічно у випадках YouTube Shorts та Reels в Instagram і Facebook, але коли “свій TikTok” з’явився навіть в LinkedIn, соцмережі для пошуку роботи та підтримання робочих контактів, перебіг тенденції вже став трошки дивним. Тепер і погоді — виявилось, що поки всі копіюють стратегії TikTok щодо коротких відео, сам цей сервіс потихеньку вивчає можливості вдарити конкурентів там, де вони не очікують і досі відчувають себе добре. Що з того вийде, звісно, говорити ще дуже рано. Для того, щоб конкурувати з YouTube, де давно є можливість вивалити на глядача багатогодинні “шедеври” в стилі Година тиші, яку періодично перериває година тиші (я старався), TikTok знадобиться збільшення хронометражу значно більше ніж в одну годину.

Слід нагадати, що у липні 2022 року TikTok нарешті перевів Україну до Європейського регіону. Проблему завалів низькоякісного російськомовного контенту в фідах українців на платформі це повністю не вирішило, але однозначно стало принаймні трохи краще. Звісно, що багато людей загалом вважають TikTok досить шкідливою платформою — починаючи з того, що належить він китайській компанії ByteDance (неодноразово поміченій у зборі даних користувачів) і закінчуючи низьким контролем за якістю і інформаційною політикою на сервісі. Як би там не було, а платформа стає все більш поширеною як в плані охвату різних вікових груп, так і в плані тематики, а кількість завантажень застосунку давно сягнула більше 2 мільярдів.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Автор каналу Geek Journal вступив до лав ЗСУ

p.ua.geek journal

YouTube презентував функцію миттєвого занурення в ігровий процес через відео

youtubegaming jpg webp

Боббі Котик хоче придбати TikTok

bobby kotick activision blizzard

Гравці вважають сучасні ААА занадто дорогими і в той же час ніколи не запускають чверть придбаних ігор

indie

[ОНОВЛЕНО] YouTube навмисно навантажує вашу систему, якщо встановлено AdBlock

p.ua.youtube

TikTok наступає на територію Spotify… а GOG кепкує

З 1 грудня Google почне видаляти акаунти, якими давно не користувались

YouTube

“Мої думки про кіно”: відомий український режисер Антоніо Лукіч завів канал на YouTube

Мої думки про кіно

Популярне