web analytics
assassin'screedshadows15

Трощи, ховайся і з песиками грайся: нові подробиці ігроладу Assassin’s Creed Shadows

Автор: Микола Єрьомін

Обіцяний червневий ігроладний трейлер Assassin’s Creed Shadows продовжує підігрівати цікавість до нової гри однієї з найвідоміших серій сучасності. Важливо розуміти, що ігролад, який ми бачимо у відео ще не кінцевий, тож напевно казати щось поки важко, але загальна тенденція вже тут. Маємо ще один Assassin’s Creed який чітко знає, що він хоче від стелсу, але дає можливість трошки невпевнено і важкувато лізти напролом, там де це треба і не треба робити. Чи буде з того всього баланс — невідомо. Але вже цікаво.

А що відомо і цікаво з двох свіжих відео від Ubisoft розберемо детально у цій статті.

Квітуча і небезпечна Фукучіяма

На початку ігроладного відео Ясуке каже буквально наступне:

Поля переповнені. Великий врожай потребує багатьох рук.

Звісно, що це буквальна ремарка про врожаї рису, збір яких показано у найменших деталях, однак якщо мені сказати про самураїв і врожай, то у мене виникає досить потужна асоціація. Легендарний самурайський фільм Акіри Куросави «Йоджімбо» (Yojimbo) був хитро завуальованою адаптацією гангстерського палпового детективу «Червоний врожай» (Red Harvest) Дешілла Гемметта. Враховуючи, що ремарки Ясуке, як ми бачимо з сюжетного трейлеру часто мають певний прихований сенс, а автори гри іронізують над правилами самурайського- та нінджа-жанрів, не здивуюсь, якщо це натяк на те, що антагоністів гри треба буде зіштовхувати між собою (основа сюжету «Йоджімбо»). Принаймні в місії (реальне місто в Японії), яка починається з того, що селяни жаліються на свавілля місцевих вояків (а це вже «Сім самураїв» того ж Куросави). Хоча в своїй основі місія радше схожа на антитезу традиційного початку самурайського бойовика — замість міста/села в занепаді і жаху, Ясуке бачить квітуче місце, яке дозволяє забути про війну. Вочевидь, це ненадовго.

Проходитиме це місія у відносно мирному місті Фукучіяма (не плутати з Фукушімою — це два різних міста, а не різні вимови назви одного, як може здатися людям змученим “поліванівкою”). Як і Такеда у місті Асаґо, фортеця показана у першому трейлері — цілком реальне місце з реальним однойменним замком, який повністю відтворений у грі. Пролізти сюди стає основною стелс-місії, яку у трейлері виконує Наое.

Ще трохи сюжету та історії

У Фукучіяму Ясуке і Наое приводить необхідність вбити корумпованого та деспотичного Лорда Хаяші. Реальних відповідників у цього персонажа немає, однак в Сенґоку (історичний період який відбувається гра і про який я детально розповів в попередній статті), жив Хаяші Хідесада (1513-1580), легендарний самурай, який був губернатором провінції Садо.

На відміну від Хаяші у грі, Хідесада служив даймьо Оду Нобуназі вірою і правдою, хоча замість заслуженої спокійної старості під кінець життя отримав догану і вигнання за давню підтримку його політичних супротивників. Так чи інакше, дія гри відбувається дуже близько до смерті Хаяші Хідесади, тож він вочевидь був віддаленим прототипом персонажа. От тільки помер Хідесада своєю смертю у віці приблизно 67 років. Сталося це в Кіото, за 96 кілометрів від Фукучіями.

Власне, ігролад

Коли вийшов сюжетний трейлер Assassin’s Creed Shadows, творці обіцяли, що багато з показаних в ньому анімацій дійсно будуть в грі. Частково так це і є, однак вже традиційно, повторюваності цих анімацій в ігроладі буде значно менше очікуваного. Особливо карикатурно (чи то пак мультяшно) виглядає здібність Ясуке одним ударом свого канабо знести цілий шар броні з інших самураїв (і те, що з цього починається перший бій не допомагає). Зрозуміло, що можливість знищувати оточення та об’єкти завжди була моментом, який у відеоіграх передається трохи схематично, однак враховуючи, що творці гри обіцяли майже повністю знищуваний світ, тож такі моменти трохи псують враження. Втім, погром ринків, який обіцяли минулого разу, нам тут все ж показують. Виглядає натхненно — овочі і фрукти летять у всі сторони. Дивно, як творці гри не втримались порубати їх катаною. Втім, Fruit Ninja це занадто далеке минуле, навіть для історичної гри. Але ще не вечір: врешті решт, в Assassins Creed Valhalla (наш огляд) взагалі засунули бойовий бейсбол.

Ще одна обіцянка з минулих відео, яку видно в цьому трейлері — можливість вбивати через відомі на весь світ паперові японські стіни. Іконічним такі моменти зробили дешеві бойовики про нінджя та самураїв, які ми вже згадували в минулому матеріалі на тему. Все впиралося в те, що це впізнавана декорація будувати яку дуже легко, тому «Японія» чи «японська присутність» стала хрестоматійно передаватись так на екрані.

Наприклад в «Карателі» (The Punisher) 1989 року, де Якудза роблять собі навіть у хмарочосі такий традиційний декор лише для того, щоб їх ефектно кидали та вбивали через внутрішньокімнатні перегородки. Ймовірно десь так ця місія буде виглядати у виконанні Ясуке.

Використання ж для «стелсу» загалом дощової і вітряної погоди, на який звертає увагу режисер гри Шарль Бенуа у розборі ігроладного трейлеру є традиційним прийомом справжніх нінджя. У книжці «Сутність нінджюцу» письменник та майстер цього бойового мистецтва Масаакі Хацумі порівнює рухи нінджя з вітром і згадує, що рух нінджя влучно ховається саме у його звуці. Загалом, стелс-місія виглядає вочевидь значно більш доконаною і виграшною з двох показаних. Це не дивно, враховуючи що станом на чотирнадцяту номерну гру у всесвіті, доробляти цей компонент треба було мінімально.

Окрема новинка, втім — реальний спосіб який нінджя використовували, щоб довго затримуватись під водою. Використання полої бамбукової трубки було подвійним скілом — це і можливість дихати відносно непоміченим і зброя для запуску отруєних дротиків у супротивника. Останнього нам ще не показували, але я певен, що його слід очікувати. Взагалі, практично кожний інструмент нінджя має мінімум два призначення. Як зазначає Бенуа, каґінава (гак-кішка на мотузці) використовується не лише для підйому та спуску з висоти й переміщень, а також як зброя ближнього бою для удушення. Єдина ж зброя, яку ми вперше бачимо саме в ігроладному трейлері — кусаріґама. Це традиційне знаряддя нінджя, тож її появи можна було очікувати. Як ми бачимо, вона також багатофункціональна (фактично це модифікований серп для збору врожаю, посаджений на ланцюг) і дуже згодиться тримати ворогів на відстані.

Файні звірятка, на яких чекати ще зовсім недовго

Якби відео не робили на цьому окремий фокус, про це можна було б і не казати, однак вони точно його роблять. Тому слід сказати пару слів про те, як нас будуть розважати гарними і реалістичними звірятками. Птахами і конями нікого вже не здивуєш, але любителі поганятися за тваринками і забути про місію матимуть нагоду познайомитись зблизька з японськими макаками (Macaca fuscata) та собаками знаменитої породи шіба іну (погладити яку можна в окремій катсцені). Олег Куліков, ймовірно, вже приготувався ставити цій грі високі оцінки.

Найбільш високобюджетний симулятор віджиму точки на ринку і поглажування собак вийде 15 листопада 2024 року на ПК, Amazon Luna, macOS, PlayStation 5 та Xbox Series X/S, однак власники підписки Ubisoft+ оцінять новинку на три дня раніше.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Топ-50 блогерів України: підтримайте друзів порталу PlayUA

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.топ 50 vote

Які заходи варто відвідати на другому фестивалі «Книжкова країна»?

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.Книжкова країна

Історія помсти з новими героями. Що показали у трейлері «Балерина», спін-оффу Джона Віка

Автор: Андрій Присяжний

john wick ballerine

Ghost of Yotei, Horizon Zero Dawn Remastered, The Midnight Walk — Що показали на вересневій State of Play

Автор: Барлет Ярослав

ghost of yōtei

Microsoft Copilot: швидке вирішення повсякденних завдань

Автор: PlayUA

microsoft copilot 01

Розумні годинники – ваш найкращий технологічний друг

Автор: PlayUA

smartwatch 02

Пластикові герої — Історія Дедпула й Росомахи у LEGO

Автор: PlayUA

lego

Christmas Trade Show: що покаже виставка новорічної продукції

Автор: Микола Єрьомін

Міжнародний виставковий центр