[ОНОВЛЕНО] Ubisoft обіцяє не забирати придбані вами ігри на ПК

ОНОВЛЕНО: на тлі бурхливої реакції користувачів Ubisoft оновила текст на своєму сайті, де тепер сказано, що акаунти, де діє підписка Ubisoft+ чи є бодай одна придбана гра на ПК не підлягають видаленню, якщо тільки сам користувач цього не захоче.


Початкова новина: Коли ви востаннє заходили в Ubisoft Connect? Якщо вам важко згадати, то про всяк випадок перевірте електронну пошту, адже може вам прийшло сповіщення, що Ubisoft назавжди відключила ваш акаунт. А все тому, що десь на шляху перетворення сервісу Uplay на Ubisoft Connect (стара назва була кращою) французьке видавництво стало блокувати неактивним акаунтам доступ до ігрових бібліотек.

У центрі уваги ця інформація опинилася, коли одному твіттерянину прийшов лист із проханням зайти в Ubisoft Connect в мехаж наступних 30 днів, інакше від втратить доступ до своїх ігор. Звісно, для нього це стало несподіванкою, як і для багатьох інших користувачів.

Офіційний акаунт служби підтримки Ubisoft відповів на цей твіт, але краще від цього не стало.

Так, звісно, ми з вами насправді не купуємо цифрові версії ігор, а платимо за безстрокове право особистого користування ліцензійним продуктом. Але все одно платформотримачі та компанії, які володіють ігровими сервісами, зазвичай покладаються на совісне надання послуг, бодай якось підкріплене в умовах користування, які практично ніхто не читає.

Штука в тому, що хоча в умовах користування сервісами Ubisoft є традиційна фраза, що “компанія залишає за собою право в будь-який час припинити постачання послуг” (що зроблено для порушників, чітерів, хакерів, крадіїв тощо), але ніде й нічого не сказано про відключення “неактивних” акаунтів і тим паче нема вказано, скільки часу має минути, перш ніж акаунт вважатиметься неактивним.

Щоправда, ось тут є примітка, що Ubisoft може відключати акаунти через вимоги місцевого законодавства, зокрема європейського закону про захист цифрових даних громадськості (GDPR). Зокрема, так Ubisoft пояснила низку заблокованих акаунтів наприкінці 2021 року. Однак уже й тоді були певні суперечності в словах компанії, бо у зверненні до користувачів було заявлено, що користувачі отримуватимуть попередження за 6 місяців бездіяльності, але потім представники Ubisoft запевняли, що акаунтам нічого не загрожує, якщо пауза в користуванні складає менше 4 років.

Але є нюанс: ні Steam, ні EGS, ні GOG, які оперують в Європі та свого часу теж переглядали документацію, щоб вона відповідала вимогам GDPR, не мають таких обмежень. Ви в праві роками туди не заходити, але придбані вами ігри ніхто не забере.

А от якщо ви довго не заходили в Ubisoft Connect, то ваша тамтешня бібліотека може сказати вам au revoir (навіть якщо ви купували ігри Ubisoft у Steam).

Олег Куліков

Найбільший прихильник Ubisoft у цій країні. Давній фан RPG та stealth-ігор. Бетменолог зі стажем. Не вірить у спойлери.

  • Емм, це було б сумно. І не тому, що мені шкода грошей, витрачених там на ігри. Просто це виглядає як омана користувача. Я розумію усе що написане у статті, та це не міняє сприйняття такого стану речей, як оманливого. А ще, це змушує думати, що купівля ігор саме у Steam, ну або GOG є найкращим вибором, принаймі до того часу, поки не з'явиться подібний прецедент і там. Ubisoft має вкрай дивну (щоб не сказати - дурнувату) політику сервісу. Наприклад, раніше вони позбавили українських гравців можливості вмикати іншу мову інтерфейсу, окрім росіянської, хоча до того така можливість була. Загалом, багато їх рішень виглядають нелогічно та дивакувато, можливо навіть дещо вороже.

  • БУМ!!! що і треба було довести.
    я про це вже не раз і не два писав всюди: НІКОЛИ НЕ КУПУЙТЕ ігри у всяких там стімах, гогах, убісофтах чи егс, бо насправді ви НЕ купуєте гру і ваш рахунок в них насправді ні разу не ваш, а ЇХ!

    радий, що ні разу не дав ні копійки нікому з тих перерахованих і всі ігри, що в мене є в ЇХ бібліотеках - це халява, яку хтось колись роздавав, тому втрата буде менш катастрофічною, якщо все-таки заблокують з якоїсь "радості"....

    • Все одно ж має бути хоча б одна гра яку б хотілось придбати... то хоча б фіз. версію можна купити.

      • так, фізичні версії купляти можна! але навіть тоді пластиковий диск живе років 20 максимум і то в найкращому випадку.
        в довгостроковій перспективі як не крути, але скочуєшся в піратство.... або взагалі не граєш в ігри!

​Tencent згортає частину своїх інвестиції в ігрову індустрію

Китайська корпорація Tencent намагається вийти з багатьох своїх інвестицій у ігрові компанії, навіть попри чималі…

20 години

Bungie зробила симулятор побачень Destiny у стилі Dream Daddy, але керівництво було категорично проти

У нещодавньому інтерв’ю, де обговорювали подробиці сюжету оновлення в Destiny 2 під назвою Season of…

21 годину

Том Голланд розповів, що поборов алкоголізм

Тридцятирічний Том Голланд зараз на перших шпальтах не лише через очікуваний багатьма фільм "Людина-павук: Абсолютно…

1 день

Українська гра Last Pirates: Die Together увійшла у топ-50 найпопулярніших демо-версій Steam Next Fest

Як ми писали 15 червня, українська гра Last Pirates: Die Together прийшла на цьогорічний Steam…

1 день

Steam Machine виявилася значно дорожчою, ніж планувала Valve

Valve оприлюднила ціну та дату виходу ігрового пристрою Steam Machine — компактного ігрового ПК на…

1 день

Відбувся реліз SAND — кооперативного шутера про святих галичан на далекій піщаній планеті

Кооперативний шутер SAND від львівської студії Hologryph, створений у співпраці з київською TowerHaus, нарешті з’явився в дочасному доступі…

2 дні

This website uses cookies.