Українська локалізація To the Moon
Цей шедевр ще не такої далекої давнини (2011 рік) нарешті отримав повноцінну якісну українську локалізацію (сторінка у Steam).
Про гру
To the Moon — це надзвичайна історія двох лікарів, які мандрують спогадами помираючих людей для виконання їхніх передсмертних бажань. У цій грі ви будете спостерігати за тим, як доктор Ніл Воттс та доктор Єва Розалін допомагають втілитися (хоч лише в голові) мрії Джонні — полетіти на Місяць. Майже до самого кінця гри перед нами стоятиме одне запитання: чому у Джонні така нестримна жага дістатися жовтого супутника Землі?
Ця пригодницька гра не має жодного бою, а от поламати мізки в кількох місцях доведеться. І все це під неперевершений музичний супровід, який налаштовує гравця на правильний настрій.
Гра не залишила байдужим нікого з тих, хто просто сів і почав грати. Це одна з тих ігор, які виходять рідко, на перший погляд можуть здатися не дуже, але насправді — це перлина у мушлі.
Рецензії у Steam на гру виключно схвальні (97% із усього 20 410). Оцінка Metacritic: 81.
Історія перекладу
Варто зазначити, що сам проект локалізації було розпочато волонтерами на початку 2015 року, коли дівчина Олена та хлопець Аркадій (вони з Москви!) вирішили зробити щось приємне для ігрового світу. Зупинилися на To the Moon і його українізації. Написали розробнику, отримали дозвіл, створили тему на форумі, і до перекладу долучилися ще двоє хлопців — Юрій з Донецьку та Максим з Павлограда. Як бачите, на початку зібралася надзвичайно цікава команда. Впродовж двох років вони перекладали, поки були сили, і, зрештою, Юрій наприкінці 2016 року попросив допомоги у STS UA. Daine і Rayfulrand відгукнулися, і разом весела команда впоралася із цим відповідальним завданням.
Всього перекладено близько 38 000 слів у To the Moon та по 4 000 слів у кожному з міні-епізодів.
Наразі переклад відполірований до сяючого лиску, аж сліпить.
Офіційний переклад двох додаткових міні-епізодів закінчив Rayfulrand.
А ось маленька ложечка дьогтю в діжці меду: поки що власники операційних систем MacOS та Linux не можуть насолодитися грою. Але… ви навіть не уявляєте, скільки насправді людей, окрім Кана Ґао, задіяні у цій грі. Інші розробники-волонтери вже працюють над тим, аби наш переклад з’явився офіційно і для цих систем. Пряма цитата: “In very close future”, що по-нашому означає “ось-ось”.
І ще одна ложечка (остання): два безкоштовні додатки — міні-епізоди — до гри, перекладені нами, вже вивантажені розробником у Steam, але чомусь їх неможливо запустити. Чекаємо на відповідь пана Ґао, бо на GOG їх вже можна спокійнісінько завантажити.
А якщо у вас немає змоги придбати гру, то ось тут можна подивитися повнісінський нумограй українською. Приємного перегляду!
Окрім того, 18 травня To the Moon офіційно з’явилася у AppStore та GooglePlay. Rayfulrand зв’язався з видавцями. Результат: українська у мобільні версії буде додана до кінця червня.
А тепер чекаємо чемно релізу Finding Paradise (другий епізод серії To the Moon), тому що локалізацію розробник вирішив додати лише після випуску гри. Вже є домовленість, що STS UA будуть курувати проект.
І наостанок: особлива подяка Юрію Veselatorba Мосійчуку та Олені TheFriendlyGhost Сивіцькій. Без них To the Moon українською не було б.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!
Читайте також
Популярне
-
Valve показала Half-Life 2: Episode 3 й розповіла причини його скасування
-
Ubisoft поки не планує перекладати нові ігри українською
-
УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)
-
«Це була б гра року, якби не проблеми з продуктивністю та помилки»: перші оцінки S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
-
Dragon Age | Що було до Veilguard (UAGames)