Усе, що показали (і приховали) в трейлері cеріалу “Декстер: Нова кров”

Comic-Con у Сан-Дієґо традиційно не підвів щодо новинок та цікавинок. Особисто для мене головною стравою була ціла віртуальна панель по “Декстеру” (Dexter), де також показали перший повноцінний трейлер дев’ятого сезону, анонс якого минулоріч звалився на прихильників серіалу, як сніг на голову, через сім років після закриття ориігнального серіалу. Частина очікувань щодо нього однозачно виправдалася, але, як і у випадку перших двох тизерів (мова про які іде тут і тут), дуже мало що у трейлері сказано прямо. Зате в ньому просто сила-силенна натяків, деталей і алюзій (як і в офіційному Instagram-акаунті серіалу, який відкрили за кілька годин до того). Переважну більшість з них ми розглянемо у цій статті.

Цікаво, що у дев’ятого сезону вперше за історію серіалу з’явився підзаголовок — “Нова кров” (New Blood). Не дуже оригінальний, але чому б і ні.

Той самий Декстер

Перше, що слід відмітити у трейлері — акторська гра Майкла Сі Голла. Як влучно помітили користувачі на Reddit, в ньому повно “класичних” для персонажа виразів обличчя. У багатьох з них можна побачити, як він ледь стримується, щоб не випустити назовні свого “Темного пасажира”. У першій же сцені трейлера Декстер, імовірно, сидить на прийомі у психотерапевта. Принаймні, офіційний інстаґрам серіалу хоче, щоб ми вірили саме у таку версію.

У першому сезоні серіалу Декстер був на прийомі у психотерапевта і це допомогло йому згадати дещо зі заблокованих травмою спогадів. Проте надовго пацієнтом доктора Еммета Мерідіана серійний вбивця серійних вбивць не став, бо Мерідіан цілеспрямовано доводив частину своєї клієнтури до самогубств, а з такими хобі пряма дорога Декстеру на стіл. Чи допомагає психотерапія Декстеру в новому сезоні? Принаймні, на панельній дискусії  шоураннер серіалу Клайд Філіпс та Голл стверджували, що він тримається, і чи не єдине що допомагає йому в цій складній справі — відчуття власної сили волі.

Але як влучно охарактеризував ситуацію в житті Декстера Голл — він все ще поєднати два суперечливих аспекти свого життя в одне щасливе.

Вправний дроворуб

Наприкінці оригінального серіалу Декстер працював на лісопилці. Клайд Філіпс стверджує, що надовго там герой не затримався через свою психічну травму, адже постійний звук бензопилок нагадував йому про те, як саме злочинці на чолі з наркобароном Гектором Естрадою вбили його матір. Втім, дрова Декстер все одно рубає вправно. В інстаграмі виклали трохи розширений варіант цієї сцени, на який можна дивитись цілу вічність. Процес однозначно заспокоює.

Цікаво, що за весь оригінальний серіал Декстер жодного разу не використав сокиру як зброю проти людини, хоча в четвертому сезоні він добив так збитого на дорозі смертельно пораненого оленя.

Містер Ліндсей та його ножі

Ще на панелі Клайд Філіпс підтвердив, що у другому тизері Декстер дійсно несе на робоче місце свій інструментарій (що потім видно і у одному з кадрів). За словами шоураннера, цій сцені передує ще одна, показана у трейлері, де Декстер точить свої різноманітні ножі. Холодна зброя взагалі є одним з повторюваних мотивів трейлеру: слід Декстеру побачити будь-що з лезом, як воно нагадує про те, що йому доводилось робити з ними більшу частину свого життя.

Красивий кадр, де Декстер дивиться на своє відображення у кухонному ножі, є частиною трохи більшої сцени, яку можна побачити тут. Після ножа Декстер дивиться у дзеркало, на якому (судячи з усього) дитячою рукою виведено “You’re beautiful” (“Ви прекрасні”).

Анджела Бішоп

Актриса Джулія Джонс недарма займає відчутне місце у маркетинґу серіалу. Її персонаж, Анджела Бішоп, є новою дівчиною Декстера. Ситуацію у їхніх стосунках сильно ускладнює той факт, що Анджела — начальниця поліції невеличкого містчека Айрон Лейк, де засів Декстер (повні її регалії видно тут). Чи витримають їхні відносини тягар страшної правди про “Джима”? Наразі невідомо, але ми бачимо, що у свій страшний підвал Декстер її таки пустить.

Помилка композитингу

Трейлери зазвичай монтують з обмеженого набору кадрів так званих “dailies”, тобто відзнятих за певні дні матеріалів. Помилки та дивні деталі на цьому етапі — річ звичайна, тож навряд чи цей дорожній знак, що він наполовину розчинився в повітрі, так і буде муляти око у самому серіалі. Скоріше за все, візуальні ефекти ще просто не були зроблені, тож монтажер зробив сам, як міг. І насправді навіть це потребує певного хисту, як підтвердить кожен, хто хоч колись займався композитингом.

Небезпечний товар для небезпечних клієнтів

Мисливські гвинтівки та ножі — таким товаром доводиться торгувати привітному містеру Ліндсею, який з дитинства знає про них усе. Дарма шанувальники ламали голову над тим, де Декстер знайде собі нові мішені за “Кодексом Гаррі” (винних у вбивствах, але не покараних людей). Між тим, робота Декстера прямо пов’язана з подібним контингентом, адже клієнти бувають різні.

Сцена, де Декстеру доводиться ухилятися від ножа, що їм нерозважливо розмахує молодий чоловік,  є дуже схожою на момент в третій серії першого сезону. І можна було б подумати, що це просто співпадіння, але саме цю серію (де також у флешбеках розповідається про те, як прийомний батько Декстера водив його на полювання) Showtime несподівано і безкоштовно виклали повністю на свій YouTube-канал того ж дня, що і трейлер. Без пояснень, зате (вочевидь) з натяком.

Такий знайомий сніданок

Для всіх, хто дивився Декстера далі першої серії (де ще не було легендарної заставки) яєшня з беконом — це не просто яєшня. Витвір дизайнера титрів Еріка Андерсона (цікавезне інтерв’ю з яким можна почитати англійською тут, як і подивитись на хроніку творчого процесу) є візуалом настільки культовим, що не очікувати у трейлері бодай великодки про це було б дивно.

І дійсно, кулінарним звичкам Декстер не зраджує:

Місце злочину

А де яєшня на сніданок, там і місце злочину посеред робочого дня. Дуже схожими камерою та лінзами Декстер користувався і сам, коли був судмедекспертом, тож нагадування про поперднє життя неминучі і тут.

Лиходій… чи лиходії?

Саме на місці злочину ми вперше в трейлері бачимо антагоніста нового сезону. Курт Колдвелл — респектабельний бізнесмен-перевізник, але чи не він це у білій балаклаві та зі снайперською гвинтівкою полює на людей?

Більше загадкової людини в масці можна побачити тут, але вже вдень, і щось явно пішло не її сценарієм, враховуючи кров на масці.

Вогонь іде з ним

Що палить Декстер? І про що він думає в цей момент? Можливо, згадує, як у сьомому сезоні відправив свої трофеї разом з трупом маніяка “Мінотавра” Рея Спелцера у крематорій? А може, свою другу дівчину Лайлу Вест, яка виявилася піроманкою і ледь не спалила Декстера живцем разом із дітьми першої дівчини/майбутньої дружини? Ще одного разу Декстер ледь не згорів посеред океану в шостому сезоні, рятуючись від чергового творіння Вбивці Судного Дня…

Небезпечна бритва

Щось із тієї ж опери Декстеру гарантовано нагадає лезо небезпечної бритви. Саме такою Декстер припинив свавілля рекетира районного масштабу Хуліо Бенеса, знову ж таки у шостому сезоні оригінального серіалу.

Штурм

Спецпризначенці за роботою є звичним видовищем для “Декстера”, але сам головний герой завжди уникав безпосередньої зустрічі зі штурмовою бригадою. Чи зміниться ситуація цього разу? Бо це ж за “М’ясником зі затоки” прийшли люди зі зброєю, правда?..

Пісня в трейлері

Як і у випадку з першим тизером, пісня в ньому підібрана не випадково. Є, звісно, очевидні моменти такі, як те, що “Runaway” (в контексті пісні — “втікачка”) звучить як “Run Away” (в контексті трейлера — “втікати”) і те, що в трейлері дійсно бігають немало, але на цьому цікаві моменти не закінчуються.

По-перше, хіт Дела Шеннона 1961 року міг бути вибраний ще й через те, що соло на Мелотроні нагадує головну тему серіалу, яка написана Рольфом Кентом. По-друге, текст досить-таки сходиться з тим, що грає в кадрі Майкл Сі Голл. Ще цікаво відмітити що ця жтаки пісня була головною темою серіалу “Кримінальна історія” (Crime Story).

У трейлері використано ремікс, скоріше за все, зроблений спеціально для нього, але його основою стала ця версія пісні:

Загальні враження

Слід зазначити, що якщо б дев’ятий сезон серіалу був виключно про те, як Декстер рубає дрова, я б усе одно радів що ми дочекалися продовження. Але навіть прибравши мою  радість з приводу повернення улюбленого серіалу, вже по трелйерах видно, що творчій групі вдалося. Рівно стільки заземленості у першодерелі, скільки потрібно. Рівно стільки нових елементів, скільки потрібно. А в самому трейлері й інших супровідних матеріалах — рівно стільки, щоби було цікаво дивитися і хотілося чекати.

Чи не єдине, чого в трейлері не було, то це інших акторів оригінального серіалу. Проте на віртуальній панелі Клайд Філіпс запевнив, що їх буде декілька (досить імовірно, що вже заявлені Джон Літґоу і Дженнфіер Карпентер — це ще не всі сюрпризи) і поява багатьох з них зірве дах глядачам. Чомусь у це дуже хочеться вірити.

 

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Dexter on SHOWTIME (@sho_dexter)

Читайте також

Декстер інтригує новими кадрами і… їде в Україну!

Dexter: New Blood

Google тестують Premium Lite — дешевшу версію підписки для YouTube

YouTube

Зйомки дев’ятого сезону “Декстера” завершено

Як пісня Ріка Естлі “Never Gonna Give You Up” зібрала мільярд переглядів на YouTube, і до чого тут GTA

Що нам покажуть у першому трейлері нового “Декстера”?

“Мільярди”, “Декстер” та “Елементарно” вперше отримали український дубляж

Куди YouTube подіне відео “не для всіх”

Новий сезон “Декстера” отримав дату релізу

dexter

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: