Світ гри Ghost of Tsushima

Враження від артбуку «Світ гри Ghost of Tsushima»

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Ghost of Tsushima стала найуспішнішим проектом Sony за новою франшизою у минулому поколінні. Творці продали 5 млн копій за 5 місяців. Захопили серця ґеймерів настільки, що гра поки що лідирує у користувацькому голосуванні за звання гри року на The Game Awards. Сподобалася вона й нам, огляд знайдете за посиланням. Усе перераховане недвозначно натякає, що артбук «Світ гри Ghost of Tsushima» мав би стати комерційним успіхом не залежно від вмісту. І він став, якщо орієнтуватися на щомісячні рейтинги продажів, що публікує Mal’opus. Та я схильний вважати, що ця книжка вартує уваги навіть у відриві від першоджерела.

Ghost of Tsushima підкупляє гравців заворожливим сетингом феодальної Японії. Розробники із Sucker Punch зробили ставку на візуальний дизайн та оживили його за допомогою стихії. І хоч через статичні зображення складно передати красу, яку демонструє гра у динаміці, команда наповнила артбук зображеннями, яким це навдивовижу вдається. Доповнюють картину й арти з поселень та монгольських таборів. Вони створюють контраст і нагадують, що з землею робить війна. Та «Світ» — це тільки один з шести розділів книжки. Тут і розумієш наскільки все круто.

Особливо потішили розділи «Персонажі» та «Розкадрування». Їх об’єднує бажання авторів детально продемонструвати пройдений ними шлях. Переважно артбуки хизуються фінальними рішеннями та нашвидкоруч демонструють відкинуті ескізи. «Світ гри Ghost of Tsuhima» ж йде іншим шляхом та постійно акцентує увагу на процесі. Адже ми й так знаємо, що фінальний результат класний, а завдяки цьому виданню можемо дізнатися якою ціною це далося. За цією демонстрацією відчувається щира любов команди до свого творіння і бажання трішки похизуватися тим, скільки всього вони зробили задля його реалізації. Помітно це й за тим, що замість закінчувати артбук розділом про інтерфейс, читачам насипали ще пару десятків сторінок з артами, яким не знайшли місця раніше.

Неочікуваним додатком став розділ «Доповнення “Легенди”». Однією своєю присутністю, він тактовно пояснює причини затримки книжки та привносить до неї чималу порцію фольклору. На сторінки проникають грізні демони й дрібні духи. Вони вдало розвіюють думки про історичну правдоподібність зображуваного в минулих розділах.

«Світ гри Ghost of Tsushima» за розмірами точно такий же, як «Світ гри The Last of Us: Part 2», але альбомний за форматом. Це грає виданню на руку. Адже завдяки меншому, у порівнянню з «Світ гри Death Stranding», форм-фактору, його просто переглядати, не кладучи на стіл. Дещо дивує однакова ціна видань, 800 грн, в умовах різних розмірів та навіть кількості сторінок (у розглянутої книжки їх менше). Причини такої цінової політики невідомі. Втім, слід зауважити, що видання вийшло шалено красивим. Текстура форзаців та оформлення обкладинки приносять естетичне задоволення ще тоді, коли ви не встигли добратися до вмісту. На мою думку, воно в кращий бік відрізняється за оформленням від виданого на Заході.

Артбуків на українському ринку стає дедалі більше і поява свіжих примірників чи анонсів уже не викликає того захвату, що пів року тому. І, що важливо, вони потрібні спільноті. Про це красномовно кажуть як рейтинги продажів Mal’opus, так і те, що «Світ гри The Last of Us: Part 2» розпродали менш як за пів року. Так, завдяки росту насиченості ринку, фаната стає дедалі складніше здивувати, та цього разу видавництву Mal`opus вдалося це зробити. «Світ гри Ghost of Tsuhima» чарує своїм виконанням та передає читачу те саме захоплення проектом, що відчувала творча команда, вибираючи для книжки наповнення. Тому не соромтеся й ви скуштувати цю емоційну пігулку.

Придбати артбук «Світ гри Ghost of Tsushima» можна за посиланням.

Пов'язані матеріали:

  • Ghost of Tsushima

    Дикий Схід. Огляд Ghost of Tsushima

  • Світ гри The Last of Us: Part 2

    Враження від артбука «Світ гри The Last of Us. Частина 2»

  • Світ гри Death Stranding

    Крізь тенета думок: Враження від артбуку «Світ гри Death Stranding»

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

90

Автор: Барлет Ярослав

balatro

Огляд Pepper Grinder

77

Автор: Барлет Ярослав

pepper grinder

ЗАМІНИВ МЕНІ ПК — Огляд ноутбука Acer Predator Helios 16 (PH16-71)

Автор: Володимир Бортюк

predator helios 16 review site a 01

Справжнє виживання — Огляд настілки Resident Evil 3: The Board Game

Автор: Владислав Папідоха

Resident Evil 3: The Board Game PlayUA

Шедевр в жанрі контролю територій — Огляд настілки «Ель Гранде»

Автор: Малютенко Михайло

Ель Гранде

Огляд Alone in the Dark (2024)

74

Автор: Владислав Папідоха

Alone in the Dark (2024)

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two

Справа життя і смерті. Огляд Banishers: Ghosts of New Eden

73

Автор: Володимир Вітовський

Banishers: Ghosts of New Eden