Світ гри Ghost of Tsushima

Враження від артбуку «Світ гри Ghost of Tsushima»

Автор: Владислав Папідоха @vpapidokha

Ghost of Tsushima стала найуспішнішим проектом Sony за новою франшизою у минулому поколінні. Творці продали 5 млн копій за 5 місяців. Захопили серця ґеймерів настільки, що гра поки що лідирує у користувацькому голосуванні за звання гри року на The Game Awards. Сподобалася вона й нам, огляд знайдете за посиланням. Усе перераховане недвозначно натякає, що артбук «Світ гри Ghost of Tsushima» мав би стати комерційним успіхом не залежно від вмісту. І він став, якщо орієнтуватися на щомісячні рейтинги продажів, що публікує Mal’opus. Та я схильний вважати, що ця книжка вартує уваги навіть у відриві від першоджерела.

Ghost of Tsushima підкупляє гравців заворожливим сетингом феодальної Японії. Розробники із Sucker Punch зробили ставку на візуальний дизайн та оживили його за допомогою стихії. І хоч через статичні зображення складно передати красу, яку демонструє гра у динаміці, команда наповнила артбук зображеннями, яким це навдивовижу вдається. Доповнюють картину й арти з поселень та монгольських таборів. Вони створюють контраст і нагадують, що з землею робить війна. Та «Світ» — це тільки один з шести розділів книжки. Тут і розумієш наскільки все круто.

Особливо потішили розділи «Персонажі» та «Розкадрування». Їх об’єднує бажання авторів детально продемонструвати пройдений ними шлях. Переважно артбуки хизуються фінальними рішеннями та нашвидкоруч демонструють відкинуті ескізи. «Світ гри Ghost of Tsuhima» ж йде іншим шляхом та постійно акцентує увагу на процесі. Адже ми й так знаємо, що фінальний результат класний, а завдяки цьому виданню можемо дізнатися якою ціною це далося. За цією демонстрацією відчувається щира любов команди до свого творіння і бажання трішки похизуватися тим, скільки всього вони зробили задля його реалізації. Помітно це й за тим, що замість закінчувати артбук розділом про інтерфейс, читачам насипали ще пару десятків сторінок з артами, яким не знайшли місця раніше.

Неочікуваним додатком став розділ «Доповнення “Легенди”». Однією своєю присутністю, він тактовно пояснює причини затримки книжки та привносить до неї чималу порцію фольклору. На сторінки проникають грізні демони й дрібні духи. Вони вдало розвіюють думки про історичну правдоподібність зображуваного в минулих розділах.

«Світ гри Ghost of Tsushima» за розмірами точно такий же, як «Світ гри The Last of Us: Part 2», але альбомний за форматом. Це грає виданню на руку. Адже завдяки меншому, у порівнянню з «Світ гри Death Stranding», форм-фактору, його просто переглядати, не кладучи на стіл. Дещо дивує однакова ціна видань, 800 грн, в умовах різних розмірів та навіть кількості сторінок (у розглянутої книжки їх менше). Причини такої цінової політики невідомі. Втім, слід зауважити, що видання вийшло шалено красивим. Текстура форзаців та оформлення обкладинки приносять естетичне задоволення ще тоді, коли ви не встигли добратися до вмісту. На мою думку, воно в кращий бік відрізняється за оформленням від виданого на Заході.

Артбуків на українському ринку стає дедалі більше і поява свіжих примірників чи анонсів уже не викликає того захвату, що пів року тому. І, що важливо, вони потрібні спільноті. Про це красномовно кажуть як рейтинги продажів Mal’opus, так і те, що «Світ гри The Last of Us: Part 2» розпродали менш як за пів року. Так, завдяки росту насиченості ринку, фаната стає дедалі складніше здивувати, та цього разу видавництву Mal`opus вдалося це зробити. «Світ гри Ghost of Tsuhima» чарує своїм виконанням та передає читачу те саме захоплення проектом, що відчувала творча команда, вибираючи для книжки наповнення. Тому не соромтеся й ви скуштувати цю емоційну пігулку.

Придбати артбук «Світ гри Ghost of Tsushima» можна за посиланням.

Пов'язані матеріали:

  • Ghost of Tsushima

    Дикий Схід. Огляд Ghost of Tsushima

  • Світ гри The Last of Us: Part 2

    Враження від артбука «Світ гри The Last of Us. Частина 2»

  • Світ гри Death Stranding

    Крізь тенета думок: Враження від артбуку «Світ гри Death Stranding»

Останні огляди

Outriders. Польський шутер на трьох (Огляд)

62

Автор: Роман Береговий

Outriders

It Takes Two. Uncharted для двох (Огляд)

93

Автор: Бортюк Володимир

It Takes Two

Огляд ігрового? крісла Cougar Argo! Прохолодно, ергономічно та зручно

Автор: Зімін Антон

Cougar Argo

Враження від артбуку «Світ гри The Last of Us»

Автор: Владислав Папідоха

The Last of Us

Залізний погляд: PlayStation 5

Автор: Віталій Тарнавський

Огляд Acer Swift 5 Intel EVO (SF514-55ТА)

Автор: Зімін Антон

Низький старт. Огляд Destruction AllStars

55

Автор: Віталій Тарнавський

Destruction AllStars

Огляд коміксу «Музична скринька. Том 1. Ласкаво просимо в Пандорію»

Автор: Владислав Папідоха

Музична Скринька. Ласкаво просимо в Пандорію

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: