baldur's gate 3

Як працює мультикласовість у Baldur’s Gate 3?

Автор: Олег Куліков @AbsoKulikov

Baldur’s Gate 3 має 12 класів, 46 підкласів і понад 600 різних заклять чи вмінь — це вже відверто захмарні показники, які дозволяють вам зробити персонажа на ваш смак,  втілювати найбожевільніші фантазії та без проблем ламати гру ще задовго до кінця першого акту. Однак якщо вам і цього замало, то Larian Studios перенесли з D&D механіку мультикласовості, яка сама по собі є досить рідкісним явищем у відеогрових ролівках, а Baldur’s Gate 3 виводить її на абсолютно недосяжний рівень.


Мультикласовість дозволяє вам зробити свого персонажа сильнішим, отримавши переваги й вміння будь-яких класів на ваш вибір, вже на самісінькому початку гри. Щойно ви досягнете 2-го рівня, ви можете замість покращення свого стартового класу відкрити собі додатковий клас 1-го рівня. Для цього в меню підвищення рівня клацніть на кнопку в правому верхньому кутку. Після цього з’явиться меню вибору додаткового класу.

Зверніть увагу: мультикласовість НЕ доступна на рівні складності “Дослідження”.

І це цілком логічно, бо ви ж тепер матимете справу не з 12, а 66 варіантами класів. А з урахуванням підкласів там узагалі понад 34 тисячі комбінацій. Додайте сюди різні переваги, вміння, закляття — і ви отримаєте абсолютно нездорове перевантаження рішеннями й можливостями як для найнижчої складності.

Маленьке уточнення: попередній абзац стосувався змішування двох класів. Але ніхто не заважає вам поєднати три і більше.

Отож, ви створили мультикласового персонажа. Що далі?

Перше, що слід пам’яти — кожен клас розвивається окремо, і при підвищенні рівня вам потрібно вибрати, який із класів прокачати. Скажімо, ось мій персонаж, Монах / Чародій отримав п’ятий рівень і тепер він може бути або Монахом 3 / Чародієм 2, або Монахом 2 / Чародієм 3. Або взагалі можна піти й скинути рівні, щоб зібрати собі 1-4 чи 4-1.

Нагадаю, що в Baldur’s Gate 3 максимальний рівень персонажа – 12-ий. Тобто комбіновані рівні ваших класів не зможуть перевищити число, а отже вам не світять найсильніші здібності кожного окремого класу. Однак натомість у вас буде більше умінь і додаткових спеціалізацій, що збільшить кількість доступного для вас спорядження і кількість ситуацій, у яких персонаж буде корисним.

Для ефективнішого розподілу згаданої 12-ки між вашими класами, тримайте в умі кілька важливих “порогів”, де всі класи зазвичай отримують суттєві підсилення:

  • 3 — хоча дехто може обрати підклас і на 1-му рівні, більшості класів цей вибір доводиться робити на 3-му. До того ж, тут відкриваються перші круті закляття 2-го рівня, тож дуже рекомендовано, щоби два ваших класи зрештою мали мінімум 3-ий рівень;
  • 4/8/12 — помітне підвищення параметрів персонажа, а ще замість переваги ви можетете взяти +2 очка характеристик;
  • 5 — додаткова атака для бойових класів (крім бардів відповідних колегій — у них це на 6-му рівні) і значно потужніші закляття для магів.

Зверніть увагу: магічна шкода залежить від рівня персонажа, а не класу.

Само собою, ретельно протестувати навіть 66 двокласових комбінацій, не кажучи про щось більше — завдання нереальне. Та й не надто доцільне, зважаючи, як сильно можуть відрізнятися проходження двох людей. Це радше ваш спосіб самовиразитися, чи спробувати якось освіжити звичну гру на наступні кілька годин — а в разі чого завжди можна сходити до Чахлика й повернути все, як було.

Тому якщо ви маєте перевірені на власному досвіді мультикласи, неодмінно розкажіть про них у коментарях.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Baldur’s Gate 3: ґайд на барда (Колегія знань)

Автор: Олег Куліков

bg3 bard party

Проблеми Counter-Strike 2, які тягнуть гру на дно

Автор: Андрій Присяжний

cs2

SteamWorld Build, Avatar: Frontiers of Pandora — Порадник Ґеймера: Грудень 2023

Автор: Володимир Бортюк

avatar frontiers of pandora

Українська Rival Rides, роботи-динозаври, неонові гонки — У що безкоштовно пограти у Steam?

Автор: Анна Колінчук

Rival Rides

За рецептом Рона Денніса. Четвертий етап чемпіонату КМАМК GT3 Endurance виявився не менш драматичним, ніж попередній

Автор: Андрій Присяжний

kmamk 2 етап

Ґеймерський вовк в офісній овечій шкурі — Огляд ноутбука Acer Aspire 7 (A715-76G) + РОЗІГРАШ

Автор: Володимир Бортюк

aspire7 kb3

Яка швидкість Інтернету потрібна для ігор?

Автор: PlayUA

internet speed 02

Alan Wake, Prey, Undertale — Що придбати до 100 гривень на осінньому розпродажі Steam?

Автор: Гладкий Максим

Prey

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: