predator helios 16 review site a 01

ЗАМІНИВ МЕНІ ПК — Огляд ноутбука Acer Predator Helios 16 (PH16-71)

Автор: Володимир Бортюк

Ого, здається Acer вирішили зробити мені подарунок на день народження! Якщо минулого разу у нас на тесті був доволі бюджетний та непримітний, як для ґеймерських, ноутбук, то на цей раз перед нами прямо МОНСТР: великий, м’язистий та потужний Acer Predator Helios 16 (NH.QJREU.002). Так, практично за всі гроші світу, але він того вартий, обіцяю!

Що в коробці?

Зустрічає нас, традиційно, картонна коробка і те що всередині схована неймовірна моща ззовні видає лише логотип Predator. Розпочавши ж процес розпаковки ми знайдемо: ноутбук, блок живлення на цілих 330Вт з дротом довжиною в 180см та макулатура. Вага самого ноутбука — 2,6кг, а товщина 24,9мм. Так, важкенько, але і потужності там заховано порядно, скоро побачите. Все швиденько розпакували, дістали з купи захисних тканинних чохлів та прокладок і погнали дивитись на сам ноутбук!

Корпус

Корпус з анодованого алюмінію, зйомні панельки що прикривають вентиляційні решітки та RGB підсвітка для максимальної кастомізації. В комплекті навіть йде ще одна пара цих панелей, щоб ви могли їх розмалювати, застікербомбити чи зробити ще щось, я вірю що ваша фантазія крутіша за мою. Кришка та корпус мають синій колір і доволі приємні на дотик.

Екран

Екран тут, звісно, пушка. 2K, IPS з покриттям кольорового простору DCI-P3 100% та частотою оновлення 240 Гц. Звісно ж, він підтримує технологію адаптивної частоти NVIDIA G-Sync для максимально плавного ґеймінгу, бо ж навіть RTX4090 в купі з DLSS 3 Frame Generation мало де зможе видати вам 240 кадрів.

Я навіть не кажу про те що далеко не всюди воно треба. З приємного для всіх монтажерів та працівників з табличками, текстами та всім іншим — дисплей має співвідношення сторін 16:10, а отже вмістить тріішечки більше контенту по вертикалі. Щодо однорідності підсвітки — виправляюсь з минулого разу! Чорний екран знятий в темній кімнаті — перед вами.

ph16 screen3

Яскравість цього красеня — 500 ніт, чого буде абсолютно достатньо щоб комфортно сидіти біля вікна в якійсь кафешці.

Вебкамера

Вебкамера тут 1080p з підтримкою традиційних для Acer технологій Purified Voice та Temporal Noise Reduction. Враховуючи що інженери Acer впихнули її в ці рамки, то сам цей факт інакше ніж чудом назвати складно. Для поціновувачів інновацій можна увімкнути фільтр що змінюватиме напрям вашого погляду в Nvidia Broadcast.

Клавіатура та тачпад

Клавіатура повнорозмірна, мембранна, з додатковими медіа-клавішами. Кожна кнопка має під собою miniLED діод, і все це RGB-багатство можна налаштувати як вам заманеться в фірмовому софті Predator Sense. Для його виклику тут якраз є окрема клавіша. Також є кнопка Turbo для того щоб розганяти ноут і летіти в стратосферу одним кліком.
Тачпад великий, працювати приємно. З незвичного — його покриття, це вам не якийсь пластик, а справжнісіньке Gorilla Glass від Corning,

Софт Predator Sense

Щоб керувати всією цією красою, як я і згадав раніше, тут є додаток-компаньйон Predator Sense 4.0. Загалом це класичний софт від виробника, але, на відміну від кулєг по цеху, він виглядає сучасно, а не як дитя 90х. На головній у нас пресети роботи, основна інформація щодо частот/температур/швидкостей та “аватар” що символізує наш ноутбук. Залежно від режиму він матиме різні анімації: в Тихому режимі він крадеться, в Турбо — біжить і так далі. Купа режимів підсвітки, підтримка макросів, все що можна було б очікувати від подібного програмного забезпечення і навіть трохи більше.

Порти та бездротові можливості

По портах з правого борту у нас: два USB 3.2 2 покоління, через один з яких можна заряджати ґаджети навіть коли ноутбук вимкнено, та замок Кенсінгтона.
З лівого боку: LAN-порт, USB 3.2 1 покоління, 3.5 мм комбінований аудіороз’єм та miniSD-card reader.
Позаду, крім роз’єму для зарядки можна побачити: два Thunderbolt 4 з підтримкою Power Delivery та Fast Charge (Type-C DC-in port 20 V; 65 W) та HDMI 2.1.
І раз ми вже заговорили за зарядку, то можна і про акум згадати: в Helios 16 встановлено акумулятор на 90 ват/годин, і виробник обіцяє нам “впевнених 5 годин роботи”. Звісно, в іграх чи монтажі ця цифра стрімко зменшиться, але що ви хотіли від “замінника ПК”?
За бездротове підключення тут, до речі, відповідає Intel® Killer™ Wi-Fi 6E AX1675i. Тобто ноутбук підтримує абсолютно всі сучасні бездтротові вундервафлі, включно з 6ГГц каналом WiFi та Bluetooth 5.3.

Що по залізу?

Залізо тут, очікувано, потужне. Проц Intel® Core i7-13700HX. Це, на хвилиночку, 16 ядер і 24 потоки з частотами до 5ГГц. Крутіше за це може бути тільки i9-13900HX з своїми 24 ядрами, який теж може бути в цій лінійці. Вище цих двох каменюк в рейтингу потужності лише їх “десктопні” варіанти. Оперативка тут вже DDR5, 4800MT/s, звісно ж, в дуалканалі. SSD — терабайтний NVMe PCIe 4 покоління, все як має бути. По відеокарті теж повний порядок, в моєму варіанті стоїть RTX 4070 з 8Гб відеопам’яті та бюджетом живлення в цілих 140 W. Це поєднання прекрасно справляється з усім що на нього можна навісити в рамках 2к екрану, якогось перекосу в ту чи іншу сторону немає. Для фанатів стотищ кадрів в секунду тут є підтримка DLSS 3 Frame Generation, а для стрімерів — підтримка кодування AV1 яку нарешті почали тестувати на Twitch. Краща картинка при меншому бітрейті — що ще треба для щастя?

Результати в іграх

Ось такі результати я отримав в іграх, неприємних сюрпризів не сталось, все відпрацьовує кожну гривню.

ph16 fps v2

*всі цифри взяті з бенчмарків відповідних ігор де це було можливим, результати є середнім арифметичним 5 прогонів.

Результати в монтажці

Для тесту монтажу я використав останній випуск Порадника Ґеймера. На моєму пк з Ryzen 5900x та RTX 3090 рендер ПҐ у 4K 60 FPS та H.264 кодеці зайняв 7 хв 10 сек на GPU та 19 хв 28 сек на CPU. Цей Predator Helios 16 впорався з поставленою задачею за 6 хв 47 сек та 10 хв 23 сек відповідно. Так, я не поміняв результати місцями і сам був у шокови, але маємо те що маємо: швидка пам’ять і накопичувач плюс новіша архітектура центрального та графічного процесорів роблять чудеса.

ph16 render

Охолодження та шум

За охолодження тут відповідають 5 прямокутних теплотрубок: дві з них “спільні” між процесором та відеокартою, одна суто під проц та ще дві суто під відеокарту. Все це щастя відводить тепло в чотири радіатори, які потім обдуваються двома вентиляторами AeroBlade 3D 5 покоління. В якості термоінтерфейсу для CPU — рідкий метал, як і очікувалось від продукту цього класу. Температури в нормі, як і шум. При використанні режиму “Продуктивний” ноут заледве гучніший за клацання мишки. Так, можна увімкнути режим Турбо, де вентилятори будуть крутитись на абсолютному максимумі своїх можливостей щоб вас чули всі в радіусі 5 метрів, проте це рідко коли буває потрібно (тести ігор і рендеру проводились саме в режимі “Продуктивний”).

Ну, що я можу сказати.

Отак дивишся на залізо, на ціну і на результати і розумієш що все виправдано. Ноут справді мощнєйший і не просто може, а буквально замінив мені мій пк на кілька днів. Так, як і в будь-якому ноуті тут не можна “оновитись частково”, але враховуючи збалансованість та те що це топове залізо — то на момент оновлення вам все одно треба буде міняти все і одразу. Благо, цей момент настане не скоро, бо працювати швидко і якісно це залізо зможе ще як мінімум 4-5 років. Тож дякую Acer за цей експеримент, а вам — за те що дочитали аж сюди.

playua recommended 07

 

 

 

 

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Лише сідницями ситий не будеш. Огляд Stellar Blade

78

Автор: Володимир Вітовський

stellar blade cover

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

90

Автор: Барлет Ярослав

balatro

Огляд Pepper Grinder

77

Автор: Барлет Ярослав

pepper grinder

Справжнє виживання — Огляд настілки Resident Evil 3: The Board Game

Автор: Владислав Папідоха

Resident Evil 3: The Board Game PlayUA

Шедевр в жанрі контролю територій — Огляд настілки «Ель Гранде»

Автор: Малютенко Михайло

Ель Гранде

Огляд Alone in the Dark (2024)

74

Автор: Владислав Папідоха

Alone in the Dark (2024)

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two

Справа життя і смерті. Огляд Banishers: Ghosts of New Eden

73

Автор: Володимир Вітовський

Banishers: Ghosts of New Eden