Детально про Hearthstone #8

Автор: Тарас Пузак

У циклі цих публікацій поговоримо детально про Hearthstone. Інформація надана порталом IHEARTHU. Це щотижневий мета-рейтинг, який надала команда DKMR. Слід знати, що статистика не про те, хто сильніший чи крутіший, а про те, які класи та архетипи їхніх колод — найбільш розповсюджені в меті. Попри те, що найчастіше найсильніші колоди — найпопулярніші, так стається не завжди, оскільки це лише частина роботи механізму мети.

warriorВоїн: „Контроль“-архетип, після виходу GvG, закріпив за собою звання володаря найбільш цілісної колоди в меті. Хоч він, як і раніше відчуває певні труднощі в поєдинках проти Друїдів та „зоо“-Чорнокнижників, але це не так помітно, як було колись. Крім того „контроль“-Воїн є одним із найсильніших класів проти популярних GvG-колод Мага і Паладина. Окремо варто відзначити Shieldmaiden, ця карта є не тільки відмінним інструментом для виживання проти „агро“-колод, але й здатна вирівняти гру в битвах з іншими „контроль“-колодами.

warlockЧорнокнижник:  Чорнокнижник залишається одним з найпопулярніших класів у рейтинговому режимі. В основному це відбувається через те, що він володіє великою варіативністю колод. Найбільш конкурентноздатні в меті „зоо“ та „генд“-архетипи. Хоч „зоо“-Чорнокнижники, втратили від виходу GvG більше, ніж отримали, через послаблення Soulfire, ці колоди як і раніше залишаються неймовірно сильними. Багато гравців навіть кладуть до своїх колод Flame Imp та Sea Giant, при цьому успішно набирають ранги. „Генд“-архетипи в свою чергу широко застосовують Antique Healbot, який не тільки дозволяє більш вільно користуватися силою героя, та ще й відволікає на себе увагу ворога.

paladinПаладин: Завдяки GvG, Паладин отримав значний сплеск популярності. Muster for Battle, Shielded Minibot, та Quartermaster вивели цей клас на головну роль в рейтинговому режимі. Колодами з цими картами був взятий перший ранг Легенди в Європі, а також показані неймовірні матчі в благодійному турнірі від Kinguin. Будьте обережні з Silver Hand Recruit, якщо граєте проти Паладина, і постарайтеся не допустити варіанту, щоб Quartermaster підсилив їх. Також не дивуйтеся „агро“-орієнтованим колодам у виконанні ваших противників-Паладинів.

mageМаг: Маг на механізмах став особливо популярний завдяки благодійному турніру від Kinguin. Strifeсro показав там неймовірно цілісну колоду з практично досконалою кривої істот, хоч і без значної кількості заклинань. Mechwarper в ній відіграє значну роль, і варто очікувати, що він стане основою для безлічі колод інших класів. Ще одна нова карта, але вже класова — Goblin Blastmage, яка буквально змушує грати колодою з механізмами, а не будь-якою іншою.

druid1Друїд: Друїд залишився таким самим, яким і був до виходу GvG. „Фаст“-колоди як і раніше користуються популярністю у протистояннях з Воїнами і Священиками, але в основному, лише на турнірах. У рейтинговому режимі цей архетип зустрічається доволі рідко. Для набору рангів і протистояння агресії гравці додають у свої колоди Haunted Creeper та Violet Teacher. Також не варто дивуватися „рамп“-Друїдам, так, вони ще не вимерли. У „повільних“ варіаціях цього архетипу потенційно потужним „перемикачем гри“ виглядає Tree of Life.Meta-Report-48-dotw

hunterМисливець: Мисливці залишаються досить агресивним класом. Правда, як і Друїди, вони ще досі не змогли придумати чогось по-справжньому нового. Найбільш успішні представники цього класу будують свою гру на старих колодах, з додаванням таких GvG-карт, як Clockwork Gnome та Glaivezooka. Якими Мисливці будуть у майбутньому — час покаже.

shamanШаман: Шаман не дуже популярний у рейтинговому режимі, але гравці продовжують експериментувати з його колодами. Деякі з них роблять акцент на агресивній грі, заснованій на Whirling Zap-o-Matic і Powermace. Останнє, до речі, годиться в якості непоганого „ремувала“ в колодах і без механізмів. Neptulon, в теорії, підходить лише для колод заснованих на мурлоках, але на практиці все виявилось абсолютно не так. Це досить потужна карта для „лейт“ гри, чий бойовий клич допоможе легко захопити контроль над столом.

priestСвященик: Священик втратив колишню популярність і зараз знаходиться на деякому роздоріжжі. У той час як його колоди все такі ж хороші проти одних класів, іншим він значно поступається в можливостях. Наприклад, якщо раніше Священик міг з легкістю розправитися з потужним „контроль“-Воїном, зараз йому це вже не вдається. Що ж стосується зручних для Священика „агро“-колод Чорнокнижника і Мисливця, то їх практично витіснив Друїд. Однак не варто забувати, що Андуїн володіє потужним набором інструментів, які обов’язково створять нову сильну колоду.

rogueРозбійник: Розбійник ще досі перебуває в пошуках свого місця в меті, де панують „важкі“ „контроль“-Воїни із Shieldmaiden, а „генд“-Чорнокнижники більш популярні, ніж „зоо“. GvG додало Розбійникам ряд таких „темп“-карт, як Tinker’s Sharpsword Oil та Trade Prince Gallywix, але вдало використати їх у грі поки не вдається. В цілому, цей клас відчуває ті ж труднощі, що і Священик. Розбійникам залишається лише чекати і експериментувати.

Колода тижня: Мідрейндж-Паладин

Паладин зарекомендував себе як володар однієї з найбільш домінуючих стратегій, як на турнірах, так і в рейтинговому режимі. Колодою, яку ми сьогодні розглядаємо, Powder, член команди IHEARTHU, не тільки посів друге місце на благодійному турнірі від Kinguin, але й фактично тиждень утримував перший ранг Легенди в Європі! Не дивуйтеся таким картам як Tinkmaster Overspark і Bolvar Fordragon – в „мідрейндж“-стратегії, заснованій на виклику істот, вони просто неймовірні!

Останні статті

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Гривня є! І що змінилося?

Автор: Олег Куліков

Steam, Гривня

Враження від Casual Connect Kyiv 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Casual Connect Kyiv 2017

Чи потрібен світу молодий Бонд?

Автор: Володимир Вітовський

Kingsman: Таємна служба / Kingsman: The Secret Service (2014)

Нові локалізації від STS UA. Випуск 3

Автор: STS UA

Приховані ігрові механіки

Автор: Олег Куліков

Half-Life

П’ять елементів Люка Бессона

Автор: Володимир Вітовський

 • А таки правда. Паладин став набагато цікавішим, ніж раніше. І це файно.

 • вадім полюхович

  Бачу, потрібно про МТГ написати, бо ця казуальщина стає надто популярною.

  • Пиши, з задоволенням почитаю, хоча сам вже не граю більше року. У зв’язку з дороговизною і необхідністю реальних гравців МТГ в Україні непопулярна:(. Версії в стім – та ж казуальщина, яку ще й навідміну від ХС неприємно грати. І так я знаю, що існує МТГ онлайн.

   • вадім полюхович

    Недалеко біля мого гуртожитку є одне антикафе, в якого більша частина клієнтів (і адмінів) – гравці в МТГ. І схожих місць багато.
    Та і не таке вже й дороге задоволення. Моя чорно-зелена дека коштує не більш ніж 80 гривень. На розпродаж в стімі я вже майже стільки ж витратив.
    Статтю, мабуть, всеж напишу десь ближче до нового року.

    • Звичайно можна грати на проксі( прінт карти), хорша дека коштує близько 100 баксюків, контроль ще дорожче. Драфт з новим курсом долара близько 200 грн, силед – 400. І так знову ж таки можна грати на проксі, а свято драфту влаштовувати собі раз в місяць, але я живу в Тернополі. Це просто велике село з всіма від цього похідними( в нас хороших антикафе навіть нема).

     • А hearthstone не потрібно недооцінювати – для людини. яка хоче трохи пошевелити мізками є куди розгулятись, особливо з виходом GvG(так, на мою думку доповнення принесло не рандомізацію в гру, а більшу варіативність колод і стратегій – почали з’являтись нові комбо-колоди окрім міракл-роги).

     • вадім полюхович

      Херстоун дуже чітерний. І бородьба йде якраз однієї чітерної колоди проти іншої чітерної колоди.
      Простий приклад – за дві мани заклинання “подвойте життя створіння”, потім ще за дві чи одну – “атака створіння дорівнює життю”. Ітого за 3-4 мани ви створили скоріш за все 6/6 створіння (в мене був максимум 65/65). А потім приходить маг і робить з нього овечку. Або не робить, як пощастить (вдача – чи не головний скілл).

     • Описана тобою комбінація просто лайняна і нею ніхто не користується – вона вимагає чудового заходу карт, що відбувається вкрай рідко. Щоб зрозуміти, які mind games відбуваються під час гри на високому рівні раджу подивитись semifinals dreamchak winter 2014 kolento vs strifecro. Якщо вдача є головною у грі чому ж тоді одні і тіж лиця світяться у топ легенди і у топ-8 турнірів?

     • вадім полюхович

      Я там новенький, тому багато чого не знаю, але такий от “заход карт” в мене вже відбувався у 85% випадків.
      Але так, не варто мені диспутувати на цю тему, нічого суттєвого не скажу.

     • вадім полюхович

      В тому антикафе, про яке розповідав, силенд недавно був за 35 грн. Звичайно, картки вони залишають собі, але прийняти участь вже дуже потішно.
      Бустери вже по 40 і 75 грн, та я їх рідко купую (поштучно надійніше, і коштує від гривні).
      Найпопулярніша червоно-біла топ дека на швидкість коштує десь 150 грн, і моя, ще дешевша колода, майже завжди її виграє.
      Та і колекція не за вечір збирається. Розкинути витрати колекціонування на рік – і вже виходить по 10-40 гривень в тиждень.
      Нехай це буде кінець дискусії. Продовжимо, коли напишу статтю (ну, або підіб’ю когось її написати).

 • Valentin Romantsov

  Мої 2 найулюбленіших класи знаходяться на дні рейтингу, як прикро (((((

 • Ender

  Я застряг з Мех магом та Зоо колодою Варлока ан 5тому рейтизні, і ні туди і ні сюди.