Steam, Гривня

Гривня є! І що змінилося?

Автор: Олег Куліков

Цієї ночі (нехай і з кількагодинним запізненням) нарешті сталося те, чого українські ґеймери чекали вже кілька років — Steam підтримує українську гривню. Втім, ейфорія швидко розвіялася, і серед ігрової спільноти українців знову почулося невдоволене ревіння: “Веее, нічого не змінилося! Ууу, а в росіян ціни кращі! Ооо, поверніть назад долари!” Невідомо, чому хтось чекав мани з небес і думав, що за одну купюру зі Сковородою вийде обмазатися ААА-новинками — нам же просто обіцяли появу валюти плюс невелику корекцію цін. Саме це і сталося.

Примітка: станом на час написання (14 листопада, 11 ранку) ігри Take-Two, 2K і Activision та десятки окремих проектів ще не мають цінників. В теорії до кінця дня нові ціни мали би вже бути узгоджені… але це ж Valve.

Втім, перш ніж перейти до суті справи, хочеться відповісти на кілька основних претензій хо… ображеної частини громадськості :)

“Краще би лишили все у доларах” 

Цікаво виходить: всі ціни у доларах — роками спільнота ниє (по-іншому це назвати важко), бо хоче гривню. Ввели гривню — і тепер почалося зворотне ниття, мовляв, поверніть долари. Звісно, коли ти не розраховуєшся готівкою, очі та мозок спокійніше реагують на цінове значення 35, а не 970. Про перегін цін ми поговоримо далі, хоча загалом там все ж у нашу користь. Є ще один момент: додаткові витрати. Так, людям з нормальними платіжними картками якось по цимбалах, в якій валюті розраховуватись, але ж чимало українських користувачів Steam користується платіжними сервісами, і нова валюта дає їм змогу заощадити десяток-другий гривень на конвертації. Дрібничка, а приємно.

“У росіян ціни все одно вигідніші”

А в індусів ціни ще нижчі! Взагалі одні з найнижчих на планеті! Що тепер, вішатися з горя? Якщо вас так бентежать російські ціни (саме російські, а не індійські чи турецькі, які є ще нижчими), то може на оту різницю вартості ігор вам варто переїхати туди?

“Нічого не змінилося”

Гривня, як уже було згадано вище, є не панацеєю від всіх хвороб та комплексів, а просто новою валютою для розрахунків. Але змінилося. І найперша зміна таки неприємна, бо найпопулярніший курс, який використовує Steam — 28 грн/дол (насправді, 27,92, але для візуальної зручності надалі ми його заокруглимо). Так, прикро, але про це завжди була мова — зважаючи на нестабільний курс гривні, певне завищення курсу в якості перестраховки було доволі очікуваним.

За такої умови, з цінами вийшло так, що чимало товарів певною мірою подорожчали, а ті, які подешевшали, втратили у ціні більше, ніж здається.


Як насправді змінилися ціни в Steam?

В якості прикладу, ось вам дві гри, які обертаються довкола звичної всім суми в $9,99 — Hollow Knight (steam) та Rocket League (steam).  Rocket League, на перший погляд, подешевшала гривень на 30, хоча насправді розробники скинули 2 долари (раніше гра коштувала $11,99), просто застосували дещо вищий курс (аби вам стало приємніше, нагадаю, що світова її ціна — 20 баксів). А от Hollow Knight подешевшала не на 30 грн, як здається спершу, а на 50 (бо по курсу мала би коштувати ти же 279 грн).

Візьмемо Divinity: Original Sin 2. Відучора вона подешевшала на 130 грн. Та якщо згадати про курс у 28, то гра при своїй минулій ціні у 25 доларів мала би коштувати 700 грн. Отже, ціна впала не на 130, а на 170 грн.

Інакше кажучи, у Steam є видиме падіння ціни (пряме порівняння з тим, що було вчора) і невидиме (перерахунок старої ціни по курсу в 28 і вже потім порівняння з новою ціною).

Стоп!

А з подорожчанням отаке працює?

Зараз дізнаємося. Беремо Middle-Earth: Shadow of War. Зараз вона коштує 929 грн, на 134 грн більше вчорашньої ціни. Ба більше, навіть при курсі 28 гра мала би коштувати 840 грн, а отже це не зміна валюти вплинула, а просто видавництво WB підвищило ціну… до 33 доларів? Де логіка? Насправді, ціна зросла до 35 доларів, просто обрахована вона за курсом у 26,57 грн/дол.

Гаразд, ось у нас Prey. 1040 гривень. Це аж ніяк не нещодавніх 30 доларів, як не крути. Це 40 доларів за курсом рівно 26 грн/дол.

Втім, на окремі ігри Bethesda ціни не міняла. Wolfenstein II: The New Colossus вартує 1560 грн, а DOOM — 780 грн. Це ті ж  60 та 30 доларів при курсі в 26.

Ви теж помітили тут дещо дивне?

Валютні махінації

От ми й дійшли до найцікавішого. Курс валют у Steam насправді не курс, а курси.

Самі Valve користуються чинним валютним курсом. Це легко перевірити, порівнявши значення вашого залишку у гаманці — його конвертували за курсом 26,54. Але от коли справа дійшла до видавців, то тут дядько Ґейб звично вмив руки і переклав на видавців не лише виставлення ціни, а й курсу.

Невеликі компанії зійшлися на курсі 27,92 — легко простежити, оцінивши, скільки проектів з цінником $9,99 за ніч стали 279₴. Тут якраз і працює ситуація з видимими і невидимими знижками, адже паралельно з доволі високим курсом ті ж THQ Nordic, Paradox Interactive, Devolver, Square Enix (в окремих випадках) та інші ще раз знизили вартість ігор.

Щонайменше дві великі компанії — WB i Bethesda — хоч і підвищили ціни на окремі свої ігри, скористалися для всіх своїх товарів різними курсами: рівно 26 у Bethesda і 26,57 у WB.

CAPCOM, Namco і KOEI здається, тицяють кнопки на цифровій клавіатурі навмання, до біса пославши систематичні ціни чи курс. Самі зараз погляньте, що коїться з Dark Souls , Street Fighter V. чи musou-іграми — в одних раптове подорожчання ледь не в півтора-рази, інші ж так само разюче подешевшали.


Одним словом, видавцям ще слід буде проробити непогану курсову роботу, а нам слід бути готовими до можливих змін як цін на окремі ігри, так і цілих курсів обміну певних видавців. Та навіть при умові цього неймовірного валютного безладу українські ґеймери залишаються в плюсі. В наскільки великому — час покаже. А першу серйозну перевірку нова система пройде 22 листопада — саме тоді розпочнеться масштабний розпродаж з нагоди “Чорної п’ятниці”. Адже хай там як, у доларах чи гривнях, але ми з вами частіше купуємо ігри зі знижками, а не за повну ціну.

Останні статті

STS UA — звіт за 2017

Автор: STS UA

ГРА РОКУ 2017 | PlayUA Game Awards

Автор: PlayUA

ГРА РОКУ 2017 | PlayUA Game Awards

Підсумки 75-ої церемонії вручення премії «Золотий глобус»

Автор: Владислав Папідоха

Golden Globe

Що взяти на розпродажі Steam за 100 гривень?

Автор: Владислав Папідоха

Враження від Games Gathering 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Games Gethering 2017

Огляд фільму «Вогнеборці»

Автор: PlayUA

Вогнеборці / Only the Brave (2017)

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Враження від Casual Connect Kyiv 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Casual Connect Kyiv 2017
 • Drifters

  “CAPCOM, здається, тицяє кнопки на цифровій клавіатурі навмання, одночасно поставивши високі і курс, і доларову ціну. Самі зараз погляньте, що коїться з Dark Souls та Street Fighter V.”
  Всі ігри з серії DS подешевшали на дофіга!
  Dark Souls I 270грн. -> було 20$
  Dark Sould II 540грн. -> було 25$
  Dark Souls III 900грн.-> було 50$

  • Володимир TooL Вітовський

   Дешевше ж, хіба ні?

   • Drifters

    Так, чому ж тоді PlayUA звертає увагу на рандомний настиск клавіш у вищу сторону?

    • Oleh Kulikov

     Поправив, дякую. В поспіху помилився кількома словами. Підвищення нема, але от рандомність в них (та й в цілому по японських компаніях, якщо пробігтися) присутня.

 • dmitro_skole

  як куплялось у російський рітейлеров так і буде куплятись далі

 • zibrow

  Що з цінами на ринку спільноти? Там взагалі якийсь рандом.

 • Slaveniy Triska

  Ну, Плей Юа знатні зрадофіли, стаття мене не здивувала. “обмазатися ААА-новинками” — в мене цей вираз асоціюється лише з лайном. Тобто ви натякаєте, що ААА-ігри — лайно?

  • Побудова причинних зв’язків в коментарі вище середньостатистичного розумового рівня, тому я нічого не зрозумів…

   • Slaveniy Triska

    Що ж, в такому випадку раджу перечитати кілька разів, може тоді зрозумієте…

  • zibrow

   Дивні в вас асоціації. Обмазатися чимось означає що його багато.

   • Slaveniy Triska

    “PlayUA обмазується Ubisoft’ом”. Позитивне речення чи натякає?

  • Коментар року

  • Oversteer

   то тре чимось добрячим вбитися, щоб дійти такого висновку. Ви останнім часом не спілкувалися з телеграм-користувачами, що їх логіни на стінах та парканах написані?

 • Stan

  Ціни або не змінились або стали гірші. І так,якщо говорити про суто у стімі то у москаликів ціни кращі.
  Але ще більше тішить що навіть у любому українському онлайн магазині – ціни в рази кращі.
  То хто і коли тепер купуватиме в стімі? – тільки ліниві які не хочуть пошукати товар на інших ресурсах або ждуни Гейбзнижок.

  • Ясон ДінАльт

   гра і від гри відрізняється, але навіть в порівнянні з московитськими цінами різниця є. Наприклад Syberia 3 в укр. стімі дешевша на 60₴ від рос. А Козаки 3 взагалі на 140₴, хоча на ігри Square Enix типу Final Fantasy подорожчали гривень на 40

  • Leonid Deburger

   ну хз… усе шо я планував найближчим часом купити, зараз мені обійдеться десь на 10-15 % дешевше у гривні… а якшо порахувати увесь вішліст, то може й більше.

 • Михайло

  Кажете українські ґеймери залишаються в плюсі? Та вони в любому випадку залишаються в мінусі купуючи ігри.

  • Михайло

   Тобто, якщо колись ви купували гру за 1.5 тис. грн., а зараз за 999 грн., то ви залишилися в мінусі до попередньої ціни?

   • Oversteer

    А він і не купував, бггг)))

    • Михайло

     295 забавок на стім акаунті наразі :)

   • Михайло

    Ну звісно ж, чи 1,5 тис., чи 999, чи навіть 50 потрачених гривень, це вже в мінус.

 • maddays

  Звідки взагалі такі дані? Рокет Лідж коштував 12 баксів, а не 10. https://steamdb.info/app/252950/

 • SkalderSan

  Ви ще забули, що відпали всі сервіси на яких люди займалися фармом карток. Через зміну валюти всі інді ігри під баном, а різноманітні фарм-боти, плагіни та інше просто не працює. Викусили. Ось вам й гривня. Дякуємо тим, хто нив. Це тим паче гірко, що такі особи купують ігри раз на рік, а використовують Steam лише для гри в Dota 2.
  P.S. Гарна стаття.

  • maddays

   Фарм боти взагалі не люди, перебанити вас усіх би.

   • SkalderSan

    Вас це кого? Я взагалі картки не фармлю та інді лайном аккаунт не засмічую. Але факт є факт. Це лише приклад. Бо є просто користні плагіни які розширюють функціонал того ж Steam які також перестали функцыонувати. Тут головне сама ідея – гривня у Steam лише все зіпсувала.

 • AnDy_nin.Ja

  Бо треба зону змінювати а не валюту! Регіональні ціни прив’язані до рівню життя, а не до валюти.
  І якшо тайці говорять що вони такі бідні і зубожіння і тд. а рівеннь ввп втричи вищій за Україну то і ціни в них нижчи ніж у нас у котрих ввп рівня Гондурасу але ж ми Європа.

  • Sparrow

   Є купа (надійних) майданчиків, які продають стім-ключі за регіональними цінами.

   • AnDy_nin.Ja

    Але, я наприклад, граю/купую здебільшого у інді, а майданчики нехтують інді.

 • guest

  З Shadow of War помилка, 929₴ коштує Silver Edition а не звичайна версія.

  • Oleh Kulikov

   Так, але оскільки базове видання якимось боком (привіт, WB) виявилася дорожчою за видання з бонусами, то за основу я брав найнижчу цифру.

   • Jat Kiggat

    З Відьмаком 3 те саме, звичайна версія коштує 539 грн, GOTY – 579 грн. Не пам’ятаю яка ціна в долларах, але в рублях ціни: 1000р та 1500р відповідно. Не складно підахувати, що різниця в: 1)+200р; 2)-300р;

 • MqM

  В мене по курсу 26,50 перевело

 • “купувати ігри Юбі в Steam досі сенсу небагато”
  а чому? хіба немає сенсу отримати версію з оригінальним озвученням (як декларується в Steam) замість версії з виключно російським дубляжем (версія в Uplay)?

  • Oleh Kulikov

   З нещодавніх ігор таке працює тільки для Assassin’s Creed: Origins.
   У дещо старіших буває по-різному. Скажімо, перший Південний Парк (той що “Патик істини”) має англійську мову, тоді як сиквел має приписочку таку ж, як і Watch Dogs 2.
   https://uploads.disquscdn.com/images/2909c3094a830db656511b59605e283e97d66d69af70cdd63fe51c49b978f8f1.png

   • то зрозуміло, що є виключення.

    ну от Assassin’s Creed завжди був з усіма мовами в Steam, а в Uplay порізаний. ніколи не розумів цього прикола.

    для мене один цей фактор виправдовує купівлю через Steam.

    • Fork off m8

     Ні, асасин з часів Юніті йде ру-онлі в стімі.

   • Druid

    Наявність у “Патика істини” низки локалізацій, тоді як у другої частини “Південного парку” лиш російська і китайська, на мою думку, зумовлена різними розробниками, у яких різні підходи до комплектації своїх ігрових продуктів. “Патик” розробили Обсидіан, а продовження – одна із компаній Юбісофт.

 • Сергей Мельник

  “кількагодинним” на початку

 • Ярослав Терещенко

  Я жодного разу не купував ігри за повну вартість. А купив я їх – не багато, не мало ~40

 • dmitro_skole

  warhammer 2 TW в стімі 800 грн у рітейлора 600 грн.нам такий стім не потрібен

  • Володимир TooL Вітовський

   А раніше у Стім скільки він коштувала? Мова саме про зміну валюти там, у ритейлерів майже завжди було дешевше. Якщо більшість ігор ми зможемо купувати без посередників, то це однозначно плюс.

   • dmitro_skole

    ми і при доларі могли купляти ігри в стім без посередників.Сенс в тому ігри мають одну ліцензію по СНГ ,а в Україні ціни чомусь найдорожчі

  • Fork off m8

   серія TW у рітейлерів завжди була дешевша, ти з якого дуба впав?

 • От кльово, гра на яку я збирав майже 5 місяців, тепер коштує на 6 доларів дорожче! Ну прям круто!!!

 • Interzeroid

  “Якщо вас так бентежать російські ціни (саме російські, а не індійські чи турецькі, які є ще нижчими), то може на оту різницю вартості ігор вам варто переїхати туди?”
  Звичайно бентежать, бо виходить так, що “українці мало купують ігор, тому нічого не будемо локалізувати українською” через те, що у нас регіон стімом встановлений кацапський, а ціни-європейські. А не купують зокрема через відсутність нормальних локальних цін. Москалі ніби багатші за нас, а платять за ігри зазвичай менше.
  Якби регіон встановили інший, то і ставлення було б інакшим.

  • все правильно кажеш, просто паблішерам треба включати логіку, а не від балди ставити ціни

 • Denis Surzhan

  Вчора проводив невеличкий аналіз. Ось він. На вечер 14.11.2017 в маркетплайсі налічується 19204 гри та їх різних колекційних видань. З них 1289 гри ще не вийшли ї не мають ціни, 1013 free-to-play. Тобто в продажу повинні бути 16902 ігор. Після введення гривні нові ціни отримали тільки 9349. Тобто в одну мить українці позбавились можливості придбати 7553 гри або 44,68% всього асортименту магазину.
  Вважаю, що скоро більшість з’явиться в продажу, але відпоовідальність видавців бажає бути кращою, тим більше що їх попередили за два місяці. Особливо образливо, що не змогли вчасно виставити ціни такі великі видавці як 4K, Rockstar та інші. І так, ціни в більшості випадків зменьшились. Невдоволенність цінами як на мене більше психологічна, мені тепер теж лячно дивитись на ціни збільшені в 26-27 разів, але це мине )

 • Shine

  Якщо б спільнота купляла ігри в Україні(не піратила і не купувала в москалів) з такою ж сумлінністю як вкидує г..воно на вентилятор, ми б отримали декілька плюсів. Один з них це більша увага розробників/видавців до України, що створює передумови для локалізації українською. Також ми б отримали кращі регіональні ціни.

  • Stan

   Якщоб б видавці побачили патерн при яких цінових межах українська спільнота найбільше купує ігри – тоді б могли зробити висновки по купувельній спроможності і ввести раціональні ціни. Бо я бачу, “раціональні” вони лиш під час знижок, і то НЕ занижені а просто нормальні.
   Я вже не кажу про те що могли б просто подивитись по скільки ті ж ігри продають на онлайн площадках.
   А так все що залишається, це надіятись щоб хоч в Ориджині залишили рубль – бо коли там починається розпродаж, то всі інші розпродажі йому не рівня.

   • Shine

    Спробую пояснити свою думку з іншої сторони. Поставте себе на місце видавців, які формують ціни та створюють локалізації на основі офіційної статистики (переважно це статистичні дані стіму). Показники Україні там м’яко кажучи не втішні, продажі налічують навіть не тисячі а сотні штук. Саме тому, на мою думку, багато видавців вирішили не витрачати ресурси на створення цін для нашого регіону, нашої України.

    • Stan

     В тому то і діло що тоді у твоїх словах 0 логіки. Якщо продукцію купують не дуже, ціни зазвичай зменьшують.

     • Shine

      Логіка в тому, що наш ринок комп’ютерних ігор нікому не цікавий. Все можна пояснити елементарним правилом – попит породжує пропозицію.
      Нема в Україні попиту на ігри, тут або піратять, або купляють в сусідів.
      А тепер про твій вислів “не дуже купують – ціни зменшують”. Це працює там, де є покупці, а в нас їх нема.

 • мда… пропустив обговорення…
  викладу тут невеличкий уривок з дечого:
  Вся справа не у курсі гривня/доллар. а у рівноправних цінах для сусідніх регіонів згідно їхнього ВВП на душу населення
  “Зараз ми бачимо, що різниця цін для України сягає до позначки у 20% – 35%. Тобто ціни більше ніж у наших сусідів.”
  вся суть у тому що для РФ ставлять ціни менші.. Чому?
  Ось на це питання і мають відповісти видавці/розробники.
  (І не треба тут про більший ринок, он у США ринок не менше, але ж ціни в них від того не падають…)

 • Богдан П

  Привіт…ту писали що можна Стім ключі купляти по регіональних цнах…це де наприклад? А ігри у рітейлерів…і це де саме? Одним словом…що ще окрім Стіму є нормальне де можна придбати ліцензійні ігри?

  • dmitro_skole
   • Богдан П

    А в чому прикол? Наприклад на Кібокс ціна футбол менеджера 660, а на Стімі 800…. чому на стільки дешевше? Там же також активація Стім…

    • dmitro_skole

     бо продається ключ стім з ру регіона ,а ліцензія одна весь СНГ.В Україні чомусь ціна на ігри найдорожча

     • Богдан П

      Аа зрозуміло…дякую що пояснили) і ще таке….але ключ зі ру регіону на гру не впливає? Наприклад якщо Метро візьму…там буде укр озвучка так як на оф. сайті Стім? І можна так як і на Стімі збирати картки і все інше…це від ключа не залежить? І ще…коли на Стімі знижки…наприклад в чорну пятницю…то на цих сайтах також йдуть РУ знижки?

     • dmitro_skole

      Ліцензія одна на весь СНГ Регіон,якщо в стімі є озвучка українська то вона буде і у вас.Картки так само випадають з ігор можно збирати і продавати.Роспраджі рітейлеров від стіма не залежить .Скорше всього у рітейлера розпродажа як в стімі не буде

 • anton gorodeckii

  вот вам і зміна цін в одному і тому ж регіоні шо був
  Shadow of War….. Kazakhstani Tenge…….. $21.49
  ………………………….Ukrainian Hryvnia………. $35.24
  Injustice 2 ………….Kazakhstani Tenge…….. $18.16
  ………………………….Ukrainian Hryvnia………. $47.38
  Fallout 4…………….Kazakhstani Tenge……… $21.49
  ………………………….Ukrainian Hryvnia………. $29.59
  Quantum Break……Kazakhstani Tenge……..$14.22
  ………………………….Ukrainian Hryvnia………. $18.17
  Sniper Elite 4…….. Kazakhstani Tenge…….. $21.49
  ………………………….Ukrainian Hryvnia……… $26.52

  • Hedera helix

   Не знаю, як Ви, а я себе не відчуваю в одному регіоні з Казахстаном.

   • TheSlavik159

    Ну і не повинен. Все таки Україні, ще треба рости до Казахстану.

    • Hedera helix

     Дійсно. Один факт існування банкноти у 10 000 тенге свідчить про стабільну і завидну економіку Казахстану.

     • TheSlavik159

      Ну, а в Японії є купюра номіналом в 100000 йен…
      Номінал валюти ні про що не свідчить, кількість нулів можна дописати, або стерти. А от валовий дохід на душу населення вже не підкорегуєш.
      І ніхто не казав про стабільність.

 • Interzeroid

  Наразі в стімі Civ VI продають за 135 українських гривень! Налітай, доки не змінили ціну!

 • Андрій Бабін
 • Hedera helix

  А Prey хіба нещодавно коштувала 30 баксів? Бо коли я додавала її до списку бажаного, ціна була 40 доларів, і я ще чимало думала, чи так сильно я хотіла б мати ту гру. (І це при тому, що ще після трейлеру я знала, що то не 100 % “моя” гра”.) Втім, фокусам не дивуюся. Це ж Бесезда.

 • Crovv

  Краплинка радості – на PlaystationStore ігри в укр.регіоні коштують на 10-20% менше, ніж в москалів

 • Святослав

  Resident Evil 4
  У нас 500 грн, у росіян 500 рублів, як це розуміти ? :-)

  • Noviy Geroy

   Все вище ж написано. Просто росіяни прибідняються

 • Арей Филин (Arey)

  Для себе я провів невеличкий експеримент – порівняв ціни гривнями, рублями (російська крамниця) та при конвертації із гривень в рублі.

  Під руку потрапило 400 більш-менш відомих ігор (на більше сил не вистачало), і результати приблизно наступні:
  20% ігор купувати вигідніше гривнями – навіть при конвертації із гривень в рублі вони усе одно будуть дешевші, аніж в російських магазинах. Хай навіть на 2-3%. У деяких різниця доходить навіть до 0,3 (GTA:VC, GTA:SA, GTA 3). І це приємно.
  Близько 2-3% по своїй ціні рівні російським – різниця між ними не більше 5%.
  Решта – дешевше купувати рублями. В багатьох різниця доходить в 1,5 рази (тобто при купівлі гривнями ви витрачаєте у 2 рази більше грошей, аніж рублями).
  Із деякими іграми ситуація йще більш плачевна – різниця буває і в 2, а іноді навіть в 5 разів (привіт всратий “Shadows of Kurgansk”).

  І це прикро, враховуючи те, що переважно купівельна спроможність у нас не вища, аніж в Росії.

 • VladCastillo

  Байдуже які ціни зараз, головне які вони на розпродажі. Слава Україні. Грайте в Tomato Way.