Apple влаштовує пекло для сторонніх магазинів

Компанія має створити можливість використання сторонніх магазинів та додатків на своїх пристроях — таким був діалог Європейського Союзу та Apple минулого року. Цього року компанія дала таку можливість, однак все не так просто, як здається. І взагалі виходить так, що Apple влаштовує пекло для користувачів сторонніх магазинів.

Раніше компанія посилалася на те, що вони не зможуть гарантувати безпеку своїм користувачам у тому випадку, коли буде встановлено стороннє програмне забезпечення. А коли ЄС не зупинилися у бажанні нав’язати компанії своє бачення, Apple вирішили зайти з іншого боку.

Більше деталей про те, які умови нав’язує Apple «бунтівникам» можна прочитати ось тут.

Якщо у вас все ще є бажання зайти через інші сервіси, то ось вам ще одна цікавинка: Apple створили настільки складні та заплутані умови, що попередні (з використанням їхнього магазину) можуть здатися дуже зручними. Ба більше, компанія все одно перевірятиме додатки, що будуть заходити зі сторонніх магазинів та обкладатимуть їх податком.

Після оголошення нових правил користування, своє незадоволення вже висловили генеральний директор Epic Games Тім Свіні, до нього приєднався генеральний директор Spotify Даніель Ек.

У «новому» світі Apple комісії можуть бути астрономічними. Уявіть собі: популярна безкоштовна програма з десятками чи сотнями мільйонів користувачів у ЄС тепер стягується податок за кожне щорічне завантаження та оновлення.

Тепер популярні безкоштовні додатки будуть змушені платити комісію в десятки, а то й сотні мільйонів євро. По суті це означає, що вони не можуть погодитися на наявність альтернативних магазинів додатків.

Своє незадоволення також висловила президент Xbox Сара Бонд:

Ми віримо, що конструктивні розмови сприяють змінам і прогресу до відкритих платформ та більшої конкуренції. Нова політика Apple є кроком у хибному напрямку. Ми сподіваємося, що вони прислухаються до відгуків щодо запропонованого плану та працюватимуть над більш інклюзивним майбутнім для всіх.

Особисто мені все це нагадує історію з Unity, які намагалися нав’язати розробникам свою волю та запровадити частково схожу модель використання. Нагадаємо, що це негативно вплинуло на студію і вони досі намагаються оговтатися від шторму, який самі на себе накликали.

Чи станеться таке з Apple? Важко сказати. Точно знаємо, що розкажемо вам про це в наступних матеріалах!

Андрій Присяжний

  • Це ні разу не нагадує ситуацію з Unity, тому що Apple не закриває стару систему публікації.
    Але так. Хитрожопість і наглість Apple просто зашкалює.

  • Намагаються втримати монопольне становище в умовах тиску від законодавців. Але це пояснення, не виправдання дій Епл.

​Tencent згортає частину своїх інвестиції в ігрову індустрію

Китайська корпорація Tencent намагається вийти з багатьох своїх інвестицій у ігрові компанії, навіть попри чималі…

15 години

Bungie зробила симулятор побачень Destiny у стилі Dream Daddy, але керівництво було категорично проти

У нещодавньому інтерв’ю, де обговорювали подробиці сюжету оновлення в Destiny 2 під назвою Season of…

16 години

Том Голланд розповів, що поборов алкоголізм

Тридцятирічний Том Голланд зараз на перших шпальтах не лише через очікуваний багатьма фільм "Людина-павук: Абсолютно…

21 годину

Українська гра Last Pirates: Die Together увійшла у топ-50 найпопулярніших демо-версій Steam Next Fest

Як ми писали 15 червня, українська гра Last Pirates: Die Together прийшла на цьогорічний Steam…

21 годину

Steam Machine виявилася значно дорожчою, ніж планувала Valve

Valve оприлюднила ціну та дату виходу ігрового пристрою Steam Machine — компактного ігрового ПК на…

1 день

Відбувся реліз SAND — кооперативного шутера про святих галичан на далекій піщаній планеті

Кооперативний шутер SAND від львівської студії Hologryph, створений у співпраці з київською TowerHaus, нарешті з’явився в дочасному доступі…

2 дні

This website uses cookies.