Брюс Вілліс НЕ продав свою зовнішність. До чого тут російсько-українська війна?..
Як виявилось, ні, Брюс Вілліс не продав права на свою зовнішність російській компанії Deepcake (яка останнім часом намагається дистанціюватися від країни де знаходиться і в них це майже вийшло). Однак, ця ситуація потребує дуже, дуже істотної уваги, бо проблема не лише в тому що купа авторитетних видань на кшталт The Daily Mail, The Telegraph, BBC та Collider підхопили новину про те, що Вілліс продав права на свою зовнішність компанії яка займається deepfake-технологією. Бо зовсім не факт, що у всіх випадках це дійсно була помилка.
По-перше, оскільки навіть істотна кількість тих знаменитостей, які в минулому мали аж занадто привітні стосунки з РФ, почали відхрещуватись від зв’язків з нею, “перевзуватись в повітрі” і підтримувати Україну (серед таких прикладів — Міккі Рурк, Жерар Депардьє та Тіль Ліндеманн), Московії зараз потрібні новини про співробітництво зі знаменитостями, щоб легітимізувати себе в очах світової спільноти. Всіляка потороч типу Стівена Сіґала тут не спрацює, бо майже всюди окрім Росії сприймається як посміховисько і “збиті льотчики”. Брюс Вілліс же був нещодавно на всіх шпальтах і так, що симпатії до актора і його становища виникли майже безапеляційні.
По-друге, істотна кількість статей на цю тему посилалися на офіційний сайт Deepcake і наведені там цитати Брюса Вілліса про роботу з компанією, які відтепер піддаються сумніву. Можна, звісно, допустити, що матеріали були просто погано підготовані без суттєвої перевірки джерел. Але помилятись за гроші журналісти, на жаль, вміють теж.
По-третє (і найважливіше), ця новина скоріше за все є спеціальним вкидом щоб перекрити іншу, яка як раз є правдивою і про українську компанію. 23 вересня Vanity Fair написали чудову статтю про українську компанію Respeecher, які відтепер роблять голос Дарта Вейдера для Disney, оскільки 91-річний актор Джеймс Ерл Джонс, який озвучував Вейдера з 1977 року вирішив, що вже занадто старий для цієї ролі. У статті ідеться про те, як співробітники українського стартапу працювали над голосом Вейдера для серіалу “Обі-Ван Кенобі” (Obi-Wan Kenobi) для Disney+ під час повітряних тривог у Києві та Львові. Там також наводиться коментар звукорежисера серіалу Метью Вуда, який розказав, що Skywalker Sound обрали Respeecher через те що їх електронні голоси звучать неймовірно правдоподібно і по-людськи, порівняно з усіма конкурентами. Розповідається в статті і про те, що для працівників Respeecher (які наразі ще й активно волонтерять) почути власну працю в серіалі було особистою перемогою на тлі ганебного російського вторгнення, яке зламало плани (та що там плани, життя) мільйонам українців.
Проходить чотири дні і несподівано істотна кількість видань згадують про те, що Брюс Вілліс у 2021 році “з’явився” в російській рекламі, а через дві-три статті це перекручується у новину про продаж Брюсом Віллісом прав на свою зовнішність російській компанії Deepcake. При чому Deepcake використовують домен .io (Британська територія в Індійському океані, до речі) в своєму сайті, а у істотній кількості новин факти про російську рекламу і російську компанію подаються стратегічно окремо. Так ніби, це трохи різні речі.
Першими щось запідозрили BBC і зокрема журналісти з Сан-Франциско які для нього пишуть — Бен Деріко та Джеймс Клейтон. Вони здогадалися отримати коментар від представників Брюса Вілліса. Той прозвучав так:
Будь ласка, прийміть до уваги, що Брюс немає жодного партнерства або угоди з компанією Deepcake.
Випадок, насправді, досить показовий. Вже не вперше РФ намагається всіма правдами і неправдами (здебільшого останніми) відібрати у України безперцедентну увагу світової преси. Типовим прикладом було нарешті дати до того майже “невиїздному” російському режисеру Кіріллу Сєрєбрєннікову можливість поїхати на Каннський кінофестиваль, де той неочікувано (насправді ні) ретранслював проросійські меседжі та відволікав на себе увагу певних журналістів від потужного десанту українського кіно.
Висновок з усього цього можна зробити такий: якщо новина будь-яким чином пов’язана (чи може бути пов’язана) з РФ, первіряти її треба настільки уважно, наскільки це можливо. Нового, в цьому, звісно, немає нічого. Перевіряти ж слід і те що пишуть про нас теж. Бо трапляється всіляке. А от Брюса Вілліса, якого встигли передчасно назвати “руснявою знаменитістю” в наших коментарях в Telegram, трохи шкода з цього приводу. Не заслуговує жива легенда асоціації з РФ за минулорічний письмовий дозвіл на рекламну халтурку.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!
Читайте також
Популярне
-
Valve показала Half-Life 2: Episode 3 й розповіла причини його скасування
-
Ubisoft поки не планує перекладати нові ігри українською
-
УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)
-
«Це була б гра року, якби не проблеми з продуктивністю та помилки»: перші оцінки S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
-
Dragon Age | Що було до Veilguard (UAGames)