Дані з захищених комп’ютерних мереж можна поцупити через гіроскоп смартфону
Air gap (дослівно “повітряний проміжок”) — це засіб забезпечення комп’ютерної техніки та мереж, в якому ізоляція від кібератак є суто фізичною, бо мережа ізолюється від Інтернету, можливого локального підключення, і.т.д. Це не означає що немає способів вкрасти чи пошкодити інформацію з пристроїв що захищені таким чином. Наприклад, це можна зробити зі смартфона, який знаходиться в кількох метрах від мережі, використовуючи для передачі даних… ультразвук через динамік телефона.
Однак доктору Мордекаї Ґурі з Центру досліджень кібербезпеки Університету Бен-Ґуріона в Ізраїлі вдалося дещо ще більше неймовірне: використати для передачі даних з фізично ізольованої мережі навіть не стільки сам динамік, скільки гіроскоп телефону, який з цим динаміком пов’язаний. В теорії це значно спрощує роботу зловмисників, адже використання мікрофону та динаміку в iOS та Android дость захищене і несе в собі багато ризиків для викриття.
Експериментальну технологію Ґурі назвав Gairoscope а результати дослідження вперше представив у грудні 2021 року на міжнародній конференції International Conference on Privacy, Security and Trust (PST), хоча широкому загалу це відкриття стало відомо лише недавно. Звісно що для спеціалістів з комп’ютерної безпеки це момент в стилі “попереджений, значить озброєний”, однак загалом хакерські атаки з мобільних пристроїв стають все більш розповсюдженими і зухвалішими, а девайсу навіть не обов’язково виглядати як смартфон. Найбільш “хакерський” телефон який можна кастмізувати майже до бескінечності (і який при цьому навіть на старті має досить істотну потужність в плані “заліза”) виглядає як старі кнопкові телефони.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!
Читайте також
Популярне
-
Valve показала Half-Life 2: Episode 3 й розповіла причини його скасування
-
Ubisoft поки не планує перекладати нові ігри українською
-
УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)
-
«Це була б гра року, якби не проблеми з продуктивністю та помилки»: перші оцінки S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
-
Dragon Age | Що було до Veilguard (UAGames)