fatal frame maiden of black water 13

Гора мертвих дівчат. Огляд Fatal Frame: Maiden of Black Water

Автор: Віталій Тарнавський @erleke

Серія Fatal Frame про боротьбу з примарами за допомогою старовинної камери відсвяткує своє двадцятиріччя 13 грудня — саме цього дня в 2001 році перша частина дебютувала на PlayStation 2. Незадовго до знакової дати творці випустили на всіх актуальних платформах ремастер п’ятої частини, Fatal Frame: Maiden of Black Water, яка спочатку була ексклюзивом Wii U. Для фанатів серії, які не мали цієї (відносно рідкісної) консолі Nintendo, настав час надолужити втрачене.

Що воно таке?

Історія Maiden of Black Water подається від імені трьох персонажів. Першу героїню звуть Міу Хінасакі — вона вирушає на пошуки зниклої матері Міку, знайомої шанувальникам по першій Fatal Frame. Друга дівчина, Юрі Кодзуката, допомагає людям за допомогою екстрасенсорних здібностей та попутно шукає жінку, яка врятувала її від самогубства біля урвища. Гра також пропонує побути в шкурі письменника похмурих оповідань Рена Ходзе, котрий діє в кооперації зі своєю асистенткою Руї. Усіх їх поєднує таємнича гора Хікамі, куди дивні голоси приваблюють людей у ​​снах. Вам належить розібратися зі загадковими викраденнями в цьому місці, а також спробувати зрозуміти таємничу містичну силу, яка контролює людську свідомість.

Maiden of Black Water бере за основу таку ж структуру, яка свого часу була в третій частині, де сюжет та керування перемикається між трьома героями, залежно від сюжетного розділу. Ви вільні перегравати пройдені епізоди, знаходячи секрети та підбираючи пропущені предмети. Хоча жахастик переважно лінійний і тримає гравця в “коридорах”, обмежуючи список доступних для відвідування місць, деяка частка дослідження тут є. Зійшовши зі шляху, можна знайти не лише корисні речі — від лінз камери до розхідників, — а й численні записи очевидців про моторошні події на горі Хікамі.

Крім того, при відхиленні від курсу можна зустріти унікальних примар. Наприклад, на місцевому цвинтарі біля лісового узлісся мешкає гігантська жінка в білому, з якою варто бути дуже обережним. Причому автори тут не відходять від тематики міфології — прообразом цієї примари стала йокай Хассяку-сама, що описується як витончена висока дама в білій одежі та капелюсі. А загалом уся колекція привидів з описами (якщо вам буде цікаво довідатися про них трохи більше) зберігається у спеціальному розділі меню.

Ритуальні послуги

Три арки персонажів тісно переплетені один з одним, а сама історія розказана досить захопливо і нагадує свого роду детективний трилер, де ви поєднуєте одну зачіпку за іншою, слідуючи за різними очевидцями подій. Але автори не викидають разом всі карти на стіл, і за інтригою, що плететься, завжди цікаво стежити, оскільки недомовленості залишають маневр для припущень.

На жаль, тут є і недолік — безліч цікавих деталей подаються безпосередньо у вигляді щоденників, які персонажі знаходять під час дослідження локацій. Головним чином це стадії різних обрядів, перекази легенд зі слів потерпілих та думки померлих щодо відвідуваного місця події в останні моменти життя. Не позбавлена ​​гра і старої родзинки Fatal Frame — досить реалістичного відображення японських повір’їв на основі релігійних та міфологічних джерел. Цього разу в центрі знаходиться культ поклоніння горі Бога сонця та пов’язаних з нею священних ритуалів за успокій душі, а також підтримання балансу чорної води із потойбіччя, яка не повинна потрапити у світ живих. Вода є уособленням життя та смерті, що навіть знаходить відображення у ігроладі, але про це пізніше.

П’ята частина Fatal Frame вийшла найбагатшою в плані локацій грою серіалу — гора Хікамі навіть має спільну мапу для більшої ясності. Це цілий комплекс будівель та споруд — від антикварного кафе-магазину до храмів, гарячого джерела, озера померлих, неосяжного лісу та навіть святині ляльок. Бектрекінг для горору — неминуча частина ігроладу, але автори постаралися внести різноманітність в атмосферу. Тому навіть якщо ви знову відвідуєте ті самі місця, то часом це відбувається іншим шляхом і з новими перешкодами. Та й загалом це не надто докучає, бо сюжетна кампанія вийшла досить захоплює і не відпускає до самісінького кінця.

Примарні бої

Ігроладно Fatal Frame: Maiden of Black Water — мабуть, найнасиченіша гра, що увібрала найкраще від попередніх частин. Отримання задоволення тут ґрунтується на розумінні типу примари та вміння освоїти керування. Нещасні та слабкі герої, які використовують стародавні камери як зброю для боротьби з потойбічними силами, компенсуються досить великим вікном ухилення та цілою жменею допоміжних механік.

Істоти вміють битись не тільки впритул, але і з далекої відстані, як-от ченці, які пускають у вас фаєрболи з палиці. Звичайно, в наявності є і боси, які теж мають свої механіки та швидкість атак. Не обійшлося в грі й без місцевого “Немезиса” в особі таємничої жриці, від якої доведеться тікати, оскільки наша камера-обскура безсила проти неї.

Система поліпшення вашого фотоапарата виявилася як ніколи багато — крім підвищення основних параметрів, ви тепер можете встановлювати різні деталі та навіть лінзи з корисними ефектами. Серед лінз, до речі, трапляються дійсно потужні екземпляри, і автори підштовхують їх використовувати, тому що основна гілка покращень дорога і ви часом можете банально не встигнути відкрити бажане покращення до битви з босом — а так кілька потужних лінз допоможуть підвищити ваші шанси на успіх. Можна спорядити до трьох лінз одночасно і перемикатися між ними після натискання кнопки. У двох героїнь однакові камери, тоді як у письменника Рена інший тип фотоапарата, що дозволяє робити чотири фотографії поспіль замість застосування лінз.

Крім того, у п’ятій частині з’явилася нова унікальна механіка, пов’язана із водою. Зазнавши атаки від особливих темних примар, герої одержують шкоду в одиницю часу, а також погіршення захисту та поля видимості. Перебування під дощем або зіткнення з будь-якою вологою підвищує індикатор вологості. Хоча мокрі персонажі сильніше атакують, кількість привидів у локації збільшується, як і шкода від їхніх атак. Позбутися вологості можна за допомогою спеціального предмета — очищенного вугілля.

Старість — не проблема

П’ята Fatal Frame добре виглядала на Wii U, і на Switch теж виглядає файно. Так, відображення в дзеркалах потопають у драбинках, але зустрічаються вони рідко. Крім того, оточення, таке як дерева і деякі типи поверхонь, подекуди слабко деталізоване, проте до моделей персонажів і спецефектів, туману і полум’я, крапель води на героях та рідини в цілому, претензій немає. Окремо хочеться похвалити відображення привидів, тіні з освітленням та ефект зіпсованої плівки під час перегляду відеозаписів. Автори додали в ремастер нові костюми та аксесуари для персонажів, які можна відкрити всередині гри. Зафіксувати улюблені моменти дають за допомогою безлічі фільтрів та опцій новоявленого фоторежиму.

Fatal Frame: Maiden of Black Water дарує унікальний досвід занурення в таємниці зникнення людей з гори Хікамі та стародавніх японських ритуалів. Гра намагається відразу вчепитися кістлявими пальцями мертвою хваткою, не даючи вирватися з її обіймів. Такий ефект досягається завдяки липкій атмосфері з лякаючими моментами, потужному звуковому дизайну, самобутньому арту, класній історії та ігроладу, де бої не рутина, а захоплююче випробування. Сподіватимемося, що Koei Tecmo дасть авторам зелене світло на продовження, а ті не втратять ідентичність серії в гонитві за популярністю.

81

Відмінно

Вдалося

  • Повернути класику до життя
  • Налякати
  • Звук

Не вдалося

  • Технічна складова на ПК
BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two

Справа життя і смерті. Огляд Banishers: Ghosts of New Eden

73

Автор: Володимир Вітовський

Banishers: Ghosts of New Eden

Вдала історія з елементами ігросервісу — Огляд Suicide Squad: Kill the Justice League

64

Автор: Владислав Папідоха

suicide squad: kill the justice league

Найгірше, що сталося з Людиною-павуком. Огляд фільму «Мадам Павутина»

Автор: Андрій Присяжний

madam webb

Зразковий патіґейм — Огляд настілки «Топ 10»

Автор: Малютенко Михайло

Топ 10

Дистильована ностальгія. Ретроспектива DuckTales: Remastered

Автор: Андрій Нагорний

DuckTales: Remastered

Універсальний інструмент — Огляд монітора Acer Nitro XV272UV (UM.HX2EE.V23)

Автор: Володимир Бортюк

Універсальний інструмент — Огляд монітора Acer Nitro XV272UV3 + РОЗІГРАШ

Огляд Prince of Persia: The Lost Crown. Казка не про Принца

91

Автор: Володимир Вітовський

Prince of Persia: The Lost Crown

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: