Dragon Ball Z: Kakarot

IT’S OVER 9000!!! Огляд Dragon Ball Z: Kakarot

Автор: Віталій Тарнавський @erleke

Dragon Ball по праву вважається однією з найуспішніших франшиз не тільки в Японії, а й у всьому світі. Оригінальна манґа надихала авторів таких робіт як Naruto, One Piece, Bleach, Fairy Tail і ще бозна-кого, а мультиплікаційна версія стала глобальним феноменом, яка без перебільшення вплинула на життя десятків мільйонів людей. У ігровому просторі Dragon Ball зазвичай знаходить своє втілення у численних файтингах, але цього січня фанати отримали справжній подарунок — action-RPG, яка стала переказом події Dragon Ball Z.

Граніме

Основний сюжет Kakarot практично повністю повторює Dragon Ball Z, на що, власне, і натякає назва гри. Якщо ви читали манґу або дивилися аніме — нічого нового в грі не знайдете. Втім, це ні разу не недолік, бо ж ігрова адаптація Dragon Ball Z дозволяє нам самотужки влаштовувати міні-апокаліпсиси в усіх ключових поєдинках твору. Розробники дуже вдало опускають незначні події або коротко розповідають про те, що відбувається за кадром. Завдяки цьому темп оповіді зберігається аж до кінця сюжетної частини, і гравець не пропускає нічого важливого. Тому якщо у вас немає часу дивитися майже 300 серій Dragon Ball Z або читати манґу, то ви цілком можете обмежитися грою, яку можна пройти в середньому за 30 годин. З урахуванням побічних завдань тривалість збільшиться ще на 20-25 годин, що цілком непогано.

IT’S OVER 9000!!!

Розробників безперечно варто похвалити за велику кількість фансервісу. У відкритому світі ви можете зустріти не тільки купу знайомих місцин із першого сезону DB і (само собою) DBZ, але і камео персонажів, які з’являлися в інших іграх. Світом гри розкидані фотокартки з кадрами з першого сезону, опенінг Kakarot намагалися зробити максимально схожим на початкову заставку анімаційного Dragon Ball Z, в саундтреку гри багато аранжувань з оригінального аніме — навіть знайшлося місце для бейсболу з Ґоханом… одним словом, цей список можна продовжувати дуже довго.

Бої, як і належить будь-якому Dragonball, яскраві, стрімкі та руйнівні. Перешкоди при зіткненні з ворогом тріскаються або зовсім ламаються, земля випалюється від різних суперударів, а деякі з них і зовсім залишають після себе величезні кратери. Ну і звичайно ж, ви можете ефектно закінчити бій і відправити ворога у відкритий космос власною Камехамеха. На жаль, косметичні ефекти швидко зникають, але і розглядати їх в бою ви навряд чи будете, інакше отримаєте ляпас на кілька тисяч очок шкоди. Так, герої в Dragon Ball настільки сильні, що їхні значення здоров’я вимірюються тисячами і навіть мільйонами.

Окремої похвали заслуговують бійки з босами. Вони помірковано важкі, дико видовищні і відмінно поставлені. У кожного боса є щонайменше одна руйнівна атака, здатна знищити все живе в досить великій області, і для того, щоб уникнути шкоди, вам знадобиться або хороша реакція для ухиляння, або швидкі ноги, щоб утекти якнайдалі. Видовищності боїв додають короткі відео вставки з підготовкою особливо нищівних прийомів та виразна лицьова анімація.

Вам буде доступно 5 персонажів: Ґоку, Ґохан, Веджіта, Пікколо і Транкс. Інколи також буде змога пограти за Ґотенкса, Веджітто та ще десяток воїнів Зет, які є героями підтримки. Бойова система бере за основу таку ж з Xenoverse і згладжує деякі гострі кути, роблячи її більш простою в освоєнні, хай і не без деяких спірних рішень. Прості удари проводяться натиском однієї-єдиної кнопки. Переліку прийомів як такого немає, але замість нього є різні варіанти завершення комбо. Ви можете призначити до 4 технік і 4 трансформацій у відповідному меню.

Основною валютою для прокачування і купівлі технік виступають різнокольорові Z-сфери, які розкидані повсюдно в кількості декількох сотень, а можливо і тисяч штук. Деякі з них утворюють кільця і ​​часом нагадують про, прости Господи, польоти в Superman 64. Благо, гра не змушує вас збирати ці самі сферки, хоча заради каламбурів Короля Кая можете спробувати.

Побився, погрався… і до біса забрався

Дія Dragon Ball Z: Kakarot відбувається в умовно-відкритому світі. Вам доступний набір просторих і відкритих для дослідження рівнів, на яких, крім сюжетних подій, також представлені різні додаткові активності, на кшталт сайдквестів, збору ресурсів, колекційних матеріалів тощо.

У цьому і полягає головна проблема цього світу — усі побічні активності надто тиражні , і за винятком банального фарму досвіду та ресурсів ними просто нема сенсу займатись. Фактично я просто літав між сюжетними завданнями, ігноруючи все побічне що було на моєму шляху.


Dragon Ball Z: Kakarot — це непоганий подарунок для шанувальників аніме і манґи, що містить в собі величезну кількість відсилок і фансервісу. А для людей, незнайомих із DBZ, це подарунок навіть ще кращий, бо Kakarot ретельно (і водночас стисло) передає всі найважливіші речі. завдяки яким ми і любимо DBZ.

Звісно, якщо проходити лише кампанію.

69

Приємність

Вдалося

  • Гідна адаптація сюжету Dragon Ball Z
  • ЕПІЧНА БОЇВКА!!!
  • Відмінно передана атмосфера

Не вдалося

  • Порожній відкритий світ
  • Побічні завдання

Останні огляди

HATOR APEX. Крісло маминої подруги. Огляд + РОЗІГРАШ

Автор: Зімін Антон

Hator Apex

The Disney Afternoon Collection. Поностальгуємо?! (Ретро-огляд)

Автор: Андрій Нагорний

The Disney Afternoon Collection

Огляд коміксу «Marvel 1602»

Автор: Владислав Папідоха

Marvel 1602

Нестерпна жорстокість. Огляд The Last of Us Part II

80

Автор: Віталій Тарнавський

The Last of Us Part II‎

Dune II (1992). Друга за номером, але перша у всьому іншому (Ретро-огляд)

Автор: Андрій Нагорний

Dune II

Враження від книги «Сила коміксів. Історія, форма й культура»

Автор: Владислав Папідоха

Симулятор Шварценеґґера у хащах. Огляд Predator: Hunting Grounds

50

Автор: Володимир Вітовський

Predator: Hunting Grounds

Для душі. Огляд Final Fantasy VII Remake

90

Автор: Віталій Тарнавський