Dragon Ball Z: Kakarot

IT’S OVER 9000!!! Огляд Dragon Ball Z: Kakarot

Автор: Віталій Тарнавський @erleke

Dragon Ball по праву вважається однією з найуспішніших франшиз не тільки в Японії, а й у всьому світі. Оригінальна манґа надихала авторів таких робіт як Naruto, One Piece, Bleach, Fairy Tail і ще бозна-кого, а мультиплікаційна версія стала глобальним феноменом, яка без перебільшення вплинула на життя десятків мільйонів людей. У ігровому просторі Dragon Ball зазвичай знаходить своє втілення у численних файтингах, але цього січня фанати отримали справжній подарунок — action-RPG, яка стала переказом події Dragon Ball Z.

Граніме

Основний сюжет Kakarot практично повністю повторює Dragon Ball Z, на що, власне, і натякає назва гри. Якщо ви читали манґу або дивилися аніме — нічого нового в грі не знайдете. Втім, це ні разу не недолік, бо ж ігрова адаптація Dragon Ball Z дозволяє нам самотужки влаштовувати міні-апокаліпсиси в усіх ключових поєдинках твору. Розробники дуже вдало опускають незначні події або коротко розповідають про те, що відбувається за кадром. Завдяки цьому темп оповіді зберігається аж до кінця сюжетної частини, і гравець не пропускає нічого важливого. Тому якщо у вас немає часу дивитися майже 300 серій Dragon Ball Z або читати манґу, то ви цілком можете обмежитися грою, яку можна пройти в середньому за 30 годин. З урахуванням побічних завдань тривалість збільшиться ще на 20-25 годин, що цілком непогано.

IT’S OVER 9000!!!

Розробників безперечно варто похвалити за велику кількість фансервісу. У відкритому світі ви можете зустріти не тільки купу знайомих місцин із першого сезону DB і (само собою) DBZ, але і камео персонажів, які з’являлися в інших іграх. Світом гри розкидані фотокартки з кадрами з першого сезону, опенінг Kakarot намагалися зробити максимально схожим на початкову заставку анімаційного Dragon Ball Z, в саундтреку гри багато аранжувань з оригінального аніме — навіть знайшлося місце для бейсболу з Ґоханом… одним словом, цей список можна продовжувати дуже довго.

Бої, як і належить будь-якому Dragonball, яскраві, стрімкі та руйнівні. Перешкоди при зіткненні з ворогом тріскаються або зовсім ламаються, земля випалюється від різних суперударів, а деякі з них і зовсім залишають після себе величезні кратери. Ну і звичайно ж, ви можете ефектно закінчити бій і відправити ворога у відкритий космос власною Камехамеха. На жаль, косметичні ефекти швидко зникають, але і розглядати їх в бою ви навряд чи будете, інакше отримаєте ляпас на кілька тисяч очок шкоди. Так, герої в Dragon Ball настільки сильні, що їхні значення здоров’я вимірюються тисячами і навіть мільйонами.

Окремої похвали заслуговують бійки з босами. Вони помірковано важкі, дико видовищні і відмінно поставлені. У кожного боса є щонайменше одна руйнівна атака, здатна знищити все живе в досить великій області, і для того, щоб уникнути шкоди, вам знадобиться або хороша реакція для ухиляння, або швидкі ноги, щоб утекти якнайдалі. Видовищності боїв додають короткі відео вставки з підготовкою особливо нищівних прийомів та виразна лицьова анімація.

Вам буде доступно 5 персонажів: Ґоку, Ґохан, Веджіта, Пікколо і Транкс. Інколи також буде змога пограти за Ґотенкса, Веджітто та ще десяток воїнів Зет, які є героями підтримки. Бойова система бере за основу таку ж з Xenoverse і згладжує деякі гострі кути, роблячи її більш простою в освоєнні, хай і не без деяких спірних рішень. Прості удари проводяться натиском однієї-єдиної кнопки. Переліку прийомів як такого немає, але замість нього є різні варіанти завершення комбо. Ви можете призначити до 4 технік і 4 трансформацій у відповідному меню.

Основною валютою для прокачування і купівлі технік виступають різнокольорові Z-сфери, які розкидані повсюдно в кількості декількох сотень, а можливо і тисяч штук. Деякі з них утворюють кільця і ​​часом нагадують про, прости Господи, польоти в Superman 64. Благо, гра не змушує вас збирати ці самі сферки, хоча заради каламбурів Короля Кая можете спробувати.

Побився, погрався… і до біса забрався

Дія Dragon Ball Z: Kakarot відбувається в умовно-відкритому світі. Вам доступний набір просторих і відкритих для дослідження рівнів, на яких, крім сюжетних подій, також представлені різні додаткові активності, на кшталт сайдквестів, збору ресурсів, колекційних матеріалів тощо.

У цьому і полягає головна проблема цього світу — усі побічні активності надто тиражні , і за винятком банального фарму досвіду та ресурсів ними просто нема сенсу займатись. Фактично я просто літав між сюжетними завданнями, ігноруючи все побічне що було на моєму шляху.


Dragon Ball Z: Kakarot — це непоганий подарунок для шанувальників аніме і манґи, що містить в собі величезну кількість відсилок і фансервісу. А для людей, незнайомих із DBZ, це подарунок навіть ще кращий, бо Kakarot ретельно (і водночас стисло) передає всі найважливіші речі. завдяки яким ми і любимо DBZ.

Звісно, якщо проходити лише кампанію.

69

Задовільно

Вдалося

  • Гідна адаптація сюжету Dragon Ball Z
  • ЕПІЧНА БОЇВКА!!!
  • Відмінно передана атмосфера

Не вдалося

  • Порожній відкритий світ
  • Побічні завдання

Жанри

Компанії

Платформи

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Це ж було вже! Огляд Senua’s Saga: Hellblade 2

73

Автор: Владислав Папідоха

Senua's Saga: Hellblade 2

Магія у коробці — Огляд настілки «Хижі світи»

Автор: Малютенко Михайло

Хижі Світи

Армію тримає економіка — Враження від Manor Lords

Автор: Олег Куліков

manor lords

Assassin’s Creed маминої подруги — Огляд Rise of the Ronin

85

Автор: Владислав Папідоха

Rise of the Ronin

AirPods Max для ґеймерів — Огляд навушників Hator Phoenix Wireless

Автор: Володимир Бортюк

hator phoenix review site v02

Якої сили подачу ви здатні прийняти? Огляд фільму «Суперники»

Автор: Андрій Присяжний

Суперники

Лише сідницями ситий не будеш. Огляд Stellar Blade

78

Автор: Володимир Вітовський

stellar blade cover

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

90

Автор: Барлет Ярослав

balatro