Культовий персонаж повертається: AMC замовили серіал про Макса Гедрума

Телеканал AMC замовив ребут серіалу 1985-1988 рр. Max Headroom. Якщо феномен  популярності такої культової фігури телебачення 1980-х як Альф добре відомий українському глядачеві, то Макса Гедрума він гарантовано десь бачив але не факт що знає що воно таке. Між тим, як і Альф у 1980-х рр. і після них Макс Гедрум був буквально всюди: у кількох власних шоу, відеоіграх, рекламі, музичних відео. Непогано для людини якої… не існує.

За сюжетом першої появи Гедрума, телефільму 1985 року “Макс Гедрум: На 20 хвилин у майбутнє” (Max Headroom: 20 Minutes into the Future) журналіст Едісон Картер потрапляє в кому з травмою головного мозку після замаху невдоволених його репортажами корумпованих власників медіахолдінґу. Намагаючись приховати зникнення Картера, телевізійники роблять на основі скопійованого комп’ютером розуму та зовнішнього вигляду журналіста його копію — комп’ютерного ведучого. Однак той не є повноцінно схожим на Картера, а до того ж стає автономним штучним інтелектом і бере собі ім’я Макс Гедрум, оскільки останнє що бачив Картер перед тим як втратити свідомість — дорожній знак Max Headroom, який позначає низький просвіт на автомобільній дорозі. Як Гедрум так і Картер знаходять прихисток на піратському телебаченні, звідки починають визвольну боротьбу з корупцією.

Сюжет який очевидно критикував телебачення був затьмарений самою фігурою Гедрума, яка швидко перетворилася на культурний феномен. Гедрум почав вести власне ток-шоу (навіть два окремих: у Великій Британії та США), став обличчям рекламної кампанії Coca-Cola, отримав спільний музичний сінґл з відомою групою Art of Noise… І весь цей час люди думали: невже це дійсно комп’ютерна модель? Насправді, ні. Технології 1980-х рр. ще не були настільки розвиненими, щоб зробити навіть криве але людське обличчя. Макс Гедрум — це геніальний і недооцінений канадійський характерний актор Метт Фрюер, якому вдається за допомогою гриму і  монтажу досить переконливо стати “комп’ютерним” витвором, що його постійно глючить. Єдине що дійсно було зроблено комп’ютерною графікою у кадрах з Гедрумом — характерні та впізнавані фони.

Шалена іронія Макса Гедрума в тому, що як в самому серіалі комп’ютерна модель Макс Гедрум витісняє Едісона Картера (хоча дає йому змогу займатись журналістськими розслідуваннями на новому рівні прикриваючись фігурою Гедрума, що певною мірою передбачило цілий жанр на YouTube), в житті розумний кіберпанковий серіал що він продовжив телефільм 1985 року був значно менш популярний, ніж рекламні появи Гедрума. Втім, окрема сторінка популярності Макса Гедрума досить кіберпанкова сама по собі. У 1987 році невідомі відеопірати хакнули телевізійний сигнал у Чикаґо і серед старої серії “Доктора Хто” (Doctor Who) глядачі абсолютно несподівано побачили невелике загадкове відео де хтось був одягнений під Макса Гедрума (включно з маскою яка є офіційним мерчем). Винуватців досі не знайдено, та й мотиви одного з найбільш відомих випадких “піратського телебачення” достеменно невідомі теж.

У 1986 році Макс Гедрум отрима власну відеогру від студії Binary Design, яка вийшла на комп’ютерах Amiga, Amstrad, Commodore 64 та ZX Spectrum. Окрім цього в образі дуже схожому на Гедрума з’являвся у грі Wasteland 3 (наш огляд) Рональд Рейган, який взагалі чомусь асоціюється з цим персонажем у багатьох і також виглядає подібним чином у коміксі Doonesbury та фільмі “Назад у майбутнє 2” (Back to the Future Part II).

У 2015 році Макс Гедрум нарешті з’явився десь дійсно у якості комп’ютерної моделі. У фільмі “Пікселі” (Pixels) його знову зіграв Метт Фрюер і багато хто вважає це одним з небагатьох дійсно гарних моментів фільма який в цілому розчарував більшість глядачів.

Окрім невідомих бунтарів-хакерів образ Гедрума приміряли на себе співаки Eminem та Джиммі Юрін (у спільному кліпі з канадським гуртом Front Line Assembly), та й взагалі голова що говорить і глючить на фоні геометричних конструкцій де тільки не з’являлася коли потрібно показати кіберпанк та/або 1980-ті.

Про ребут “Макса Гедрума” відомо дуже мало, однак Deadline повідомляє що у проєкті задіяні Фрюер, співтворець серіалу “Зупинись і гори” (Halt and Catch Fire) Крістофер Кантвелл та Елайджа Вуд. Компанія останнього, SpectreVision, займеться виробництвом серіалу. Все це натякає більше на тематичне продовження основного, науково-фантастичного серіалу про Гедрума, ніж на лінійку ток-шоу.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Герої “Пуститися берега” отримали прижиттєвий пам’ятник

Breaking Bad

Ви потрібні Солу Ґудману: можливо останній шанс потрапити у всесвіт Breaking Bad

Better Call Saul

Тизер фінального сезону The Walking Dead присвячено головним героям

The Walking Dead

Останній сезон The Walking Dead отримав дату релізу

The Walking Dead

Чорна п’ятниця: встигніть отримати саундтрек до гри AirMech Strike безкоштовно

Зйомки майже всіх американських серіалів призупинено через коронавірус

Телеканал AMC оголосив дату премʼєри нового сезону «Краще подзвоніть Солу»

Знайомство з головним героєм у перших хвилинах “Проповідника”