Консолі Xbox чинного покоління от-от зʼявляться у нас в офіційному продажі. Вже зараз можна оформити передзамовлення на Series S та отримати її 28 червня. Ймовірно, й Series X не забариться та скоро зʼявиться. На тлі цього у багатьох виникає питання, в чому відмінність між цими версіями та яку з них варто обрати. Адже різниця вартості помітна, але у той же час і S, і X заявляють як актуальні пристрої, що можуть запускати одні й ті ж ігри. Може й не варто переплачувати?
Різниця вартості між Series S та Series X справді помітна: 299$ (11999 грн) проти 499$. Старша модель дорожча на 60%! Основна причина цієї різниці — потужність різних версій. Series X створювалася як флагман компанії, що призначений для вимогливих ґеймерів, які хочуть бачити проєкти в найкращій доступній якості та не готові до компромісів. Вона має серйозний запас потужності, одразу 12,5 терафлопс, по самий вершечок забита сучасним залізом і вміє усі ці 4К з HDR та 120 к/с, не особливо нагріваючись. Та щоб розкрити цей потенціал, потрібно мати екран з підтримкою високої роздільної здатності, високої частоти кадрів та HDR, що теж чимала інвестиція, до якої слід бути готовим.
На противагу їй, Series S — дрібна непримітна коробочка, яка мітить у те, щоб картинка дотягувала до 1440р та добре виглядала на типових невеликих FullHD моніторах та простіших телевізорах. На ній працюватимуть усі ті ж ігри, що й на Series X, і граючи в Minecraft або Fortnite, ви навряд чи зауважите різницю між картинкою, що видаватимуть обидві версії на ваш екран. Вона також підтримує усі свіжі функції чинного покоління Xbox, а в комплекті має актуальний ґеймпад компанії.
Де відмінність між версіями справді помітна, то це в обʼємі вбудованої памʼяті: 512 ГБ у Series S проти 1 ТБ у Series X. Якщо ви давно взяли за звичку грати одну гру за раз і не качати все підряд з надією колись пограти, ця різниця навряд чи буде критичною. Втім, якщо у вас велика сімʼя, де всі грають у щось своє або ви любите паралельно грати багато проєктів, то незначного обʼєму Series S може бути замало. Здавалося би, переплачувати за дорожчу версію задля більшого обʼєму памʼяті невигідно, бо у обох є можливість придбання карти розширення ще на 1 ТБ. Та це той випадок, коли краще заплатити одразу, так як цей апґрейд обійдеться щонайменш у 200$. Тобто у повну різницю вартості між моделями.
Наявність дисководу в Series X може стати в нагоді давнім прихильникам платформи, що за роки користування накопичили чималу кількість дисків для консолей минулих поколінь. Це також зіграє на руку тим, хто бажає зекономити на придбанні ігор, бо так вийде купувати диски й потім їх перепродавати. У випадку придбання вживаних дисків, вартість буде вкрай невисокою. Втім, навряд чи так вийде економити більше, ніж використовуючи Game Pass. А про тутешні підписки ми вже розповідали давніше.
Помітно й різницю у розмірах: Series S більш як вдвічі легша та менша за й так не надто велику Series X. Воно й не дивно, що прихильники розробили до неї портативний дисплей, який можна підʼєднати до консолі та за наявності розетки грати хоч у готелі, хоч у кафе. Обидві консолі легко вписуються у практично будь-який інтерʼєр та доволі непомітні поруч із телевізором.
Оце й усі відмінності двох версій. Сподіваюся, тепер ви точно знаєте, що саме обрати.
А поки в Україні не зʼявилося власного регіону в цифровій крамниці Xbox, радимо глянути нашу статтю щодо того, як купляти цифрові ігри для Xbox в Україні.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!