Огляд Metro 2033: Redux

Автор: Ілля Лівшун

Десь рік тому вийшло продовження історії про метро майбутнього: ні-ні, не про летючі вагони в надмістах, а про назавжди сплюндрований світ, де люди сховалися в „лоні“ метрополітену і виживають серед війн і набігів покручів. Протягом двох частин, попри баґи та інші негаразди, ми рятували рештки людства.

І тут, немов зазирнувши гравцям у душі, розробники взяли на свої плечі завдання — ще разочок відполірувати свої творіння. Відполірували, мушу сказати, пам’ятно.

Як кажуть творці, маємо можливість поласувати режисерським шедевром. Перед нами Метро 2033: Redux — вітчизняна гра, події якої розгортаються в припорошеній радіаційним снігом Москві.

“Дійсно виглядають, як грізні метрівскі спецпризначенці”

Нам дали можливість прожити гру з подвійним кайфом і крапельками на масці.

Нарешті розробники подарували ігровим чоловічкам мізки і допиляли анімації. Тепер спартанці дійсно виглядають, як грізні метрівскі спецпризначенці.

Текстури, як і було обіцяно, досягли рівня Last Light, а геть усе оточення відчутно перероблено. Довкола розкидано небачені раніше предмети, ніжне сонечко наповнює химерним затишком порожнечу міських руїн, а чого тільки варті хурделиці!

Також допрацювали персонажів: сміливці, що лазять на поверхню в пошуках “файничок”, розжилися усілякими кишенями, підсумками та іншим необхідним для виживання спорядженням, що лишень підкреслює суворість московських сталкерів.

При проходженні переживаєш зовсім інші емоції, не ті, що в далекому 2010-му, коли я був ще зовсім молодий і наївний… Події сприймаються справді яскравіше, навіть попри увесь здобутий за останні чотири роки ігровий досвід. Скажу більше: граючи в перевидання, відкриваєш для себе НОВЕ МЕТРО, геть іншу гру.

“Без вагань вороги кидаються в атаку”

А тепер зазирнімо на інший бік медалі — технічні проблеми і недоробки. Пам’ятаю, як в оригінальній грі в передчутті бою виявлялося, що противники навіть і не збиралися воювати, просто собі стояли сумирно, але тепер усе переінакшилося: без вагань вороги кидаються в атаку, тож доводиться бути значно обережнішим, аніж при проходженні класичної версії. Також на вбивство ворога марнується менше боєприпасів, що додало реалізму.

Радикально вдосконалений ігролад: просунутий ШІ супротивників, поліпшені механіки бою і стелсу, чудове володіння зброєю і більш чуйне, інтуїтивне керування. До того ж присутні вже звичні „фішки“ з Metro: Last Light — кастомізація зброї і тихі вбивства.

Metro 2033 була повністю перенесена на найсвіжішу версію рушія 4A Engine і вмістила останні технічні досягнення , бачені в Metro: Last Light.

Були представлені також два нові унікальні стилі гри. Перший — для тих, хто вважав за краще ґеймплей Metro 2033, більше схожий на жах-виживання. Другий — для поціновувачів екшену в Metro: Last Light.

Пам’ятайте як рівень закінчувався екраном завантаження? Забудьте, тепер здебільшого рівні пов’язані між собою, часом виникає ілюзія, що перед нами суцільний відкритий світ, про який так давно мріють колишні творці незабутнього S.T.A.L.K.E.R.

“Переклад не порушує атмосферу”

У грі присутня українська локалізація; для мене і всіх українців, думаю, — це велике свято! Я щиро дякую порталу PlayUA, перекладачам із Шлякбитрафу та студії Омікрон за їх працю. Переклад не порушує атмосферу, а навпаки сприяє глибшому зануренню, якщо ви носій української мови. Голоси підібрано вдало і їх відчутно більше, ніж в оригінальній локалізації. Серед акторів були помічені такі зірки українського дубляжу кіно як Андрій Твердак, Євген Малуха та інші. Чудова робота, хлопці і дівчата!


І наостанок: Україна випускала, випускає і випускатиме добрі ігри. Це країна безмежних можливостей. Тут народився S.T.A.L.K.E.R., вперше закипіло небо від гвинтів у World of Warplanes і саме українці навчили світ виживати в московській підземці. Перед нами ще довгий шлях на верхів’я Олімпу ігротворення, але ми його здолаємо завдяки таким компаніям як 4А Games.

95

Чудово!

Вдалося

  • фанат серії
  • обожнюєте постапокаліпсис
  • хочете нових відчуттів від улюбленої гри

Не вдалося

  • не хочете витрачатися на незрозумілі поліпшення
  • любите архітектуру Москви

Жанри

Компанії

Платформи

Останні огляди

Ні риба, ні мʼясо — Огляд The Dark Pictures: Switchback VR

59

Автор: Владислав Папідоха

The Dark Pictures: Switchback VR

Дорожезно, зате «Вау!» — Огляд PlayStation VR2

Автор: Владислав Папідоха

PlayStation VR2

І шо? Огляд мультфільму «Мавка. Лісова пісня»

Автор: Владислав Папідоха

Мавка. Лісова Пісня

Чотири вершники надії. Огляд фільму “Стукіт у двері”

Автор: Микола Єрьомін

Дейв Батіста

Космос Шредінґера. Огляд Dead Space

91

Автор: Володимир Вітовський

Dead Space 2023 рімейк

Брак доповнень. Огляд настільної гри Marvel Champions

Автор: Владислав Папідоха

Marvel Champions

Не дуже мертвий космос. Огляд The Callisto Protocol

61

Автор: Володимир Вітовський

The Callisto Protocol

Недовговічна краса монархії. Огляд фільму «Корсет»

Автор: Микола Єрьомін

Вікі Кріпс

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: