Дитя погоди / Weathering With You (2019)

Огляд мультфільму «Дитя погоди»

Автор: Костянтин Микуленко @SeraphimUA

Макото Шінкай повернувся! Любитель малювати красиві хмари подарував світу ще одну свою роботу і вона навіть добралася до українського кінопрокату. Ймовірно, це пов’язано з чималою кількістю людей, що взимку прийшли на ретроспективу мультфільмів студії Ghibli. Цю раптову зацікавленість помітила компанія Вольга, яка й придбала права на показ та прокатне посвідчення. І То ж саме завдяки їй ми маємо змогу подивитися у кінотеатрах «Дитя погоди» («Tenki no Ko», або ж «Weathering with You» в англомовних і деяких інших країнах).

Праця над цим фільмом стартувала ще на початку серпня 2018 року. Про це режисер написав у Твіттері. Однак тоді подробиць щодо назви, дати прем’єри (хіба що було вказано, що вийде в цьому році) та колективу, що працює над анімацією, вказано не було. Вже в грудні трішки привідкрили завісу. Представили назву фільму, постер, дату прем’єри в Японії (19 липня 2019 року) та повний склад творчого колективу. За дизайн персонажів відповідав Масайоші Танака, який уже займався цим у попередній праці Шінкая-сана. А над саундтреком працювала група RADWIMPS, яка також писала пісні для «Твого імені».

Трейлер [UA]

Дитя погоди / Weathering With You (2019)

На головні ролі (та й на більшість другорядних) взяли новачків. Зі знайомих голосів маємо Чіеко Байшо (Софі у «Мандрівному замку»), Шун Оґурі (Альфонс Хайдеріх у першому фільмі про Сталевого алхіміка), та Юкі Каджі (Ерен в «Атаці титанів»). Це, звичайно, якщо дивитися в оригіналі (із субтитрами).

Поза тим, 30 квітня цього року Шінкай повідомив у Твіттері про закінчення роботи над новелою-адаптацією, яка побачила світ уже в липні. Того ж місяця почала виходити манґа у журналі «Afternoon», від видавництва Kodansha.

Сам фільм розповідає про парубка на ім’я Ходака Морішіма, який тікає зі своєї домівки на віддаленому острові, взявши з собою тільки гроші. Він вирушає аж у столицю, де уже дуже довго ллє дощ (попри те, що на вулиці літо). Перші дні на новому місці видаються важкими: шістнадцятирічному хлопцю складно знайти роботу і забезпечити себе грішми. Та з часом він все-таки забезпечує себе працею в якомусь сумнівному журналі, що пов’язаний з усілякою містикою. Усе змінюється, коли Ходака в одному із закутків знайомиться з дівчиною на ім’я Хіна Амано, яка, через сімейні обставини, живе з молодшим братом. Вона осооблива, тому що вміє зупиняти дощ та розвіювати хмари на небі силою молитви. Тож вони вирішують разом боротися за чисте небо над головою та будувати між собою любовні стосунки. Все ж таки серед жанрів є романтика, тому без любовної лінії не обійтися.

За що можна одразу похвалити фільм «Дитя погоди», так це за візуальну складову. Про красиві хмари вже було вказано вище. Та не тільки вони зачаровують погляд глядача. Враховуючи те, що над мультфільмом працювали ті ж люди, які малювали фони та персонажів для «Kimi no Na wa», уже можна було сподіватися на високу якість. Трейлер, що вийшов згодом, лише зміцнював цю надію. А під час перегляду вона виправдовується на всі сто відсотків. Краєвиди Токіо, місцеві будинки та тихі міські закутки промальовані з особливою любов’ю та старанністю, ніби хочеться туди переміститися та пройтися цими вулицями. Особливої уваги заслуговує панорама міста під час дощу та зливи, що доповнює атмосферу цього мультика. Також не обійшлося без красивого нарізання овочів, як у тому ж «Your Name» або в «The Garden of Words». Вони до того справжні, що навіть хочеться скуштувати.

Не підвела і тутешня історія. Все ж, ідея керування погодою тісно переплітається з японською мітологією і створює чудовий мікс. Судячи з усього, Шінкай-сан теж це розумів. Тому він грамотно використав арсенал тематичних мітів і підкріпив відповідною філософією. При цьому все це подано так, щоб глядачу було цікаво за цим слідкувати.

Вдалися і персонажі мультфільму. Кожен із них має свої яскраві риси та наділений власним бекграундом, через що легко вдається їм співпереживати. Тут тобі й батько, який хоче побавитися на вулиці зі своєю донькою, хворою на астму. І Хіна, яка з усіх сил старається заробити на життя, щоб допомогти молодшому брату. Не підводить і Ходака, який, заради розбавлення нудьги, рушає підкорювати столицю. Кожен може знайти в них щось своє.

Окремо хочеться поговорити про український дубляж. Так, це перший аніме-фільм з повноцінним українським дубляжем, який показують у кінотеатрах. І варто сказати, що він зроблений доволі добре. Голоси підібрані вдало, а переклад не викликає запитань. На противагу, скопійованому в північного сусіда, «Твому імені».

Втім, ідеальних картин не буває і «Дитя погоди» без проблем не обійшлося. Переважно тутешні недоліки стосуються любовної лінії головних героїв й того, як вона впливає на боротьбу з погодою. Якби не це, то фільм можна було б оцінити вище. Все ж між Хіною та Ходакою спостерігається хімія, якій бракує належного розвитку.

Який висновок можна зробити? Як завжди, у Макото Шінкая все в порядку з малюванням красивих хмар. Та й не тільки хмар. Візуальна складова виконана на найвищому рівні. За сюжетом про боротьбу з дощем спостерігаєш не відриваючись. Персонажі цікаві та різноманітні. І якби не проблеми з любовною лінією, можна було б поставити ледь не найвищий бал. Та все ж того, що є, і так достатньо для того, щоб порекомендувати мультфільм «Дитя погоди» до перегляду. Воно того варте.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Лише сідницями ситий не будеш. Огляд Stellar Blade

78

Автор: Володимир Вітовський

stellar blade cover

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

90

Автор: Барлет Ярослав

balatro

Огляд Pepper Grinder

77

Автор: Барлет Ярослав

pepper grinder

ЗАМІНИВ МЕНІ ПК — Огляд ноутбука Acer Predator Helios 16 (PH16-71)

Автор: Володимир Бортюк

predator helios 16 review site a 01

Справжнє виживання — Огляд настілки Resident Evil 3: The Board Game

Автор: Владислав Папідоха

Resident Evil 3: The Board Game PlayUA

Шедевр в жанрі контролю територій — Огляд настілки «Ель Гранде»

Автор: Малютенко Михайло

Ель Гранде

Огляд Alone in the Dark (2024)

74

Автор: Владислав Папідоха

Alone in the Dark (2024)

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two