Інді-розробники готові знімати ігри з продажу через нову монетизацію Unity

Компанія Unity вчора анонсували зміни монетизації свого популярного рушія, які миттєво перетворили їх на головних ворогів розробників.

Ось у чому справа: з 1 січня 2024 року Unity почнуть стягувати з розробників комісію за кожне встановлення гри після певного порогу, який є різним для підписок Unity (Plus, Pro та Enterprise).

Може здатися, що все не так погано, мовляв, не так вже й багато хоче компанія за використання свого рушія. Проте розробники звернули увагу, що попередньо до встановлень зараховувалися демки, безкоштовні вихідні, роздачі та завантажування через підписки. Інакше кажучи, розробники популярних ігор на Unity автоматично приречені на банкрутство. Це було б лише питанням часу.

Припустимо, у нас є проєкт, який приносить нам 200 тисяч доларів і ми укладаємо угоду з Microsoft. І там її встановлюють, скажімо, 15 мільйонів разів. Мені доведеться заплатити 20 центів за всі ці встановлення?

написав один із розробників

Представники Unity намагалися якось залагодити хейт, що посипався зі всіх сторін, акцентуючи на тому, що нова монетизація вплине на невелику кількість користувачів рушія, але шкоди вже було завдано. Дійшло до того, що автори Cult of the Lamb, а за ними й чимало інших розробників публічно висловили готовність зняти свої ігри з продажу, щойно нові правила монетизації набудуть чинності.

Ви не можете довіряти партнеру, який здатен змінити угоду, після того, як вона укладена.

написав розробник Gloomwood Діллон Роджерс

Після такої кількості негативу Unity оголосили про те, що напрямок політики буде змінений з «кількості встановлень» на «кількість придбань» (що визначатиметься першим встановленням. Як заявив представник компанії, вони сподіваються, що таке рішення розвіє невдоволення розробників через можливу велику кількість цілеспрямованих встановлень. Що ніяк не вирішує питання участі проєктів у роздачі тої чи іншої крамниці.

Андрій Присяжний

  • Unity потрібні гроші, це зрозуміло. Але монетизація дуже важлива частина проєкту, її не можна правити настільки бездумно. Думаю вони дійдуть до необхідності переглянути це рішення так, чи інакше.

    • Репутацію й довіру, вже не повернуть. Це вже не вперше змінюють ліц. умови.

      • Згоден, репутацію заробляють роками, а втрачають за секунди. Однак, проблема не тільки у зміні ліцензійних умов. Очевидно, що безкоштовний доступ до рушія, або доступ за дуже низкою ціною робиться для того, аби популяризувати його і після певної межі, за рушій нормально брати більше платні. От тільки замість поставити якусь помірковану ціну і заробляти на величезній кількості користувачів, компанія зайнялася відвертим здирництвом.

  • максимально щурячий і хитрожопий хід!!
    спочатку куча фірм підсадили на свій двіж, а тепер заднім числом міняють правила його використання!!!
    якщо і починати стягувати якусь плату з встановлень/скачувань/хз чого ще, то впроваджувати таке можна тільки для НОВИХ ігор, які вийдуть ПІСЛЯ 1-ого січня 2024-ого року! і ні в якому разі не чіпати всі існуючі ігри!

​Tencent згортає частину своїх інвестиції в ігрову індустрію

Китайська корпорація Tencent намагається вийти з багатьох своїх інвестицій у ігрові компанії, навіть попри чималі…

18 години

Bungie зробила симулятор побачень Destiny у стилі Dream Daddy, але керівництво було категорично проти

У нещодавньому інтерв’ю, де обговорювали подробиці сюжету оновлення в Destiny 2 під назвою Season of…

19 години

Том Голланд розповів, що поборов алкоголізм

Тридцятирічний Том Голланд зараз на перших шпальтах не лише через очікуваний багатьма фільм "Людина-павук: Абсолютно…

23 години

Українська гра Last Pirates: Die Together увійшла у топ-50 найпопулярніших демо-версій Steam Next Fest

Як ми писали 15 червня, українська гра Last Pirates: Die Together прийшла на цьогорічний Steam…

24 години

Steam Machine виявилася значно дорожчою, ніж планувала Valve

Valve оприлюднила ціну та дату виходу ігрового пристрою Steam Machine — компактного ігрового ПК на…

1 день

Відбувся реліз SAND — кооперативного шутера про святих галичан на далекій піщаній планеті

Кооперативний шутер SAND від львівської студії Hologryph, створений у співпраці з київською TowerHaus, нарешті з’явився в дочасному доступі…

2 дні

This website uses cookies.