Помер актор Ленні фон Долен, зірка “Твін Піксу” та Red Dead Redemption II

“J’ai une âme solitaire” (“Я — одинока душа”) — фраза яка прийшла на думку багатьом шанувальникам серіалу “Твін Пікс” (Twin Peaks) коли вони почули сумну звістку. 5 липня не стало актора Ленні фон Долена, відомого за роллю Гарольда Сміта у цьому серіалі. Найцікавіше, що самому акторові не довелося сказати цю легендарну фразу, бо не факт що він взагалі є в серії де вона з’являється у записці цього персонажа (хоча технічно персонаж присутній у кадрі, а давня  міська легенда стверджує що фон Долен грає в серіалі навіть дві ролі).

Так чи інакше, акторові вистачило навіть чотирьох серій у другому сезоні легендарного шоу щоб створити стійку асоціацію саме з ним. Вже у 1991 році у серіалі “Флеш” (The Flash) серію за участі актора назвали “Twin Streaks“, а у 2010 році знявся у спеціальній серії серіалу “Ясновидець” (Psych) під назвою “Dual Spires“, яка зібрала рекордну кількість акторів з “Твін Піксу” і про яку ми вже писали у червні… І теж у некролозі. У 1992 році Девід Лінч запросив актора у повнометражний приквел та сиквел “Твін Піксу” одночасно — “Вогонь, іди зі мною” (Twin Peaks: Fire Walk with Me), де у нього можливо більше екранного часу ніж у всіх його появах у серіалі. Асоціації з легендарною франшизою і можливо найбільш відомої ролі фон Долен ніколи не цурався, повсякчас з’являючись на численних фестивалях та конвентах з приводу цього конкретного всесвіту.

Втім Ленні фон Долен — не лише зірка “Твін Піксу”. Хтось згадає його по численним ролям на телебаченні у таких класичних серіалах як “Поліція Майамі” (Miami Vice), “Казки з темної сторони” (Tales from the Darkside), The Equalizer, The Pretender (на українському телебаченні йшов під назвою “Авантюрист”), “Вокер, техаський рейнджер” (Walker Texas Ranger), CSI: Miami та нещодавній “Орвіл” (The Orville). Хтось — по переважно другорядним, але яскравим ролям у таких фільмах як “Сам удома 3” (Home Alone 3) та “Електричні сни” (Electric Dreams). А хтось ще досить ймовірно впізнав знайомий голос актора серед NPC у грі Red Dead Redemption II. Чимало часу та зусиль актор також присвятив роботі в театрах у Нью-Йорку та Індіані.

Ленні фон Долен помер у віці 63 років, про що повідомила у Facebook сестра актора. Причина смерті не розголошується.

Читайте також

Помер легендарний композитор Анджело Бадаламенті

Анджело Бадаламенті

Помер зірка “Твін Піксу” Ел Стробел

Al Strobel

Чутки: Покращену версію Red Dead Redemption 2 для PS5 та Xbox Series скасовано

Red Dead Redemption 2

У Red Dead Online буде ще менше контентних оновлень, бо всі ресурси зосередили на GTA 6

Red Dead Online

Чутки: Наступний Nintendo Direct буде вже за тиждень

Red Dead Redemption 2

Померла співачка Джулі Круз, голос серіалу “Твін Пікс”

twinpeaksfirewalkwithme1992juleecruise

Продовження “Бетмена” офіційно запущено у виробництво

Роберт Паттінсон

Cyberpunk 2077 та RDR 2 за 149 грн! Ба більше! Не проґавте зимовий розпродаж Epic Games Store

Epic Games

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: