Bleach: Thousand-Year Blood War

Повернення легенди. Огляд Bleach: Thousand-Year Blood War

Автор: Дмитро Джугалик @dzhuhaa

10 довгих років фанати «Бліча» чекали на цю подію, і ось 5 жовтня це нарешті сталося. «Бліч» повернувся з продовженням, яке охоплює фінальну арку манґи під назвою «Тисячолітня кривава війна». Студія Pierrot, яка знову взялась за тайтл, може пишатися собою, адже з повною впевненістю можна сказати, що вони не розчарували фанатів, виправдавши всі очікування й сподівання. 

Наразі серіал посідає перше місце в топі аніме на порталі MyAnimeList з оцінкою 9,11. Ви можете подумати, що це просто старі фанати попрокидалися і на хвилі ностальгії підняли рейтинг нового аніме до небес, але це не так. Частка правди в цьому, звичайно, є, і фанати неймовірно щасливі побачити адаптацію фінальної арки, але така висока оцінка — це не лише ностальгія, а й заслуга самого серіалу.

27 грудня вийшла фінальна, 13-та серія першої частини «Тисячолітньої кривавої війни». Поки що невідомо, скільки саме частин і серій буде загалом в адаптації, однак відомо, що друга частина вийде в липні, й враховуючи тенденції сучасної аніме-індустрії, така перерва навіть не є довгою, особливо якщо брати до уваги якість серіалу. Ну а тепер давайте ж подивимось, чим таке чудове продовження.

Про що «Тисячолітня кривава війна»

Для того, щоби повністю зрозуміти, що саме відбувається в «Тисячолітній кривавій війні», потрібно бодай загалом знати, що таке «Бліч». Якщо ви читали манґу чи дивилися аніме, наступних два абзаци можна сміливо пропускати. Проте якщо ви хочете почати з «Тисячолітньої кривавої війни», то читайте далі. 

Ічіґо Куросакі – школяр, який бачить душі померлих. Він має таку здібність завдяки своїй  високій духовній силі. Через цю-таки духовну силу в один момент на його сім’ю нападає чудовисько, Порожній, який полює на таких, як Ічіґо. Щоб захистити себе й свою сім’ю, Ічіґо стає шініґамі (таким собі захисником душ) та отримує надзвичайні сили й занпакто – основну зброю шініґамі в боротьбі проти Порожніх. 

Пізніше Ічіґо потрапляє в Суспільство душ — інший вимір, куди душі людей вирушають після смерті. Там йому доводиться боротися вже не проти Порожніх, а проти своїх “колег”. Зокрема, проти Айзена Соске — капітана Ґотей-13, такої собі нацгварції шініґамі, який зрадив Суспільство душ заради влади. Після цього Ічіґо неодноразово доводилося боротися проти як Порожніх, так і шініґамі та навіть людей, які хотіли чи то нашкодити його близьким, чи то помсти, чи то влади тощо. 

Тепер, коли ми дуже стисло ознайомилися з історією «Бліча», можна переходити безпосередньо до «Тисячолітньої кривавої війни». Головним ворогом, чи навіть ворогами, тут виступають квінсі – люди, наділені надзвичайними здібностями. Вони хочуть знищити Суспільство душ, щоби покласти край усім конфлікти й щоб у світі запанував мир. Мотивація та логіка когось нагадує… 

Квінсі з’являються не вперше, адже навіть один із компаньйонів Ічіґо і його найкращий друг, Ішіда Урью, теж є квінсі, однак лише в «Тисячолітній кривавій війні» їх справді починають розкривати та розповідати нам їхню історію. Очолює нових ворогів Суспільства душ Яхве, батько всіх квінсі. Для того, щоби піти на війну проти Суспільства душ, він створив Ванденрейх — імперію квінсі, де є рядові солдати, а також є елітні солдати-Штернріттери, які за силою можуть зрівнятися з рівнем капітана у шініґамі. 

Отже, відродивши свою імперію після поразки тисячолітньої давнини, Яхве знову нападає на Суспільство душ. Перший напад сміливо можна назвати бліцкриґом. Квінсі швидко й потужно напали, отримали беззаперечну перемогу та відступили. Ці перші сутички викликають враження, що шініґамі безпорадні й шансів у них немає, але саме в цьому й криється краса першої частини «Тисячолітньої кривавої війни». Глядачу вже з першої серії дають зрозуміти, що Ванденрейх — це не чергові злодії, з якими Ічіґо впорається самотужки, а справжя загроза, можливо, найбільша з тих, які Суспільство душ бачило за всю історію існування. 

Після перших 13 епізодів, останні з яких вже більш зосереджені на тренуванні шініґамі та їх підготовці до наступного удару, все ще важко уявити, як головні герої можуть впоратися зі загрозою цього разу, і це змушує більше втягнутися в серіал та з нетерпінням чекати продовження. 

Якою вийшла адаптація

Як вже було сказано раніше, зараз вийшла лише перша частина адаптації — 13 насичених серій, де ми встигли й позахоплюватися крутими сценами, як-от битвою Яхве проти Ямамото, так і зажуритися через безпорадність головних героїв. І мушу сказати, що студія Pierott впоралася з адаптацією на 10 з 10. 

Попри те, що матеріалу для адаптації в манзі було багато — аж 206 розділів, що складає ⅓ усього твору — автори змогли втримати аніме в темпі, при цьому не поспішаючи з подіями й не вирізаючи щось суттєве з оригінального матеріалу. Ба більше, вони навіть додали й трохи нового, що не здається непотрібними, а навпаки покращує те, що й без того було крутим. 

Так нам показали погляд у минуле, коли квінсі й шініґамі вперше пішли на війну. Цього не було в оригінальній манзі, однак ці сцени допомагають краще зрозуміти лють Яхве та бажання квінсі знищити Суспільство душ. Крім того, у цій сцені нам вперше показують оригінальний склад Ґотей-13, який виглядає неймовірно круто, і на який я з радістю подивився би ще. 

Перші серйозні бійки теж показали, і вони просто неймовірні. Бій Яхве з Ямамото Генрюсая пробирає до мурашок. Настільки в ньому все круто, від пафосних промов до неймовірних спецефектвів. Рівень режисури й анімації в цій бійці виправдав усі 10 років очікування. 

Звичайно, неможливо писати про «Тисячолітню криваву війну» й не згадати бій між двома Кенпачі. Кенпачі – титул найсильнішого шініґамі, який можна отримати, лише перемігши попереднього носія, але щоби стати справжнім кенпачі, попередній носій повинен загинути. Саме це й відбувається в протистоянні Заракі й Унохани. Ця бійка не так захоплююча, як моторошна, адже це вперше Унохану показують не капітаном загону лікування, а кенпачі. Правда-от наслідки цього двобою ми побачимо вже у продовженні, і вони вас вразять, повірте. 

Ще одним поєдинком, який був крутим не так із точки зору анімації й режисури, як із сюжетної, стала дуель між капітаном 6 загону Ґотей-13 Б’якуєю Кучікі та штернріттером Есою Нодт. Тут знову ж таки доведеться повернутися до подій, що передували «Тисячолітній кривавій війні». Протягом майже всього аніме й манґи Б’якуя Кучікі був незалежним і холоднокровним. Він обдумував всі свої рішення і завжди зверхньо ставився до своїх ворогів, проте в цій битві він виявився безпорадним, його зламали. Як на мене, цей момент заслуговує на увагу, бо Б’якуя є одним з найпопулярніших персонажів твору і бачити, що з ним трапляється щось подібне, було справжнім шоком. 

Загалом «Тисячолітня кривав війна» виконана на неймовірному рівні. Візуальна складова аніме дуже тішить око. Воно стало більш похмурим у порівнянні з оригінальним серіалом, і не лише у плані картинки, а й атмосфери загалом. Під це підтягнули й дизайн персонажів, які стали більш дорослими й серйозними, хоч і комедійна складова теж присутня. Видно, що студія Pierrot приклала чимало зусиль, картинка не просідає ні під час боїв, ні у звичайних сценах. 

Хотілося б окремо виділити музикальний супровід. Опенінг дещо страждає, особливо у порівнянні з оригінальним аніме, хоч він і по своєму непоганий, особливо разом з відеорядом, але от ендінг, SennaRin – SAIHATE, це певно один з найкрутіших опененгів, які я взагалі колись чув. Саундтрек тут теж на високому рівні й влучно підкреслює ключові моменти в серіалі.

Я очікував, що продовження буде крутим просто завдяки крутим вступним сценам, бійці Яхве з Ямамото, тренуванням Ічіґо та багатьоміншим сценам, які нам ще належить побачити у продовженні, але я й подумати не міг, що це буде зроблено настільки круто. 

Перспектива зі сторони

Я прочитав і мангу, і аніме передивлявся кілька разів, тож анонс аніме на основі «Тисячолітньої кривавої війни» мене неймовірно порадував, як, власне, й саме аніме.. Але як серіал сприйматиметься тими, для кого це буде перший досвід із «Блічем»? 

Відповідь проста. «Тисячолітня кривава війна» — це крутезний екшн-серіал. Тут немає заплутаних сюжетних ліній, які ви не зможете зрозуміти без додаткових знань, усе доволі прямолінійно. А всі найважливіші плот-твісти на вас ще чекатимуть у продовженні, і поки ви до них дійдете, ви вже встигнете ознайомитися зі світом «Бліча», а також побачите багато крутої та якісної анімації, чудової музики й харизматичних та веселих персонажів. 

Якщо у вас є сумніви, чи починати дивитися «Бліч» із «Тисячолітньої кривавої війни» – починайте. Поки там всього лиш 13 серій і ви зможете вирішити для себе, чи вам це цікаво, та чи заслуговує «Тисячолітня кривава війна» першої позиції в топі MyAnimeList, не витративши на це багато часу. 

Підсумки

Коли нам вперше анонсували продовження аніме, радості не було меж. Коли ми отримали першу серію – теж радості не було меж, коли ми побачили 13 серію – ми засумували. Але засумували лише тому, що наступна частина аніме вийде аж улітку, а до того часу нам ще дожити треба. 

Часто буває, що відома франшиза, повертаючись до життя після багатьох років перерви, втрачає стару якість і перетворюється на просту викачку грошей, але не «Бліч». Продовження вийшло чудовим на всіх рівнях, і зараз нам залишається лише сподіватися, що надалі студія Pierrot зможе підтримувати таку ж якість «Тисячолітньої кривавої війни», щоб кожна наступна частина мала такий же успіх. 

До речі, нагадую, що друга частина «Бліч: Тисячолітня кривава війна» вийде в липні цього року, а зараз вже можна подивитися перший трейлер.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Шедевр в жанрі контролю територій — Огляд настілки «Ель Гранде»

Автор: Малютенко Михайло

Ель Гранде

Огляд Alone in the Dark (2024)

74

Автор: Владислав Папідоха

Alone in the Dark (2024)

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two

Справа життя і смерті. Огляд Banishers: Ghosts of New Eden

73

Автор: Володимир Вітовський

Banishers: Ghosts of New Eden

Вдала історія з елементами ігросервісу — Огляд Suicide Squad: Kill the Justice League

64

Автор: Владислав Папідоха

suicide squad: kill the justice league

Найгірше, що сталося з Людиною-павуком. Огляд фільму «Мадам Павутина»

Автор: Андрій Присяжний

madam webb

Зразковий патіґейм — Огляд настілки «Топ 10»

Автор: Малютенко Михайло

Топ 10

Дистильована ностальгія. Ретроспектива DuckTales: Remastered

Автор: Андрій Нагорний

DuckTales: Remastered

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: