Прев’ю Insomnia
Нам, українцям, здається, що постапокаліпсисом масова культура вже завалена по самі вінця. Однак — це лише тому, що здебільшого наші розробники тільки постапокаліпсис і роблять. Але з часів S.T.A.L.K.E.R. не було в людства справді добрих постапокаліптичних ігор. Можливо, цю проблему вирішать хлопці зі студії MONO, які успішно проводять грошозбиральну кампанію на Kickstarter для фінансування їхнього амбітного проекту Insomnia.
Який він, добрий постапокаліпсис? Це притча про людство, що наробило фатальних помилок, це нескінченна туга за втраченими можливостями, це мотлох по всіх куточках і відчуття, що усе довкола несправне, понівечене, застаріле. Але разом із тим хороший апокаліпсис — це надія на відродження, шанс на спокуту, це самоіронія врешті-решт. Чи є усе це в Insomnia? Можливо. Принаймні розробники обіцяють.
На перший погляд Insomnia — це суміш книжок Дюни, ігор Fallout і телесеріалу Lexx. За сюжетом ви — нащадок древньої цивілізації Нома, яка вже понад 400 років пливе на велетенському космічному кораблі до примарної Точки Евакуації. Там їх чекає надія на відродження людства після того, як воно ледь не знищило себе. За 400 років космічної мандрівки із замкнутими в бляшаному уламку цивілізації людьми відбулося чимало метаморфоз, і попри те, що вони вимирають, ці мавпи з вогнепалом продовжують винищувати одне одного.
Із запропонованої техно-демки і численних артів медіа-пакунку добре відчувається ретро-футуристична стилістика гри. Однак це не пряме наслідування Fallout. Тут щось інше, доволі близьке до світів найкращих фантастів спочилого СРСР. Мужній головний герой у кирзяках (не вистачає лишень галіфе), Парабелум у якості першої основної зброя, в’язаний светр…
Але не треба одразу фукати, радянська фантастика, якщо не зважати на абзаци з прославлянням комунізму, — доволі потужна література, автори якої не з чуток знали про гріховність цивілізації та тоталітарні суспільства. Кому як не їм линути в безмежний космос, покидаючи на далекій пропащій планеті сплюндроване облудними ідеалами людство?
Проте не слід ототожнювати гру з нещодавно скасованим українським проектом „Новый Союз“. Від радянщини в Insomnia лише стиль і шарм. Історично нащадки Нома ніяк не пов’язані з Катівнею Народів. Воно взагалі ні з якими народами і державами не пов’язано, вважайте це сивою давниною до початку часів чи безкінечно віддаленим майбутнім після наших нащадків, або взагалі історією з паралельного світу.
Коли вперше дивишся на відеоряд гри, щось непомітне зачаровує. У картинці прихована якась незбагненна магія. Немов мить тому двовимірне зображення отримало перспективу і заворушилося. Коричниво-зелена й іржава кольорова гама створює правильний настрій, а амбієнтна музика тільки поглиблює відчуття холодної порожнечі в нетрях потворного космічного корита.
З трейлерів зрозуміло, що події гри розгортатимуться не лише в приміщеннях зорельота, а й на спустошених планетах (живих і багатих планет не показували). Розробники запевняють, що світ буде настільки живий і насичений подіями, що навіть стоячи посеред постелі без роботи, ви все одно втрапите в якусь халепу.
Крім того Insomnia — це нелінійна гра з елементами пісочниці, в якій буде (увага!) кілька головних сюжетних ліній. Якою з них розвиватиметься історія, залежить від вашого вибору. А виборів доведеться робити чимало, усі вони складні, неоднозначні і безповоротні. Наслідки прийнятих рішень проявлятимуться з плином часу. Нема дурних дозволяти вам перепроходити невдалу ділянку одразу після збереження. Хочеш відчутних змін у сюжеті? Будь ласкавий, пограйся додатково ще 10 годин, а як ні, то отримуй по заслугах за все, що накоїв у грі.
Із цікавих особливостей слід відзначити необов’язковий кооператив. Нещодавно зарелізена Divinity: Original Sin показала, наскільки шикарним може бути кооператив у сюжетній RPG. А його необов’язковість може означати, що ми будемо вільні покликати друга на допомогу будь-якої миті, або ж можна буде зустріти живого союзника, мандруючи зорельотом.
Про ігролад важко щось сказати. У техно-демці показано лише переміщення з доволі незвичним керуванням камерою і повільна, але не покрокова боївка. Творці гри називають це тактичною стріляниною в реальному часі. У демонстрації добре помітні вороги і герой за укриттями, що ж, можливо, живі, але в помірному темпі перестрілки — це саме те, що здатне урізноманітнити жанр постапокаліптичних RPG. Адже шутерна складова у останніх двох Fallout видалася трохи „до сраки“.
Насамкінець нам обіцяють систему випадкової генерації подій і завдань. Багато хто пробував, нікому не вдалося. Здебільшого це схоже на занудну циклічну одноманітність з випадковими персонажами, які втрапляють у якісь халепи, а ти їх визволяєш. На справді цікаву генерацію випадкових подій і завдань досі не була здатна жодна гра (о, всемогутній Некстджене, прийди!)
Insomnia — це гра, яку безумовно слід чекати. Знаючи реалії ігроіндустрії, нам слід ділити обіцянки розробників у кращому випадку на два. У гіршому — чекати на мобільний платформер. Але як я казав на початку: добрий постапокаліпсис — це надія. Тож надіймося, що MONO дотримаються обіцянок бодай на половину і ми одержимо ретрофутуристичну дизельпанкову RPG з тактичними перестрілками у реальному часі, від якої у захваті буде не одне покоління прийдешніх гравців.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!
Читайте також
Популярне
-
Розробники S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля випустили гайд для вирішення проблем
-
Valve показала Half-Life 2: Episode 3 й розповіла причини його скасування
-
УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Full Radio MIX)
-
«Це була б гра року, якби не проблеми з продуктивністю та помилки»: перші оцінки S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
-
Роботи над S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl тривають. Подробиці прийдешнього оновлення