Вартові Галактики 3 / Guardians of the Galaxy Vol. 3

Топ Ґанн. Огляд фільму «Вартові галактики 3»

Автор: PlayUA @playua

Пухнастий, матюкається і дуже небезпечний. А як би ви описали єнота Ракету? А чи додали б ви якесь слово після перегляду “Вартових Галактики 3” до його опису? Знадобилося 6 років, щоби знову отримати історію про небезпечну команду “Вартових Галактики”. За цей час багато чого відбулося. Джеймса Ґанна навіть встигли звільнити й здавалося, що продовження улюбленої історії вже не буде. Потім режисера поновили… і відпустили в кіновсесвіт DC. Втім, наостанок йому таки дозволили влаштувати прощання з власним творінням, крутезний результат якого вже можна подивитися в кінотеатрі. Але чи дійсно “Вартові Галактики 3” варті вашого перегляду?

Найперше поговоримо про жанри й вікову категорію, бо цього разу це не фільм із рейтингом 12+. Звичайно, “Вартові Галактики” — це і фантастика, і бойовик, і пригоди. Проте цього разу сюди додали чимало драми. У деяких моментах шкодуєш, що не взяв носову хустинку з собою. А в інших — уже жалкуєш, що це фільм 3D, бо всі моторошні сцени виглядають ще страшніше. Ось тому цього разу у фільму віковий рейтинг 16+. Це можна перекласти якось так — вам може бути моторошно дивитися на сцени з розмовами, навіть якщо вам за 30 і після кінотеатру вам у кошмарах можуть з’являтися кролі. Тому не відмахуйтеся, а готуйтеся до того, що фільм буде лоскотати емоції. І так, які ж “Вартові Галактики” без жартів”? Їх тут удосталь, тому формула “Вартових Галактики 3” = сміх + страх + сум.

Так чому 16+? Тому що цього разу нам показують жорстокі експерименти над тваринами. Все ж таки як би ще Вищий еволюціонер створив Ракету? І ось на цій ноті переходимо до персонажів.

Вищий еволюціонер — головний лиходій “Вартових Галактики 3”, який проводить експерименти на тваринах і не тільки. І він же створив Ракету. Якщо коротко, то його просто хочеться прибити за те, що він робить.

Ракета цього разу розкривається на повну, адже ми нарешті дізнаємося страхітливі подробиці його походження і те, чому взагалі його звати Ракета.

Ґрут залишається Ґрутом. Крутим Ґрутом.

А ось Богомолиця наприкінці фільму відкривається із зовсім іншого боку, і задумуєшся, а як ти ставився до неї упродовж усіх цих фільмів?

Дракс Руйнівник такий же Дракс, якого ми любимо. У кінці також переосмислюєш його як персонажа разом з Небулою.

Небула, до речі, тепер є повноцінною частиною Вартових Галактики. У них вона знайшла ту сім’ю, яку зараз їй не може дати Ґамора через події “Месників: Війни нескінченності” та “Месників: Завершення”.

Пітер Квіл, чи як він бажає, щоб всі його знали в космосі, Зоряний Лицар вчиться жити без колишньої Ґамори, за якою досі нестримно сумує.

А також є ще один новий персонаж — Адам Ворлок, чи просто Адам. Насправді він з’явився ще в додатковій сцені “Вартових Галактики 2”. Його показали як дитину Аїші, верховної жриці Суверена, яка й дала йому ім’я Адам. Власне, він і досі поводиться, як дитина, яка ще не розуміє весь цей світ, проте, незважаючи на своїх “батьків”, він намагається бути добрим, хоча виходить повністю інакше. Що ж, час покаже, ким він зможе стати.

А тепер перейдімо до власне сюжету. Якщо у перших “Вартових Галактики” розповідалося про фактичне створення команди і Камінь сили, у “Вартових Галактики 2” центральною темою були взаємини Пітером з Ґаморою і його колись зниклим батьком Его, то у “Вартових Галактики 3” все крутиться навколо Ракети, його минулого, теперішнього і майбутнього (якщо він, звісно, до нього доживе) а також роздумів про сім’ю і загальних стосунківміж Вартовими Галактики. Якщо поглянути на перший фільм й на третій, то відразу відчувається, наскільки сильно всі персонажі стали рідними одне для одного й готові на все задля своїх друзів. авіть Небула вже теж стала частиною команди. І не тільки вона, а… Так, без спойлерів ;)

І вся ця історія подана достатньо драматично, сумно, трішки страшно та смішно, щоби розбурхувати емоціїй не бажати залишати персонажів та кінотеатр. Тому це ще одна причина, чому фільм варто переглянути.

А як же подання історії на екрані? Гра акторів, як завжди, на висоті. Як і музика. Як і графіка. Фільм просто захоплює з перших секунд і не дає відвернутися від екрана до самого кінця. 3D тільки все підсилює і робить стрічку набагато ефектнішою, пафоснішою та гарнішою. Це справді варте того, щоб сходити в кінотеатр на фільм. А можливо, навіть не один раз.

А тепер найголовніше! Чи є тут сцени після титрів? Так, аж дві. Тому як би вам не кортіло на вихід, за можливості все ж досидіть до кінця титрів..

І під кінець трішки маленьких спойлерів.

Після перегляду фільму найбільше цікавить дід Пітера, який досі живе на Землі. Не зрозуміло, чому він виглядає так молодо. На вигляд начебто йому і до 90 років, а не за 90. Можливо, він зникав з половиною всесвіту на 5 років? Чи може є якась інша таємниця? Або просто Пітер неправильно пам’ятає все, що пов’язано із Землею, в тому числі вік свого діда, та ще й неправильно щось там порахував.

Якщо ви дочитали аж до цього моменту, то обов’язково зберігайте статтю та вертайтеся після перегляду фільму. Або ж просувайтеся далі на свій страх та ризик.

Так-от. Упродовж фільму нам траплятимуться персонажі, які балакають своєю, незрозумілою для нас мовою. І ось наприкінці є сцена, де неочікувано ми чуємо не набір якихось звуків, а повноцінне речення. Чому так відбулося? Пояснення досить просте: ми почали розуміти цю мову, і для нас усе вже звучить не як якийсь набір звуків, а цілком зрозуміло й логічно. Це відбулося тому, що ми стали цим персонажам сім’єю. І ця інформація підтверджена самим Джеймсом Ґанном, сценаристом та режисером “Вартових Галактик 3” у його інстаграмі.

Що ж, на цьому огляд фільму закінчується і залишаються тільки питання до вас. Як вам фільм? Як ви думаєте, хто буде наступним ворогом Вартових? Як буде жити Зоряний Лицар? А Богомолиця? І нарешті, Ґамора знову буде з Пітером, чи це все ж таки ніколи не трапиться?

Наступне, що йде у 5 фазі кіновсесвіту Марвел — це серіал “Таємне вторгнення”. Виходити він почне з 21 червня 2023 року… і про нього ми поговоримо вже в іншому матеріалі.

Авторка: Оксана Федотова

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Шедевр в жанрі контролю територій — Огляд настілки «Ель Гранде»

Автор: Малютенко Михайло

Ель Гранде

Огляд Alone in the Dark (2024)

74

Автор: Владислав Папідоха

Alone in the Dark (2024)

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two

Справа життя і смерті. Огляд Banishers: Ghosts of New Eden

73

Автор: Володимир Вітовський

Banishers: Ghosts of New Eden

Вдала історія з елементами ігросервісу — Огляд Suicide Squad: Kill the Justice League

64

Автор: Владислав Папідоха

suicide squad: kill the justice league

Найгірше, що сталося з Людиною-павуком. Огляд фільму «Мадам Павутина»

Автор: Андрій Присяжний

madam webb

Зразковий патіґейм — Огляд настілки «Топ 10»

Автор: Малютенко Михайло

Топ 10

Дистильована ностальгія. Ретроспектива DuckTales: Remastered

Автор: Андрій Нагорний

DuckTales: Remastered

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: