(не)Коротко про Windows 10

blue-wallpaper_windows_10_hd_2880x1800

На презентації нової операційної системи Windows 10, працівники компанії Microsoft поділилися основними перевагами нової операційки. Не будемо обговорювати, куди поділась цифра 9, а просто перейдімо до суті.

Найперше у Windows 10 нарешті повернуть довгоочікуване меню „Пуск“, яке, втім, трохи відрізнятиметься від традиційного вигляду. У новому меню з’являться „живі“ іконки. Для зручності користувача також передбачений оновлений центр повідомлень Action Center, розміщений унизу, біля годинника. Він сповіщатиме вас про всі повідомлення зі Skype та інших месенджерів (для кожної з програм передбачений окремий колір сповіщення), а також про всі будильники, нагадування тощо.

Screenshot_4

На заміну „улюбленому“ браузеру Internet Explorer прийде повністю новий — Project Spartan. Користуючись ним, можна ділитися посиланням у вигляді скріншоту сторінки, який можна обрізати, виділивши потрібний фрагмент, або ж додати потрібні позначки. Крім цього, тут передбачений режим читання, який переформатовуватиме веб-сторінку в комфортний для ока стиль, без реклами і всього, що відволікає.

Screenshot_1
Screenshot_3

Найцікавішим і найважливішим нововведенням стане голосовий помічник Cortana. Швидка кнопка виклику помічника розташована праворуч від меню „Пуск“. Cortana, подібно до деяких людей, вміє вчитись. Вона запам’ятає ваш голос і вимову, щоб поступово пристосовуватись і краще розуміти команди, які ви промовлятимете. З часом система розумітиме ваші вподобання, щоб підібрати цікавий для вас контент. Cortana також буде хорошим помічником у роботі з такими програмами, як PowerPoint та Excel.

Screenshot_2

У створені Windows 10 розробники користувалися трьома принципами: мобільність, приватність і природна взаємодія з програмним забезпеченням.

Перший рік користування Windows 10 буде безкоштовним для тих, хто до того користувався ліцензійною Windows 8/8.1, Windows 7 або Windows Phone але тільки протягом першого року використання — далі за неї доведеться платити. Скільки? Наразі невідомо.

Загалом, журналісти охарактеризували цю презентацію найпотужнішою з часів презентації Windows 95.

Читайте також

Forza Horizon 3 отримає покращення графіки на Xbox One X

Forza Horizon 3

Microsoft у виконанні PlayUA (E3 2017) | ЗАПИС

Характеристики Project Scorpio і інші деталі

Ігровий режим у Windows 10 офіційно підтверджено

Підсумки презентації Nintendo Switch

PlayNews #265 — Microsoft, No Man’s Sky…

Свіже оновлення Windows 10 матиме багато цікавого для ґеймерів

Оприлюднено системні вимоги Forza Horizon 3 (+ нове відео)

 • Dmytro92

  е… :/

 • OMHRazr

  і шось це все підозріло)особливо фішка з шайтанкою)

 • Interzeroid

  А також додайте мало кому потрібний DX12 та наявність великої кількості баґів, які обов’язково будуть тривалий час після релізу. І у результаті отримаєте, що за цю операційку, вже за звичаєм, потрібно пересідати не раніше першого сервіс-пака.

  • Руслан Татаров

   З приводу багів, я з вами не згоден. На даний момент користують Windows 10 Build 9879. Ніяких проблем і багів за два місяці Домашнього Користування не помічено. А, якщо вона на даний момент стабільна, то про стабільність на момент, виходу можна взагалі не хвилюватися.

   • Interzeroid

    А я з вами не згоден – в мене пару разів 10-ку крашило.

  • mychaelo

   Сказанул как госполь. Во-первых, миф про первый сервиспак тянется с Windows XP, который до SP1 действительно пестрел ошибками. Он подкрепился Вистой, которая, правда, окончательно избавилась от проблем даже не после первого, а второго сервиспака. Начиная с Windows 7 Майкрософт выпускают полностью рабочий продукт уже на стадии бета-тестирования (по опыту общения с Win7 build 7000 и другими сборками), так что пора бы вам перестать повторять эту мантру.
   Во-вторых, DirectX 12 НЕОБХОДИМ для того, чтобы обратно перетянуть разработчиков, упаковавших чемоданы в сторону OpenGL. Двукратное повышение производительности засчёт более прямого доступа к железу – это не какой-нибудь модный шейдер сглаживания, а реальное подспорье делать игры намного более детальными чем они есть сейчас – взгляните на современную графику, по количеству деталей в кадре игры проигрывают 15-летнему CG, даже спрайтовая трава существенно нагружает графическую подсистему при текущей архитектуре.

   • Interzeroid

    На OpenGL сидить хіба що рушій з Wolfenstein та Rage. А робити ігри більш продуктивними – ой як сумнівно. Половина ігор, що зараз виходять – сидять на DX9 і спокійно собі живуть. І продаються мільйонними накладами.

    • mychaelo

     На OpenGL сейчас пересели очень многие движки, у портированных на MacOS/Linux игр всегда используется только он. DirectX включают для Windows-билда, хотя во многих случаях есть возможность принудительно переключить на OpenGL и там.
     DirectX 9 до сих пор жив по одной единственной причине – это китайский рынок, который никто не хочет терять (Valve говорили об этом на DevDays – вкратце, в Китае все сидят с современным DX11-железом и… Windows XP o_o), на остальных рынках доля DX9 пренебрежимо мала. В качестве решения Valve там же предлагали пилить OpenGL-рендерер и включать его в игру там, где не поддерживается DX11 (Windows XP, Linux, MacOS). Их собственный Source 2 так и работает – DX11 или OpenGL в зависимости от системы.
     Кстати говоря, тяжеловесные движки вроде Frostbite уже перешли на модель DX11 + x86_64, во-первых, чтобы вопрос поддержки Legacy отпал сам собой, во-вторых, чтобы по-максимуму задействовать ресурсы ПК.
     По части дорелизного ПО – на сайте Microsoft уже имеется список заранее известных проблем в текущей сборке. Опять таки, бета-тестирование как раз и проводится с целью выявления и исправления максимального количества ошибок на максимально возможном количестве устройств. В этот раз они к тому же решили вместо сбора пожеланий сделать двустороннюю систему жалоб и предложений.

     • Interzeroid

      Лінукс та Мак сюди вплутувати не варто – в них же сама основа OpenGL. Та й портуються на Лінукс та Мак ігри в основному на OGL 2.1 (а остання версія – 4.5), що приблизно дорівнює DX9. На Windows же, як не крути, ці самі ігри все одно бігають на DX. Приклад – Borderlands 2 або CIvilization 5.
      Хоча і було б лоґічно випускати ПК ексклюзиви виключно на OGL, але практично всі розробники сидять на DX. Тому – це не арґумент.

     • Interzeroid

      Врешті – Planetside 2 бігає на DX9. H1Z1, який тиждень назад випустили і котрий має той самий рушій, що і Planetside 2, теж бігає на DX9. І таких прикладів добіса. Тому яким би не був перспективним Дірект Ікс 12, виходити ігри на ньому у великій кількості будуть не раніше 2017.

 • Kirill Stanchik

  1) Project Spartan же создан на том же движке, что и IE. И как-бы изначально в него заложен IE, а потом уже доделаны новые функции. Другими словами это модифицированный IE. Или я не прав?
  2) Ну отключить рекламу и некоторые другие моменты можно настроив дополнения для того же Google Chrome (adblock например).
  3) Где делась цифра 9?)
  4) [offtop] Может ли мне кто-нибудь, пожалуйста, рассказать от плюсах и минусах использования Linux для того, чтобы играть на ПК?

  • Interzeroid

   Мінуси прості – занадто мало ігор. Тобто ігор там відносно багато (більше 600), але ААА класу – обмаль. Крім того, через хрінове портування багацько ігор мають дещо вищі вимоги, ніж на Windows.
   Плюси – ви на Лінкусі.

   • Kirill Stanchik

    > Плюси – ви на Лінкусі.
    Окей. Тогда какие преимущества Linux над Windows? Или просто, какие плюсы?

    • Interzeroid

     Зазвичай всі плюси Лінукса такі, що більшості вони не цікаві, тому більшість і не сидить на Лінуксі.
     По суті, у лінукса один великий плюс – він відкритий. Тобто – ви не ставите кряки, ви можете змінити інтерфейс робочого столу, ви можете переробити якусь відкриту програму під свої власні бажання.
     Плюс – встановлення програм легше – вам всього навсього потрібно в консолі вводити стандартні команди.

     • Kirill Stanchik

      Спасибо за объяснения.

     • Interzeroid

      Будь ласка.

 • Віталій Мельничук

  Отже якщо у мене телефон на 8.1, то він буде оновлений до 10 і через рік буде платним ? А якщо я не буду оплачувати його, то телефон стане непотрібний ?

 • >Перший рік користування Windows 10 буде безкоштовним для тих, хто до того користувався ліцензійною Windows 8/8.1, Windows 7 або Windows Phone але тільки протягом першого року використання — далі за неї доведеться платити.
  >Windows Phone

  Навіть за Win Phone доведеться платити?

  • Руслан Татаров

   Трохи не так описали. Протягом року, ви маєте право безкоштовно, оновитися до Windows 10. А потім вони почнуть її продавати. Але за підпискою чи як зараз достовірно не відомо. Но Сатья Наделла заявив, що Windows 10 це вже СЕРВІС ніж просто ОС, тому є варіанти про платну підписку.

   • Мене цікаво чи треба буде платити за мобільну ос після оновлення до 10.

    • Руслан Татаров

     Вони не підуть на такий крок 100%. Всі, конкуренти представляють свої мобільні ОС безкоштовно, а для Microsoft робити свою мобільну ОС платною не варіант у них і так справи на цьому фронті не добре йдуть… А, якщо й буде платною, то вона буде входити в ціну пристрою.

Популярне