Overwatch: Платний і задоволений цим

Автор: Роман Береговий

Overwatch. Перший новий світ Blizzard за останні 18! років. Гра і її світ сповнені новизни, оригінальності та своєрідного шарму. З купою цікавих персонажів та непоганою історією. А всі тільки те й роблять, що нарікають. Нарікають на те, що аби пограти треба, о боги, заплатити за гру! Чи так це погано, і хто від цього залишиться в виграші  я й спробую вам пояснити.

blizzard-entertainment-world-of-warcraft-2510240-1550x923

Розділ перший: творчі потуги

Модель розповсюдження Overwatch не завжди була такою. Спочатку гра повинна була бути безкоштовною і загалом, в цьому аспекті, практично ідентичною іншому творінню  Blizzard — Heroes of the Storm. Чому ж так не зробили? Бо це вбило би саму суть гри. Однією з особливостей Overwatch є те, що під час матчу можна, ба, навіть ПОТРІБНО змінювати героїв. Це дає значний простір для польоту тактичної думки й стратегічної фантазії. Постійна війна контрпіків і як наслідок, доволі велика динаміка гри. Ось тут криється перший цвях в труні безкоштовності. Адже, якби вони розповсюджували гру як Heroes of the Storm, гравцям довелося би КУПУВАТИ ГЕРОЇВ, що вкрай негативно вплинуло б на гру. Фактично, це не просто позбавило б її значної долі самобутності й однієї з головних особливостей, це псувало би задоволення від гри переважній більшості гравців. Адже баланс було би втоптано в землю простою арифметикою: в кого більше куплених героїв, той краще може пристосуватись до гри противників й, відповідно, отримує перевагу в матчі. Для запобігання цьому мозковиті хлопці з Blizzard, та й навіть ранні тестери, вирішили, що ця модель не годиться. Краще просто продавати гру, де всі герої відкриті відразу — і все буде шоколаді.

Origins_Lineup_001

Розділ другий: ШАПОЧКИ!!!111

Завдяки цьому гравці отримали не тільки можливість грати вільно на всіх героях — гра приготувала ще кілька доволі непоганих смаколиків. Останнім часом, купа F2P ігор і їхніх гравців просто помішані на різноманітних косметичних покращеннях для своїх віртуальних улюбленців (дякуємо Ґейбу за його симулятори шапок). Не оминуло це й Overwatch, але тут перебіг цієї хвороби протікає геть інакше. Якщо в інших іграх косметика або випадає вкрай рідко, або її можна лише купити, або і те і інше вкупі, то наш пацієнт дає ВСЕ просто так. Так, вам не привиділось. Практично всі образи, спреї та пози персонажів можна відкрити просто граючи, адже за кожен рівень профілю нам дають скриньку, в якій заховано аж чотири (!!!) смаколика. Тобто просто граючи в Overwatch, можна відкрити всі косметичні покращення, хіба лише окрім тих, що дають за попереднє замовлення гри. Втім, особливо нетерплячим, лінюхам і тим, кому гроші в кишені заважають, Blizzard люб’язно нададуть можливість якимось чином це все купити. Тим не менш, порівняно з іншими іграми ця система виглядає більш ніж привабливо.

Розділ третій: про тіммейтів і дно океану

Особисто для мене ще одним вкрай важливим аспектом гри є спільнота гравців. Безкоштовність деяких ігор робить їх просто таки нетрями хамуватого немитого бидла, що псує гру і собі, і оточуючим. Найяскравішим прикладом цього явища можна назвати DotA, де кількість мамограїв на квадратний сантиметр просто захмарна. При цьому наявність голосового чату й практично нульова реакція на скарги гравців дають вищезгаданим індивідам повну свободу дій. Та й навіть якщо щось таки станеться, хто заважає просто створити новий акаунт й просто продовжити веселощі? Overwatch же цілком захищений від такого двома речами.

maxresdefault

Ціна — перший рубіж оборони. Більшість вищезгаданих бидланів просто не захоче платити скільки би то не було за “якусь там гру”. А навіть якщо й купить, то двічі подумає перед тим, як почати вести себе “по-дотерськи”, адже таких відловлює й жорстоко карає наступний вал захисту Overwatch. У всіх своїх іграх Blizzard всіляко намагається підтримувати дружню атмосферу та дух спотривного суперництва у своїх ігрових спільнотах, і якщо серед них з’являються “елементи”, що псують задоволення від гри іншим, їх спочатку карають різними штрафами та обмеженнями. Якщо ж порушення продовжуються регулярно й систематично, гравець просто отримує великий такий товстий БАН і втрачає свою не найдешевшу гру.

Все це в купі створює доволі утопічну картину: в грі процвітає ввічливість та взаємопідтримка. За декілька місяців гри був лиш один випадок СПРОБИ почати срач в голосовому чаті, та й то, її придушили буквально за 30 секунд. Вже сам факт існування адекватної спільноти робить платність гри цілком виправданою й, певною мірою, навіть необхідною.

screenshot_16-03-08_18-49-54-000

Розділ четвертий: Я — д’Артаньян, всі — гівноїди

Як висновок, можна сказати, що єдиним мінусом платного розповсюдження є те, що гра стала менш доступною. Проте, на мою нескромну думку, це більш ніж окупається. Адже за свої гроші ви отримуєте дійсно якісний продукт, адекватну спільноту, в якій приємно грати та спілкуватись, практично ВЕСЬ контент гри та всі майбутні оновлення. Якщо вже це не вартує того, щоб відвалити трохи грошенят за власний комфорт та задоволення, то що тоді варте?

Останні статті

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Гривня є! І що змінилося?

Автор: Олег Куліков

Steam, Гривня

Враження від Casual Connect Kyiv 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Casual Connect Kyiv 2017

Чи потрібен світу молодий Бонд?

Автор: Володимир Вітовський

Kingsman: Таємна служба / Kingsman: The Secret Service (2014)

Нові локалізації від STS UA. Випуск 3

Автор: STS UA

Приховані ігрові механіки

Автор: Олег Куліков

Half-Life

П’ять елементів Люка Бессона

Автор: Володимир Вітовський

ГРА РОКУ 2016 | PlayUA Game Awards

Автор: PlayUA

 • :like:

 • Pan Diman

  Звісно, ціну легкодоступною, може, й не кожний назве, та щороку ігри поступово дорожчають. Більше того, якщо в майбутньому якийсь свіжий ААА-проект коштуватиме, скажімо, менше 15-ти баксів, мене це має здивувати.

 • Vrmndt

  Кожна нова гра розповідає про “адекватну спільноту” яка геть на така як у Доти чи Лола. А по факту не встиг вмерти, як тобі кричать шо ти фідер довбаний, нубло рідкісне і таке інше. Надоїли ці казочки. І варта оця ваша така сама й нічим не відрізняється. Єдине що я бачу це – дивіться, я виклав купу грошей за гру. Значить вона має бути хорошою ж, правда?

  • Я граю у Overwatch ще з першої бети, тобто награно більше сотні годин (і дуже хочу надіятись що не більше двохсот :) ) і за цей час, в голосовому чаті, я ні разу не чув дитячого голосу чи неадекватної поведінки. В більшості, це був гравець який командував або попереджував про небезпеку. В текстовий чат можливо і проскакували неадеквати, але це було вкрай рідко і насправді у цій грі немає часу на переписування і нема часу, щоб слідкувати, хто і як грає. Ще важливим параметром є те, що гра, на перший погляд, виглядає дитячою, а підлітки-неадеквати не грають у мультикові ігри) зазвичай вони грають тільки ігри “для справжніх мужиків”, типу CoD, CS і тому подібне. Тому так, ймовірно к-сть неадекватів буде малою.

   >Єдине що я бачу це – дивіться, я виклав купу грошей за гру. Значить вона має бути хорошою ж, правда?
   Прочитайте ще раз статтю, там не тільки про спільноту пише. Ви маєте зрозуміти, принаймні, так як це зараз подає Blizzard, то ви купуєте ПОВНУ гру (що зараз рідкість), з деякими закритими елементами, які не впливають на матчі і які ви отримуєте, за те що граєте у неї. Звісно, все це можна буде придбати за реальні гроші, але Blizzard зробили це так, що гра не шкодує приємностей і що, принаймні мені, цікавіше отримати всі смаколики граючи у гру, а не купуючи їх.

   • Stan

    Sonic racing теж грають одні старпьори та задроти, але це не відміняє що гра більш дитяча)
    Ця гра аж пищить цим PG 13

 • Все одно, не розумію, чому не можна було використати “шапкову грошову модель”. Щось мені мало віриться, що Бліззи один раз продадуть гру і більше не захочуть наживатися на ній… (згадка про паки у ХС за ціною ААА гри)

  • Дмитро

   згоден, спокуса нажитися переможе і цей світ також захоплять “шапочки”

  • Pan Diman

   Якщо чесно, вже давно нудить від безкоштовних ігор. Якби Overwatch була F2P, то герої були б не повністю доступними, було би навіть більше ускладнень із предметами… І, звісно, що найменш приємне, гра була б доступною всім охочим разом із неадекватами й так званими «школярами». Їх і без того чимало в будь-якій спільноті, але найбільше таких людей у середовищі безкоштовних і заяложених онлайн-ігор, тож я згоден з автором.

 • Stan

  Гра виглядає як дитяче лайно. Тім фортрес і то більш серйозно і цікаво виглядає.

 • Igor Shelepko

  я купил гавно за 60 баксов давай ка оправдаю свою глупость и то чтоя жертва маркетинга начнем ну типа сундучки не надо покупать в реальности конечно надо ничего вам там до конца жизни не выпадет а иметь хотя бы по 1 легендаркен а каждого сундуков на 300 уе про баланс в близард играх смешно его там не было никогда (1 год вова)(2 года старкрафта) ну и затравочка комюнити страшние баны точно такая же сказка я писал в старкрафте и вове по кд все то что пишу в доте ни 1 го случая бана на 2 аккакунтах (комюнити визде оденаковое и у быдла тоже есть деньги)

 • Glib

  I agree із автором.