Єврокомісія розслідує змову Valve із видавцями щодо геопривʼязування ключів

Вищий орган виконавчої влади Європейського Союзу розпочав розслідування щодо угод між Valve Corporation і пʼятьома видавцями ПК-ігор: Bandai Namco, Capcom, Focus Home, Koch Media та ZeniMax. Воно стосується регіонального привʼязування ключів, яке обмежує використання цифрового вмісту за межами певних країн.

Після купівлі фізичної копії компʼютерної гри споживач має підтвердити, що вона є ліцензійною. Для цього користувач уводить ключ активації, аби додати гру до бібліотеки Steam. Єврокомісія зʼясовує, чи повʼязані вищезазначені угоди з використанням ключів задля геопривʼязування. Якщо так, то це порушення правил конкуренції Євросоюзу, бо певні ключі можуть бути дійсними для окремих країн-членів ЄС, але не працювати в інших.

Регіональна політика видавця щодо Max Payne 3

Steam давно практикує регіональні обмеження та відверто заявляє про це, але більшість продуктів, представлених у цифровій крамниці, позбавлені цієї напасті. Якщо виявиться, що Valve порушує законодавство, цей випадок може стати приводом для легальної купівлі ігор в онлайн-крамницях тих країн Євросоюзу, де вони найдешевші, мешканцями решти ЄС.

Як зазначено у прес-релізі Єврокомісії, урядовці розпочали розслідування з власної ініціативи.

Читайте також

Нова гра у всесвіті Portal вийде вже цього місяця

Bridge Constructor Portal Main

Valve припиняє підтримку Bitcoin у Steam

Bicoin

І все ж таки гривня щось змінила в Steam

Steam, Гривня

Гривня є! І що змінилося?

Steam, Гривня

PlayNews #308 — Гривні в Steam!

Steam, Гривня

Steam Database: гривня з’явиться 13 листопада

Steam, Гривня

Гривня з’явиться у Steam 14 листопада

Steam, Гривня

PlayNews #306 — Visceral Games, Valve, Activision…

Gabe Newell The International 2017
 • Дмитро

  якщо стім і справді буде винен в такій ситуації, то багато хто розпочне купувати ігри в РФ, що може призвести до зрівння ціни з іншими регіонами

  • Marian Nalepa

   Це стосується лише країн Євросоюзу, так як valve порушує лише їх закон, і до інших регіонів відношення не має і не буде мати.

   • Дмитро

    тоді це погано(

 • Dmytro Kuzmenko

  Якщо їх визнають винними, то у всьому ЄС надалі будуть однакові ціни, от і все. І ці однакові ціни точно не будуть найдешевшими.

  • Hedera helix

   Той випадок, коли те, що Україна не входить до Євросоюзу, є плюсом.

 • Ну нарешті, хоч хтось візьметься за Валв. Шкода правда, що нам від цього нічого не перепаде.. Ось якби якась світова спільнота тикнула Валв у ціни у рус регіоні..

  • Än Levko

   Ви не зрозуміли у чому річ?)

 • mrSparky52

  Як я розумію, конкретно на нас ця ситуація ніяк не впливає – і на тому спасибі . Цін “Як у Європі” (c) ще й тут поки не треба ;P

Популярне