Девід Лінч зіграє в новому фільмі Стівена Спілберґа

Подекуди відомі режисери знімаються у інших відомих режисерів як актори. Приблизно з початку 1990-х так почав робити і маестро світового артгаусу Девід Лінч. Якщо до появи у власному серіалі “Твін Піксі” (наш огляд) в його фільмографії були здебільшого не вказані в титрах коротесенькі камео у власних повнометражних фільмах, то після дивакуватого шефа регіонального відділення ФБР Ґордона Коула на Лінча все більше почали звертати увагу й інші кінематографісти, а він приставав на пропозиції, якщо не був зайнятий чимось. Проте з інших відомих режисерів Лінч знімався лише у Сема Реймі, Кетрін Ґардвік та Теодора Мельфі, всі з яких свого часу поділили режисерське крісло короткометрівки “Чорна залоза” (The Black Ghiandola), над яким велика кількість знаменитих кінематографістів (у тому числі Лінч) працювали на благодійних заставах щоб здійснити мрію 16-річного онкохворого кінематографіста Ентоні Конті (нажаль вже покійного, хоч фільм за власним сценарієм він встиг побачити допрем’єрно).

Втім, цьогоріч невгамовний 76-річний живий класик з’явиться у новому фільмі іншого живого класика. “Фабельмани” (The Fablemans) — це частково автобіографічна стрічка Стівена Спілберґа, заснована на власному дитинстві режисера. Вже тоді Спілберґ почав знімати кіно а перший повнометражний фільм показав в кінотеатрі у віці 17 років. “Вогонь в небі” (Firelight) як називався цей дебют-прототип потім став основою класичного фільму Спілберґа “Близькі контакти третього ступеню” (Close Encounters of the Third Kind), де до речі теж знімався інший відомий режисер, французький новатор Франсуа Трюффо. Сам “Вогонь в небі” (окрім невеликого місцевого прокату у 1964 році) ніколи не був повністю показаний широкій публіці і за словами Спілберґа є частково втраченим.

Наскільки “Фабельмани” розкриують таємниці створення власних ранніх фільмів Спілберґа наразі невідомо, як і те, яку саме роль зіграє у стрічці Девід Лінч. Дізнаємося ми це вже відносно незабаром, адже фільм має вийти у листопаді 2022 року.

Чи порадує новими великим режисерськими роботами у цьому році Девід Лінч казати поки що рано. Зйомки серіалу, що його Лінч починав робити для Netflix і який має робочі назви “Гліцинія” (Wisteria) та “Незаписана ніч” (The Unrecorded Night) кілька разів були перенесені через пандемію, проте надія що праця над серіалом продовжується інсує. Але вже не на Netflix, бо ті все-таки відмовились від проєкту. Що саме їх не влаштувало не повідомляється, однак навряд Лінч не знайде куди прилаштувати новий серіал. Ймовірно що може допомоготи в цьому й Спілберґ, який підключається як виконавчий продюсер до всього що йому особисто цікаво. Ймовірна й інша “послуга за послугу” — в Ґолівуді є неписане режисерське правило обмінюватись ролями у фільмах один одного, якого Спілберґ, зазвичай, притримується.

Що б не сталося, у шанувальників Лінча завжди є його чарівний YouTube-канал David Lynch Theater, де режисер досі вже майже два роки щоденно повідомляє погоду в Лос-Анджелесі, перевіряє інтуїцію глядачів дістаючи загадкові числа з не менш загадкової банки, а також періодично ділиться тим, що він майструє та прем’єрами нових і не дуже короктометрівок та веб-серіалів.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Компанія Futureverse планує створити метавсесвіт на основі книги «Першому гравцю приготуватися»

ready player one

Захоплюючі серіали для довгих вечорів

tvremotes

Загадкова людина в кадрі і поза ним: помер актор Роберт Блейк

Шосе в нікуди

Джон Карпентер — ідеальний режисер для кіноверсії Dead Space (але це навряд чи станеться)

dead space carpenter1

Помер художник, скульптор, музикант та піонер експериментального кіно Майкл Сноу

Michael Snow

Дійсно новорічне кіно: як не підмінити Новий Рік Різдвом і все одно мати гарний настрій

Four Rooms

Помер легендарний композитор Анджело Бадаламенті

Анджело Бадаламенті

Помер зірка “Твін Піксу” Ел Стробел

Al Strobel