Games from Ukraine — від ідеї до українського павільйону на Gamescom

Якщо вам цікаво, як зародилася і втілилася ідея українського павільйону на Gamescom 2023 — сідайте зручніше, зараз ми вам усе розповімо!

Почнімо з того, що у цього проєкту було кілька ініціаторів:

  • VG Entertaiment — студія розробки ігор, головною метою якої є створення проєктів, що будуть розширювати горизонти ігрового досвіду, а також порушувати серйозні питання науки, екології та людських стосунків із навколишнім світом.
  • GDBAY — платформа, де знайти одне одного можуть розробники, студії, видавці та інвестори — все для того, щоби творити майбутнє без обмежень, адже компанія працює по всьому світу.
  • Games Gathering — найбільша ігрова B2B конференція України, що збирає в одному місці професіоналів усіх ланок ігрової індустрії та надає змогу завести нові знайомства.

2023 рік став далеко не першою спробою завезти не одну, не дві, а цілу низку українських компаній на міжнародну виставку такого класу. Ось що про це говорять представники компаній.

У нас була така ідея й раніше, але щороку ми були надто зайняті власним бізнесом і робочими обов’язками, тому ця ініціатива залишалася лише ідеєю… Повномасштабне вторгнення стало тим поштовхом, щоби показати світу: ми — не вони і ми можемо творити на рівні з іншими.

Олена Лобова, співзасновниця GDBAY

Розмови про підготовку українського стенду почалися ще в 2022 році, однак тоді часу не вистачило для підготовки чогось виняткового. Ідея знову залишилася на рівні ідеї.

Ми з Оленою поновили наше спілкування з організаторами, і ті запропонували нам не просто допомогти зі стендом, а розширити цю ідею до повноцінного павільйону, де можна буде розмістити різні стенди та конференц-зали. З свого боку ми запросили Олександра Хруцького, який має досвід в організації таких заходів. Уже за кілька днів у нас було більше 20 запитів від українських компаній, зацікавлених в участі. Звідси почалася робота з дизайнерами та підрядниками, які працювали над павільйоном, і ось ми тут.

Олег Яворський, директор з розвитку бізнесу VG Entertaiment

Окрім роботи з підрядниками, Олександру також випала нагода поспілкуватися з представниками різних компаній, щоби знайти партнерів, які допомогли би втілити ідею в життя.

Нам дуже допоміг мій досвід організації заходів, який я пройшов з 2015 року. Я вже спілкувався з надійними підрядниками, які допомогли нам у реалізації проєкту. Також мені вдалося знайти відповідних партнерів, і ось ми сьогодні з дивовижною групою людей, які зробили внесок у наш павільйон.

Олександр Хруцький, генеральний директор і співзасновник Games Gathering

Саме завдяки партнерам український павільйон отримав можливість безкоштовно надати простір для незалежних розробників. Однак не тільки вони будуть на виставці. Окрім ігротворчих студій та інді-розробників, у павільйоні будуть маркетингові й рекрутингові платформи, що дозволить вам ще більше зануритися у світ української розробки. Детальніше можна подивитися ось тут.

Ну і трошки планів від ідеологів українського павільйону на Gamescom 2023:

Першочергова мета Павільйону — показати міжнародній спільноті розробників ігор, що незважаючи на війну, українська ігрова індустрія не лише виживає, а й росте та розвивається. Наші компанії є надійними діловими партнерами, тому важливо наголосити на важливості співпраці з українцями та підтримки їхньої економіки в ці важкі часи.

Крім того, Gamescom є однією з найбільших ігрових виставок у світі, тож ми збираємося налагоджувати зв’язки й забезпечувати нову співпрацю, яка переросте у довгострокове партнерство. Ми хочемо показати, що ми прогресивні, креативні й надзвичайно стійкі, і запрошуємо інші компанії до плідної співпраці.

Незважаючи на те, що міжнародні компанії можуть і надалі бачити ризики у партнерстві з українськими компаніями через невизначеність, пов’язану з частими авіанальотами, ми хочемо довести, що можемо працювати ефективно навіть у таких складних обставинах — і ми справді досягаємо успіху. Наші проєкти будуть говорити самі за себе, тому ми запрошуємо кожного з вас прийти та подивитися на них!

Якщо у вас є можливість — відвідайте виставку Gamescom 2023 та обов’язково відвідайте український павільйон, щоб оцінити цікавинки, привезені нашими земляками, і передати вітання від порталу PlayUA!

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Український космічний симулятор Jitter має руйнування оточення та керування екіпажем

Jitter

Nintendo пропустить Gamescom цього року

nintendo

Творець Hellblade покинув студію Ninja Theory. Але це ніяк не зашкодить Hellblade 2

Тамім Антоніадес

«Відчувається наче гра від PlayStation Studios» — Журналісти у захваті від Hellblade 2

hellblade 2

Українська команда NAVI зіграє у фіналі першого Мейджора в CS2

p.ua.navi 1

Що українські локалізатори ігор думають про нещодавню заяву Міністерства культури?

bg3 astarion

Українська екстремальна гра Stunt Paradise вийшла у цифрових крамницях

stunt paradise

Що ви придбали (чи подарували) на Весняному розпродажі в Steam?

Популярне