Новини

Культовий роман Любка Дереша “Трохи пітьми” стане фільмом

“Трохи пітьми або На краю світу” — таку робочу назву має фільм за романом культового українського письменника Любка Дереша. Книга 2006 року може похизуватись дуже нетривіальним сюжетом, за яким фестиваль неформалів що він проходить у Карпатах чекає моторошне намагання кількох учасників вчинити ритуальний сеанс масового суїциду. Окрім розкриття складної і (на жаль) завжди актуальної соціальної теми, творці фільму обіцяють,  певною мірою, жанрове кіно.

Кінопроєкт створюється за підтримки Українського культурного фонду. Наразі повним ходом іде препродакшн: кастинг, пошук локацій, тести знімальної апаратури. Наступного року творці стрічки сподіваються отримати також підтримку Державного агенства України з питань кіно.

Екранізувати твори наших українських авторів – це надважливе завдання. Адже у такий спосіб ми формуємо власне культурне поле і свою ідентичність. Фільм за мотивами твору Любка Дереша розповідатиме про молодих українців та їхні життєві шляхи, у такий спосіб підсилюючи відчуття їхньої приналежності до власної культури.

— прокоментувала майбутню стрічку продюсерка фільму Вікторія Крижна у коментарі для Радіо Свобода. У фільмографії пані Крижної вже є екранізація творів Дереша — короткометрівка “Намір”.

Режисером стрічки стане Діма Косигін, в активі якого — цьогорічний повний метр “Полум’яна ріка”, зафільмований на Одеській кіностудії.

Орієнтовно “Трохи пітьми або На краю світу” дістанеться кіноекранів у 2023 році. Слідкувати за новинами проєкту можна на офіційній сторінці у Facebook.

Disqus Comments Loading...