Найкращий рік Far Cry: Фінансовий стан Ubisoft погіршився, але загалом у неї все добре

У щорічному звіті перед інвесторами, Ubisoft поділилася, що фінансово рік видався не найкращим і прибутки компанії помітно впали (десь на 15%). Та попри це основні франшизи компанії показали себе добре, а в самій Ubisoft відбулися позитивні структурні зміни, що дозволять їй стрімко вернути попередні позиції.

Фіскальний 2021-2022 рік став успішним для головних франшиз Ubisoft: Assassin’s Creed, Far Cry та Rainbow Six. Кожна з них принесла понадд 300 млн євро, та крім фінансових є інші приємні зрушення. Assassin’s Creed Valhalla (наш огляд) цьогоріч мала більше унікальних гравців, ніж в минулому періоді, ймовріно цьому посприяло падіння вартості гри та збільшення періоду спостереження. Для серії Far Cry цей рік став найуспішнішим в історії франшизи, хоча показники самої Far Cry 6 (наш огляд) додатково не згадують. А у Rainbow Six все порівняно скромно: збільшення продажів через вихід Extraction та попередньо позитивні відгуки фанатів Siege (наш огляд) на контент 7 року.

Важливою складовою фінансового успіху компанії стала її чимала бібліотека крутих релізів, які створювалися роками. Завдяки цьому, близько 50% продажів у цьому фіскальному році припало на ігри, що вийшли не в ньому. Втім, з оглядки на те що конкретні результати по Far Cry 6, Rainbow Six: Extraction та Riders Republic (наші враження) не згадуються, схоже причина не тільки в якісному каталозі старих проєктів. Та тут слід згадати, що тут мова йде виключно про продаж ігор. Прибутки з внутрішньоігрових транзакцій та доповнень компанія рахує окремо.

У новому фіскальному році (2022-2023) це планують змінити. Адже очікується вихід купи нових проєктів на які роблять ставку: Avatar: Frontier of Pandora, Mario + Rabbids: Sparks of Hope, Skull & Bones тощо. Будуть і нові фрітуплейні релізи за існуючими франшизами. Не обійдеться й без мобільних ігор, близько 4 зараз у розробці.

Варто зауважити, що доля ПК у загальних продажах відеоігор рік до року зросла на 3%, на фоні 5% падіння консолей. Не відомо яка картина у розділі придбань додаткового контенту, але схожий ріст спостерігається не тільки у Ubisoft. ПК продовжує міцнішати.

У 2020 році Ubisoft зіштовхнулася з результатами багаторічного ігнорування порушень всередині компанії, що створювали токсичні умови роботи для працівників, особливо для жінок, та заважали розвитку творчості. Це зокрема привело до помітного падіння вартості компанії, на фоні якого останнім часом ходять чутки (одна й інша) про її продаж. Тож 2021-2022 фіскальний рік багато в чому був про внутрішню перебудову. За його результатами, компанія з гордістю повідомляє, що тепер в компанії 25% жінок загалом і 42-45% в керівному складі. Та це тільки вершинка айсбергу, адже за словами компанії їхній HR-департамент поклав чимало часу на реструктуризацію, збільшення відкритості до різних груп населення та пошук нових талантів. Чекатимемо новин, адже такі зміни не дають результат в короткій перспективі.

Усе описане за оцінками Ubisoft не дасть суттєвих змін в найближчий рік. Компанія очікує, що фінансовіі результати 2022-2023 фіскального року будуть близькими до цьогорічних. Втім, вона грає в довгу і планує суттєво зрости у 2023-2024 фіскальному році.

 

Читайте також

Стрім Roller Champions та Switch Sports

Roller Champions

Перенос Starfield, зливи про Silent Hill та мобільна LOTR в Ігрових Нью(д)сах від Nikattica

077e6d65 ed7a 4ae0 b5d6 e0f05f0458d8

Підгледіли у Valorant: Новий оперативник Rainbow Six Siege спеціалізуватиметься на димових завісах

Rainbow Six Siege

Roller Champions вигулькнула практично нізвідки і вийде за 3 дні

Roller Champions

Підпискові сервіси Ubisoft потраплять і на PlayStation

Rainbow Six

Ось-ось вийде: Skull & Bones отримала віковий рейтинг в Південній Кореї

Skull & Bones

Ubisoft знову подорожчала через нові чутки про можливий продаж компанії

Ubisoft

Ремейк Prince of Persia: The Sands of Time повертається до батьківської студії

Prince of Persia: The Sands of Time

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: