Неймовірний Халк 2 / The Incredible Hulk 2

«Неймовірний Галк 2»: що планував Едвард Нортон?

Автор: PlayUA @playua

Юні фанати можливо й не пам’ятають, проте фільм про Галка 2008 року входить до Кіновсесвіту Marvel. Тоді роль Брюса Беннера дісталася Едвардові Нортону — актору, з яким не так просто працювати. Пізніше студія розірвала з ним контракт, передавши роль Марку Руффало. Проте Ед вже тоді мав плани на сиквел Галка та навіть намірявся виступити режисером.

Що саме хотів показати актор у другому фільмі? Поїхали розбиратися ;)

Нині бренд Marvel асоціюється із якісною супергероїкою в кіно. Проте у 2008 році, коли все починалося, замисел Кевіна Файгі виглядав, немов дика авантюра. Студія Marvel була новачком: вони тільки допомагали іменитішим кінокомпаніям, а власних проектів не випускали. До того ж ніхто не мав намір створити єдиний Кіновсесвіт — подібні речі десять років тому викликали тільки покручування пальцем біля скроні.

На першому етапі було багато складнощів та помилок. Це можна зрозуміти навіть за сценами після титрів — тільки одна зіграла важливу роль у майбутньому. Курс регулярно коректувався, а раніше заплановані речі змінювали.

Студії навіть довелося змінювати концепцію сцени після титрів “Галка” коротким метром “Консультант”, щоби заповнити білі плями у оповіді.

Відомо, що Едвард Нортон підписав контракт на два фільми про зеленого велетня. Протягом наступних років він натякав, що заплановані ним речі були дуже специфічними.

Актору довелося взяти участь у дописуванні сценарію до першого фільму. Тодішній сценарист Зак Пенн покинув проект через іншу стрічку. Одна із причин, чому Нортона взагалі взяли на головну роль — вміння актора писати сценарії. Актор пізніше розповів, що виріс на коміксах про Галка. Він хотів зробити із цього щось на кшталт “Темного Лицаря”  Крістофера Нолана — «довгу, похмуру та серйозну» історію.

На той час Кіновсесвіт ще не мав власного стилю, тому актор вдався до експерименту. Перший фільм показав Брюса як жертву, тоді як у другому Нортон хотів показати його “свідомим мрійником”, який навчився переживати власну метаморфозу.

Пригадаймо фінал “Неймовірного Галка”. Брюс Беннер намагався контролювати трансформацію, тому його очі різко відкрилися: йому вдалося або ні? Двосмисловість сцени була навмисною: актор та режисер Луї Летер’є не знали, вийде сиквел до “Месників” чи після.

Інтернетом досі гуляють деякі “свідчення”, що студія мала намір зробити із Галка злодія у груповому фільмі. Ідея взята прямісінько з імпринту видавництва, Marvel Ultimate. Там персонажа переробили — сірий, більший та ще агресивніший.

Сам актор лише декілька разів висловився про другу частину. Він акцентував увагу на “свідомому мрійнику” або “хлопцю, який може впоратися із подорожжю”.  Про це є натяки і у першому фільмі: Брюс переживав спалахи спогадів, які показали, що він відчуває те, що робив Галк. Можна припустити, що такий досвід залишив глибоку психологічну травму герою. Таким чином, у “Неймовірному Галку 2” герой навчився би залишатися у свідомості після перетворення, сприймати все як усвідомлений сон, впливати на особистість Галка. Концептуально ці ідеї схожі на ті, що використовував письменник Пітер Девід у культовому рані про Галка. У той же час це дуже далеко від того, що зробили із героєм у “Завершенні”.

У одному з інтерв’ю Нортон назвав фільм “першою частиною” у історії, яка складається з декількох. Це є ключем до сприйняття другої стрічки: ідеї, які посіяли у першому фільмі, мали прорости. Бетті Росс та Генерал Росс мали повернутися, а антагоністом, як нам здається, виступив би Лідер. Актор Тім Блейк Нельсон розповів, що підписав контракт на два фільми, що є непрямим підтвердженням сказаного вище. Тім Рот, який грав Еміля Блонські, також підписував контракт не на один фільм.

Відносини між студією та актором зіпсувалися під час монтажу стрічки: вся справа у різних поглядах на загальну картину. Багато деталей про персонажів скоротили. Режисер розповідав, що вирізаний матеріал може досягати позначки у цілих сімдесят хвилин. Це категорично не сподобалося Нортону: зустріч актора зі студією перетворилася на сутичку. Ще гірше те, що подробиці цього конфлікту потрапили до преси.

Пізніше з’явилася інформація, що Едвард Нортон не повернеться до ролі. Інші актори мало не прямим текстом казали про це на прес-турі фільму. Вже у 2010 році у Marvel розповіли, що із Едвардом вирішили розлучитися остаточно. Студія заявила, що їм потрібен був “актор, який втілював би творчий підхід та дух співробітництва з іншими нашими талановитими акторами”. Подібна заява не звучала приязно, навіть навпаки, немов “останній постріл” у актора.

У 2009 році Disney викупив Marvel, тому можливість другого сольного фільму відпала сама собою бо, права на героя належать не Marvel, а Universal. Тоді не було можливості платити за створення “Неймовірного Галка 2”, проте студії дозволили отримувати прибуток від розповсюдження.

У 2017 році Марк Руффало заявив, що другого сольного фільму про Галка не буде, тому що Universal просто не хоче працювати із Marvel. Нині пройшло майже чотири роки. Можливо, студія передумала?

Галк мав стати ключовою фігурою у Кіновсесвіті Marvel, проте завжди виглядав як додаток до інших більш популярних героїв. Сподіваємося, що сольний серіал про Жінку-Галка не поставить остаточний хрест на зеленому велетні.

Чи хотіли би ви подивитися “Неймовірного Галка 2” вже із Марком Руффало у головній ролі? Пишіть у коментарях!

Автор: Микита Гапонов

Читайте також

  • ВандаВіжн / WandaVision

    Теорія: Багряна Відьма — справжній злодій серіалу «ВандаВіжн»

  • ВандаВіжн / WandaVision

    Нові злодії, герої та відьми: три теорії про серіал «ВандаВіжн»

Останні статті

УЛЬТРАмативна карта захоплення — Огляд AVerMedia Live Gamer ULTRA

Автор: Віталій Тарнавський

У Дніпрі пройде фестиваль інноваційного кіно KINNOVATION

Автор: Сергій Мельник

VR

“Повернення”: що буде з унікальним кінотеатром посеред Вінниці

Автор: Микола Єрьомін

WePlay Esports Invitational з Rocket League — як це було?

Автор: Володимир Вітовський

Rocket League WePlay

Бігфут підкорює Америку. Інтерв’ю зі Станіславом Зінченком, співзасновником Cyber Light GS

Автор: Володимир Вітовський

Cyber Light Game Studio

Боб Губко, Outcast та Jagged Alliance 3: що показали на презентації THQ Nordic

Автор: Віталій Тарнавський

Завтрашній день: ігри про майбутнє людства

Автор: Віталій Тарнавський

Comic Con Ukraine 2021: як це було

Автор: Дмитро Джугалик

Comic Con Ukraine 2021: як це було

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: