Прев’ю Alone in the Dark: Illumination

Останніми роками компанія Atari почувається, ох, як недобре. Заявили про банкрутство, пішли в напрямку мобільних ігор, але все ж зібралися силами і почали відроджувати свої відомі тайтли, один з яких — Alone in the Dark, на бету якого ми потрапили.

Alone in the Dark — це мамця жанру survival horror (а не Resident Evil, як багато хто міг подумати). Гра, яка не на жарт лякала ґеймерів початку 90-х. Остання частина серії вийшла у 2008-му. Попри те, що це вже були не жахи, гра стала стильною і цікавою пригодою, з великою кількістю унікальних ідей та з максимально можливо кривою реалізацією.

Alone in the Dark: Illumination — нова частина серії, яка не є продовженням AitD 2008, але і не є остаточним перезапуском, оскільки один з головних героїв Тед Карнбі є прями нащадком Едварда Карнбі, головного героя оригінальної гри, тому є крихта надії, що будуть присутні згадки про перші частини серії.

Події Alone in the Dark: Illumination розгортатимуться у містечку Лорвіч, яке одної миті зруйнувала сильна повінь, і як розповідали краяни, містечко оповила густа імла, та захопила сама Темрява. У беті нам дозволили зазирнути лише у шахти Лорвіча.

AitD: Illumination подається так само, як і Left 4 Dead. Тобто у нас є кампанії, поділені на розділи. Мета кожного — дійти з точки А до точки Б. Міні-завдання, які потрібно буде виконувати під час походу до точки Б і 4 персонажі: Тед Карнбі — детектив з надприродного, про нього вже було загадано вище; Відьма і заодно правнучка Емілі Гартвуд, яка є героїнею оригінальних частин; Священик, який узявся за зброю, щоб перемогти Темряву; Інженер — дівчисько, яке вміє майструвати різні кльові штуки.

До цієї схеми L4D автори додали декілька власних оригінальних ідей. Наприклад, після кожного перезавантаження рівня, до точки Б ми не зможемо потрапити цим же шляхом, бо його може завалити, або банально дверцята, які перед тим можна було відчинити, будуть зачиненими.

Оскільки наш ворог — Темрява, то у пітьмі її неможливо знищити. Доведеться шукати джерела світла, наприклад, справні ліхтарні стовпи або розпалювати вогонь у бочках. А ще можна буде кастомізувати персонажів, але оригінальність кастомізації оцінити важко, оскільки цей пунктик недоступний у беті.

Ігровий процес у беті Alone in the Dark: Illumination жахливо дерев’яний. Стрільба нецікава, а ще вороги на неї ніяк не реагують, доки їх лічильник здоров’я не впаде до нуля, а коли впаде, тоді ця Темрява просто падатиме з однаковою анімацією. Незважаючи на те, що„Темрява буває різна, сам ігролад не сильно змінюється. Знайшов джерело світла — засипав свинцем Темряву і так що разу, а ШІ цих ворогів ще нелогічніший, ніж у зомбі в Left 4 Dead. Проблема також з камерою — вона просто не керована. Звісно, усі проблема можна скинути бету, але здається, що в беті гра має бути в ліпшому стані.

Проблема Alone in the Dark: Illumination здебільшого в тому, що це Alone in the Dark. Ну, не кооперативного „шутана“ у стилі L4D чекали фанати. Якість бета-тесту не дуже обнадіює, але все ж, можливо, якщо доведуть ігролад до кращого вигляду, поправлять камеру, звук, додадуть діалоги і кат-сцени, тоді Illumination може стати непоганим претендентом для гри з друзями. А побачити, чи сподівання здійсняться, можна буде наприкінці 2015-го. До того часу рекомендуємо усім, в кого сталеві нерви, зіграти у Alone in the Dark 2008. Хоч гра крива, але після проходження, ви її точно не забудете.

Читайте також

Розбір сюжету фільму ТЕНЕТ (ПАН КАРПАН)

Перші враження від Tony Hawk Pro Skater 1+2 Remake за 2 тижні до релізу (Падон)

«Ніхто» Випуск 01 | Огляд мальопису італійського автора

Огляд без спойлерів – Ghost Of Tsushima (OLDboi)

Огляд українського артбука “Світ гри The Last of Us 2” (Падон)

Огляд Rocket Arena (OLDboi)

Ще один ностальгічний огляд старих ігор від Падона

The Last of Us 2 – провал? Огляд від Падона

Популярне