Російські музику, книги і науку заборонили в Україні

Як повідомив Денис Фролов, голова підкомітету з питань Регламенту Верховної Ради України, парламент більшістю голосів підтримав три важливих законопроєкти.

Закон 0149 припиняє дію угоди між урядами України та Російської Федерації в сфері науково-технічного співробітництва. Поміж трьох рішень це поки що найбільш абстрактне, однак очевидно що російські вчені навярд зможуть публікуватись у наших виданнях і vice versa. Так, це досі жваво відбувалося.

Закон 7459 передбачає заборону ввезення і розповсюдження в Україні видавничої продукції з Білорусі, РФ та тимчасово окупованих територій України. Для літератури виданою мовою загарбника деінде (наприклад в Україні) відтепер передбачено дозвільний порядок ввезення який до того стосувався російьскої літератури. Слід зазначити що водночас закон 6287 запровджує стимулювання українських книжкового ринку та видавничої справи як важливого фактору національної безпеки та гуманітарного розвитку. Цей закон передбачає субсидії для книговидавців у 2023 році, а також надання громадянам України сертифікату на придбання книг у 0,3 розміру прожиткового мінімуму (що наразі дотримує 800 грн.). За даними депутата ВР Ярослава Железняка за цей закон проголосували 303 депутати.

Закон 7273-д, який підтримали 306 депутатів, забороняє публічне виконання творів а також програвання, покази, демонстрацію музичних фонограм та кліпів на пісні які створені громадянами РФ або зареєстрованими фізичними чи юридичними особами у країні-агресорі. Заборонена також гастрольна діяльність громадян РФ. Тут, втім, є два виключення: колишні громадяни РФ які стали або були на момент смерті громадянами України та т.з. “білий список”. Одразу слід зазначити що мова вже не йде про Білий список митців міністерства культури України, а про Перелік музичних виконавців держави-агресора, які засуджують агресію проти України.

Інші важливі виключення: неосновні (технічні, ілюстраційні) елементи телевізійних програм, а також звучання музичних творів у складі фільмів. Скажімо, у The Batman є ліцензований бознаколи для сцени в клубі трек російського виконавця Corvad “Tesla”, а в українському фільмі Олега Сенцова Носоріг — виправдана художнім задумом та історичним періодом пісня гурту Агата Крісті, обидва випадки не підпадають під цей закон.

Окремо слід зазначити що цей закон вносить правки у статтю 40 Закону України «Про автомобільний транспорт», що унеможливлює катування пасажирів російським шансоном з боку таксистів та водіїв маршруток. Що тут можна сказати, навряд Кузьма Скрябін був би засмучений дізнатись (якби був ще живий) що його пісня “Маршрутка” вже стала артефактом епохи що минає.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Боббі Котик хоче придбати TikTok

bobby kotick activision blizzard

Другу частину «Дюни» зняли на український об’єктив IronGlass MKll

Південна Корея оштрафувала Twitch через вимкнення сервісів в країні

Twitch

Rise of the Ronin була скасована у Південній Кореї через скандальний коментар розробника

Rise of the Ronin

Щоденник убитого росіянами Володимира Вакуленка стане першою французькомовною книгою автора

Valve поверне гравцеві 14 000 євро, витрачені на придбання лутбоксів у CS:GO

CS:GO

“Робота в Росії несумісна зі стратегією Binance” — найбільша криптовалютна біржа в світі іде з РФ

На російсько-українській війні загинув актор і спортсмен Євген Світличний

ievhensvetlychnyi