Російські музику, книги і науку заборонили в Україні

Як повідомив Денис Фролов, голова підкомітету з питань Регламенту Верховної Ради України, парламент більшістю голосів підтримав три важливих законопроєкти.

Закон 0149 припиняє дію угоди між урядами України та Російської Федерації в сфері науково-технічного співробітництва. Поміж трьох рішень це поки що найбільш абстрактне, однак очевидно що російські вчені навярд зможуть публікуватись у наших виданнях і vice versa. Так, це досі жваво відбувалося.

Закон 7459 передбачає заборону ввезення і розповсюдження в Україні видавничої продукції з Білорусі, РФ та тимчасово окупованих територій України. Для літератури виданою мовою загарбника деінде (наприклад в Україні) відтепер передбачено дозвільний порядок ввезення який до того стосувався російьскої літератури. Слід зазначити що водночас закон 6287 запровджує стимулювання українських книжкового ринку та видавничої справи як важливого фактору національної безпеки та гуманітарного розвитку. Цей закон передбачає субсидії для книговидавців у 2023 році, а також надання громадянам України сертифікату на придбання книг у 0,3 розміру прожиткового мінімуму (що наразі дотримує 800 грн.). За даними депутата ВР Ярослава Железняка за цей закон проголосували 303 депутати.

Закон 7273-д, який підтримали 306 депутатів, забороняє публічне виконання творів а також програвання, покази, демонстрацію музичних фонограм та кліпів на пісні які створені громадянами РФ або зареєстрованими фізичними чи юридичними особами у країні-агресорі. Заборонена також гастрольна діяльність громадян РФ. Тут, втім, є два виключення: колишні громадяни РФ які стали або були на момент смерті громадянами України та т.з. “білий список”. Одразу слід зазначити що мова вже не йде про Білий список митців міністерства культури України, а про Перелік музичних виконавців держави-агресора, які засуджують агресію проти України.

Інші важливі виключення: неосновні (технічні, ілюстраційні) елементи телевізійних програм, а також звучання музичних творів у складі фільмів. Скажімо, у The Batman є ліцензований бознаколи для сцени в клубі трек російського виконавця Corvad “Tesla”, а в українському фільмі Олега Сенцова Носоріг — виправдана художнім задумом та історичним періодом пісня гурту Агата Крісті, обидва випадки не підпадають під цей закон.

Окремо слід зазначити що цей закон вносить правки у статтю 40 Закону України «Про автомобільний транспорт», що унеможливлює катування пасажирів російським шансоном з боку таксистів та водіїв маршруток. Що тут можна сказати, навряд Кузьма Скрябін був би засмучений дізнатись (якби був ще живий) що його пісня “Маршрутка” вже стала артефактом епохи що минає.

Читайте також

Російськи загарбники вбили письменника Володимира Вакуленка

Ґазлайтинґ — головне слово 2022 року за версією Merriam-Webster. До чого тут Україна?

Gaslight

FOLLOW ME — перший тизер документального фільму про неймовірну операцію ЗСУ

Любомир Левицький

Тактичний шутер про російсько-українську війну шукає підтримки на Kickstarter

Glory to Heroes

З Roblox видалили Досвід про війну в Україні

Roblox

Брюс Вілліс НЕ продав свою зовнішність. До чого тут російсько-українська війна?..

Unbreakable

Як я шукав дерево у відеогрі, а знайшов фейк на сайті Верховної Ради України (і до чого тут Джек Ніколсон)

Орки просять не порівнювати їх із росіянами — UAnimals

Lord of the Rings

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: