Залізний погляд: PlayStation 5

Автор: Віталій Тарнавський @erleke

Продажі консолі PlayStation 5 стартували 19 листопада 2020 року, але навіть 5 місяців по тому вони досі супроводжуються проблемами, викликаними дефіцитом пристроїв і діями з боку скальперів. Тож зараз ми розкажемо вам про консоль, яку так важко купити в Україні, та й у світі в цілому.

В цьому матеріалі викладені загальні враження, згодом вийде матеріал який розкаже про перше півріччя з новою консоллю від Sony та про ігри які розкривають повний потенціал консолі.

Зовнішній вигляд та комплектація

Так чи інакше будь-який новий пристрій ми зустрічаємо спочатку за зовнішнім виглядом. Що стосується упаковки, судячи з усього, Sony вирішила максимально заощадити. Коробка виготовлена з крихкого картону, а всередині все досить блідо. У комплекті PlayStation 5 ви знайдете: консоль, бездротовий ґеймпад DualSense, кабель HDMI 2.1, кабель живлення, кабель USB для зарядки контролера, підставку та документацію.

Витягнувши PS5 з коробки перше, що впадає у вічі — розмір. Вона дуже велика! Наживо дизайн відчувається химерним і непрактичним, але якщо розібратись то більшість людей сховають консоль у нішу, або поставлять десь коло телевізора. Проте хотілося б у майбутньому побачити ітерацію в більш компактному корпусі.

У вертикальному положенні на підставці PS5 стоїть впевнено, не розгойдується. Обов’язково враховуйте один момент при розміщенні: вихід гарячого повітря відбувається із задньої частини пристрою, тому краще цю сторону направляти туди, де не розміщуються інші пристрої, щоб не викликати їх перегріву.

На передній панелі PlayStation 5 розміщується щілина дисковода (у мене версія з ним), кнопки ввімкнення і вилучення диска, а також два USB порти, один з яких USB-C. Ззаду розташувалися роз’єм живлення, два USB-A порта, LAN та HDMI.

Інтерфейс

Щойно ви натиснете на кнопку живлення, вас очікуватиме меню першого запуску. В ході покрокової налаштування система пояснить, як підключити DualSense, вибрати режим енергозбереження, встановити оновлення, завершити перший запуск. Цікавий факт: у мене перше ввімкнення зайняло близько 40 хвилин.

Після завершення першого запуску система запропонує встановити додатки для розваг (онлайн-кінотеатри, потокові сервіси та інше) і перенести дані з PlayStation 4. Варто зазначити, що збереження для ігор в такому разі будуть тільки для версій за зворотною сумісністю. Якщо ж це зробити не відразу, коли вам запропонує система, то згодом доведеться трохи поморочитися, адже процес перенесення збережень з PS4 на PS5 версії ігор дещо незвичний, переускладнений і часом викликає тільки злість.

Інтерфейс операційної системи отримав ряд корисних змін і став ще простішим і зручнішим. Домашній екран тепер розбитий на два розділи: «Ігри» і «Мультимедіа». Це рішення дозволяє добитися порядку в інтерфейсі.

Кнопка PS на ґеймпаді тепер відповідає за запуск центру керування. У ньому відбувається перемикання між іграми, доступ до повідомлень, налаштування звуку, мікрофона і аксесуарів. Крім цього, тут же знаходиться меню профілю і вимкнення консолі. Ряд іконок головного екрану тепер розташовується не по центру, а в лівому верхньому кутку. Так розробники вирішили звільнити простір для додаткової інформації. При виборі гри або програми змінюється візуальне оформлення всього екрану.

Окремо хочу відзначити новий розділ профілю. Він став зручнішим і лаконічнішим. Його розбили на чотири меню: «Огляд», «Ігри», «Друзі» і «Загальний доступ». Розділ «Налаштування» залишився майже без змін. В цілому інтерфейс операційної системи швидкий та зовсім не гальмує, як це робив його брат з PS4.

Ґеймпад

Ґеймпад DualSense — ключова особливість PlayStation 5. За занурення в ігровий процес відповідають набір вібромоторів, адаптивних триґерів і динамік. Все це разом створює цілком реалістичні враження від того, що відбувається на екрані. Наприклад, коли Астробот біжить по сталевій поверхні тонка вібрація і брязкіт з динаміка створюють реалістичні відчуття від тупоту персонажа, а у Call of Duty: Black Ops Cold War кожна зброя має свою силу натискання на гачок. Сподіваюся, Sony надалі продовжить розвивати всі ці штуки, щоби користувачі просто мокріли від щастя.

Після декількох годин гри на DualSense ґеймпад DualShock 4 та інші контролери відчуваються неприродно і виглядають застарілими на тлі новинки.  Загалом контролер залишив у мене найяскравіші враження. Крім неймовірних тактильних відчуттів, DualSense став просто зручнішим. Він приємніше лежить в руках у порівнянні з DualShock 4, а ще він дуже круто виглядає. В цьому плані варто похвалити Sony за дизайн. Всі елементи на своїх місцях (крім логотипу Sony в перших партіях), нічого не скрипить і не люфтить. В середньому заряду контролера вистачає на 6-8 годин безперервної гри.


Отож, підсумуємо. З точки зору технологій PlayStation 5 дуже крута, але ось із зовнішнім виглядом їй трохи не пощастило. Втім, як було згадано вище, це не проблема, оскільки консоль купується в першу чергу для ігор, а не в якості предмета інтер’єру. Величезну роль в просуванні PS5, безсумнівно, буде грати геймпад DualSense і його тактильні можливості, які досить складно описувати словами і краще один раз спробувати, щоб відкрити для себе нові відчуття в ґеймінгу.

Звичайно ж найбільшою проблемою консолі є її доступність, адже дістати новинку зараз дуже складно за умови, що ви не готові переплачувати — а робити цього я вкрай не рекомендую. Якщо ви зараз є власником PS4 або Xbox One і вам аж кортить перейти до нового покоління, то повірте, такою ціною все ж не варто, краще перечекати період нестачі пристроїв. Проблеми з дефіцитом рано чи пізно будуть вирішені, і ми всі зможемо купити консоль за рекомендованою вартістю, без черг і попередніх замовлень.

Огляди

  • Sackboy: A Big Adventure

    Сімейна пригода. Огляд Sackboy: A Big Adventure

  • Не така холодна. Огляд Call of Duty: Black Ops Cold War

  • Destruction AllStars

    Низький старт. Огляд Destruction AllStars

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Лише сідницями ситий не будеш. Огляд Stellar Blade

78

Автор: Володимир Вітовський

stellar blade cover

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

90

Автор: Барлет Ярослав

balatro

Огляд Pepper Grinder

77

Автор: Барлет Ярослав

pepper grinder

ЗАМІНИВ МЕНІ ПК — Огляд ноутбука Acer Predator Helios 16 (PH16-71)

Автор: Володимир Бортюк

predator helios 16 review site a 01

Справжнє виживання — Огляд настілки Resident Evil 3: The Board Game

Автор: Владислав Папідоха

Resident Evil 3: The Board Game PlayUA

Шедевр в жанрі контролю територій — Огляд настілки «Ель Гранде»

Автор: Малютенко Михайло

Ель Гранде

Огляд Alone in the Dark (2024)

74

Автор: Владислав Папідоха

Alone in the Dark (2024)

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two