Дивіться “Літургію протитанкових перешкод” Дмитра Сухолиткого-Собчука безкоштовно на сайті The New Yorker

Ми неодноразово писали про фільм “Літургія протитанкових перешкод” (Liturgy of Anti-Tank Obstacles) режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука. Постановник одного з головних відкриттів українського кіно 2022-2023 рр. “Памфір” (наш огляд) зафільмував цю документальну стрічку на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Дистриб’ютором фільму стало видання The New Yorker, яке наразі зробило стрічку доступною до безкоштовного перегляду на офіційному сайті. Супроводжує фільм стаття продюсера стрічки, відомого журналіста та режисера-документаліста Даніеля Ломброзо.

Стрічка про скульпторів, які перекваліфікувалися у творців захисних споруд, встигла об’їхати весь світ і побувала сумарно майже на 100 кінофестивалях, здобувши низку престижних нагород. Крім участі в легендарному кіносмотрі в Санденсі фільм було номіновано на призи кінофестивалю в Сараєві, “Золоту Дзиґу” Української кіноакадемії, національну премію кінокритиків “Кіноколо”, “Скіфського оленя” Молодості та багато інших нагород. В скарбничці фільму призи як спеціалізованих документальних кінофестивалів (DOC NYC, LA Documentary Film Festival), так і відзнаки значно ширших за спрямуванням кіноподій, що врешті дає суттєву вірогідність номінації на “Оскар” у 2024 році. Це лише кілька причин, чому фільм вартий 12 хвилин вашої уваги.

Не менше вартий вашої уваги також і вищезазначений “Памфір“. Де подивитись його, якщо ви ще цього не зробили (або хочете пережити цей кінодосвід наново) ми писали тут, однак слід зазначити, що гості та жителі Києва матимуть змогу ще раз оцінити фільм на великому екрані з 5 по 11 жовтня 2023 року в легендарному кінотеатрі “Жовтень”. Крім того 7 жовтня там само відбудеться зустріч з Дмитром Сухолитким-Собчуком.

Памфір“, до речі, також має всі шанси позмагатись за “Оскар”. У нацвідборі на найкращий фільм іноземною мовою від України стрічка наразі змагається з “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова, “Залізними метеликами” Романа Любого та “Териконами” Тараса Томенка. Наразі фільм продовжує тріумфальний шлях світовими кінофестивалями та дістає схвальні відґуки і відзнаки від кінокритиків, сінефілів та пересічного поглядацтва. Серед нещодавніх здобутків — потрапляння в список кращих фільмів року за версією видання The Guardian а також п’ять нагород Golden Palačinka на East European Flicks Awards.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Конфліктологія українського кіно: чому Шевченківську премію цьогоріч не отримає не лише “Памфір”, а взагалі жодна стрічка

Безкоштовні книжки про українське мистецтво від «Мистецького Арсеналу»

arsenal03

Суспільне Медіатека: унікальний онлайн-архів відео та аудіо доступний в режимі бета-версії

Суспільне Медіатека

Довгоочікуваний український нуар “Генделик” виходить в широкий прокат 16 листопада

Генделик

“Мої думки про кіно”: відомий український режисер Антоніо Лукіч завів канал на YouTube

Мої думки про кіно

З чого почати знайомство з японським кіно — Підбірка фільмів від Хідео Коджіми!

Criterion Collection

«Довбуш» став найкасовішим українським ігровим фільмом року

Довбуш

Український режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук підписав контракт з американським агентом

Популярне