Black Adam

Хто всі ці люди: кого показали в трейлері “Чорного Адама”

Автор: Микола Єрьомін

Вихід першого повноцінного трейлеру “Чорного Адама” (Black Adam) після двох тізерів (один з яких ще під час першого DC FanDome 2020, це був анімований концепт-арт) однозначно дає привід розписати більше, ніж минулого разу, кого саме з численних персонажів коміксів DC ми побачимо у цьому фільмі. Розписати тут є що, тож без зайвих прелюдій цим і займемось.

Товариство Справедливості Америки

Найперша група супергероїв в коміксах в принципі, Justice Society of America (JSA) вперше були сформовані на сторінках All-Star Comics №3 наприкінці 1940 року. Склад групи з того часу багаторазово мінявся, однак у кістяку майже завжди залишались першопрохідці: Атом, Пісочна Людина, Спектр, Флеш (перший носій цього прізвиська, Джей Ґаррік), Гоукмен, Доктор Доля, Зелений Ліхтар (знову таки перший Алан Скотт, а не більш звичний сучасному читачеві Гел Джордан) та Годинна Людина. Зазвичай навіть у сучасних варіантах JSA існували десь у 1940-х роках чи відчутно у минулому.

Поза коміксами групу можна було побачити багато де: серіали “Таємниці Смолвілля” (Smallville), “Легенди завтрашнього дня” (DC’s Legends of Tomorrow), минулорічний повнометражний мультфільм “Товариство справделивості: Друга світова війна” (Justice Society: World War II). Окрім того натрапити на них можна було в мультсеріалах “Ліга справедливості” (Justice League), де вони були перейменовані у Justice Guild of America, “Бетмен: Хоробрі та сміливі” (Batman: The Brave and the Bold), де вони тренували молодого Бетмена, та “Молоде правосуддя” (Young Justice). Найбільше відповідає коміксам варіант організації показаний у серіалі “Старґьорл” (Stargirl), де принаймні в камео з’являються всі засновники та подальші рекрути, а сама організація є в двох варіантах — сучасному і класичному.

У “Чорному Адамі” ми бачимо двох засновників Товариства, Долю та Гоукмена, а також двох більш молодих супергероїв — Атомного Прискорювача й Циклон. Досить ймовірно, що це далеко не всі члени Товариства.

Кент Нельсон, він же Доктор Доля

У коміксах Доктор Доля вперше з’явився аж у 1940 році у More Fun Comics №55. Разом з батьком, археологом Свеном Нельсоном, юний Кент Нельсон вивчав підземну піраміду на території древньої Месапотамії і вони наштовхнулися на артефакти, які Нельсона-старшого вбили, а Нельсона-молодшого зробили провідником сутності порядку на ім’я Набу, яке намагається приборкати хаос в усіх його проявах. Головним артефактом, що дає силу Доктору Долі є золотий шолом, який дозволяє бачити минуле, майбутнє і правду. Носити цей шолом може лише максимально врівноважена людина з залізною силою волі, тому що більша частина звичайних людей просто збожеволіють від потоку інформації та сили, які дає ця штукенція. Загалом Доктор Доля досить схожий на поки що більш знайомого нашому читачу і глядачу Доктора Стрейнджа, але з поправкою, що це значно старіший персонаж. Окрім Нельсона, шолом носили ще кілька персонажів, найбільш помітні з яких — онук Нельсона (теж Кент), Ерік та Лінда Штраусси, Інза Крамер та Джаред Стівенс (останній переплавив шолом і перетворив його на низку холодної зброї).

Поза коміксами конкретно Нельсон з’являвся у мультсеріалах “Супермен” (Superman: The Animated Series), “Бетмен: Хоробрі та сміливі” (Batman: The Brave and the Bold), “Молоде правосуддя” (Young Justice), “Ліга Справедливості в дії” (Justice League Action). В ігрових телесеріалах Нельсон грав центральну роль у одній з серій “Смолвілля” про JSA, з’являвся в камео у “Старґьорл” (Stargirl), а шолом героя можна побачити у “Константині” (Constantine). Окремо слід зазначити, що з усіх персонажів, яких ми тут згадаємо, ви мали найбільшу вірогідність побачити Нельсона у відеоіграх, бо в його активі — Injustice: Gods Among Us, Injustice 2, LEGO Batman 3: Beyond Gotham, онлайнова DC Universe Online та мобільна DC Legends.

Якщо в телесеріалах з появами у Долі було, в принципі, все в порядку, то у великому кіно Доктору Долі з’являтись не дуже везло. Крім “Товариство справделивості: Друга світова війна” у  двох повнометражних анімаційних фільмах Suicide Squad: Hell to Pay і Lego DC Comics Super Heroes: The Flash створили власні варіанти Долі, а в ігровому кіно супергероя обігнав один з його лиходіїв, Доктор Бенджамін Стоунер на прізвисько “Анти-Доля”, який з’являвся у “Джокері” (Joker) Тодда Філіпса. Тож у “Чорному Адамі” Нельсон матиме повноцінний кінодебют у виконанні Пірса Броснана. Колишній Джеймс Бонд дуже схожий на те, яким саме персонажа зображують у коміксах десь з 1980-х рр. Окрім того, кольорова схема персонажа збережена навіть у звичайному одязі, який Нельсон носить у фільмі. Чи не єдине візуальне рішення яке викликало питання у прихильників оригінального персонажа — інтерпретація фільмом шолому у якого… Немає прорізів для очей, лише силуєт одного ока, який робить шолом асиметричним.

Картер Голл, він же Гоукмен

Ще один довгожитель коміксів DC і співзасновник Товариства, Картер Голл на прізвисько Гоукмен теж має заплутане магічне походження, проте з присмаком космічної фантастики. В оригінальних коміксах археолог Голл, вивчаючи загадковий енний метал (Nth metal), дізнається, що він — одна з численних реінкарнацій єгипетського принца Кхуфу, який контактував з цим металлом. Через іншопланетне походження металлу персонажу кілька разів змінювали історію походження, один раз зробивши навіть прибульцем Катаром Голом з планети Танаґар. Більшість сучасних варіантів сходиться посередині і робить Голла людиною, яка, тим не менш, є реінкарнацією Кхуфу, але у той самий час виглядає як танаґарці (має крила) через походження металлу з цієї планети.

На сторінках коміксів Гоукмен дебютував у Flash Comics #1 у 1940 році, а поза ними був помічений у просто-таки численних адаптаціях коміксів DC, з яких вибірково слід згадати все той же “Смолвілль” (де Картер Голл був у істотній ролі, а Катар Гол — у камео), мультсеріал “Ліга Справедливості в дії” (Justice League Action) де персонаж неочікувано став улюбленцем глядачів чи не вперше за численні появи у цьому типі медіа з 1967 року; та “Легенди завтрашнього дня”, де були показані одразу кілька реінкарнацій героя. Появ Гоукмена у відеоіграх не так багато, як у Долі: Injustice: Gods Among Us та Lego Batman 2: DC Super Heroes. 

Як і Доктору Долі, з чим Голлу не таланило до цього часу, то це з появами у “великому” кіно, якщо не рахувати кілька появ в анімаційних стрічках з яких в кінотеатрах був лише “LEGO Фільм: Бетмен” (наш огляд). У трейлері “Чорного Адама” зірка “Людини-Невидимки” Елдіс Годж виглядає досить ефектно і не дивлячись на “перевантажений” (хоч і дуже відповідний оригіналу) костюм вже вражає шаленою брутальністю і рівнем сили: це він жбурляє Чорного Адама немов іграшку об асфальт в одному з кадрів трейлеру. Те що ці двоє щось не поділять з перших секунд спільного екранного часу досить очевидно і це “щось” — класична різниця між просто героями та антигероями.

Атомний Прискорювач

Атомний Прискорювач (Atom Smasher, що дуже легко дослівно перекласти кудись зовсім не туди, якщо не знати що це назва існуючого прибору) в коміксах є похресником одного зі співзасновників JSA, Атома (а також онуком лиходія Циклотрона, від якого і успадкував надздібності). На початку кар’єри він використовував ім’я Нуклон і в такому вигляді вперше з’явився у All-Star Squadron №25 у порівняно недалекому 1983 році. Атомним Прискорювачем персонаж вперше став на сторінках JSA Secret Files and Origins №1 у 1999 році. Ел Ротштейн (таке справжнє ім’я героя) вміє як зменшуватись так і збільшуватись в розмірах, хоча здебільшого відомий саме останнім.

Поза коміксами Ротштейн з’являвся не дуже жваво: у мультсеріалі Justice League Unlimited, а також у другому сезоні серіалу “Флеш” (The Flash), де місцевого Ротштейна з Землі-1 встиг вбити його варіант-лиходій з Землі-2 (хоча за інформацією першого сезону Ротштейн вже повинен був бути мертвим). У відеоіграх Прискорювач мав камео у Injustice: Gods Among Us де б’ється з лиходійкою Гігантою на задньому плані однієї з арен.

У трейлері “Чорного Адаму” у Ротштейна якого грає Ноа Сентінео всього два кадри: один у цивільному варіанті і один у костюмі. Виглядає він досить потужно, а розмір змінює блискавично і зовсім не так як це показано, наприклад, в “Людині-Мурасі” (наш огляд).

Максіна Ганкель, вона ж Циклон

Найбільш “молода” членкиня кіношного Товариства відомих нам наразі, технічно вперше з’явилася на сторінках коміксу у 1996 році, однак Kingdom Come видатного Алекса Росса не є частиною жодної з основних хронологій, де персонаж вперше був помічений 10 років потому у Justice Society of America №1. Циклон є онукою першої Червоне Торнадо, бабусі-супергероїні на ім’я Ма Ганкель яка була почесним членом JSA, видавала себе за чоловіка у супергеройській персоні і… Носила на голові справжнісіньку каструлю з отворами для очей. На відміну від своєї бабусі, Циклон має надздібності (хоч Ма Ганкель і була дуже сильною,  але не на надлюдському рівні), через те що у шість років її викрав навіжений вчений Т.О. Морроу, який проводив на ній експерименти з наноботами. В результаті Максіна Ганкель вміє ставати фактично живим торнадо.

“Чорний Адам” стане першою появою героїні поза коміксами. В трейлері у неї лише два кадри, зате в одному з них у неї жовто-блакитний шлейф. Обличчя Квінтесси Свінделл, які грають (Свінделл є небінарною особою) Максіну наразі розгледіти не вдається.

Адріанна Томаз, вона ж Айсіс (можливо)

Супргероїня Айсіс вперше появилася у спін-оффі заснованого на коміксах про Шазама телесеріалу. З власного серіалу Isis (1975) Андреа Томас, яка стала аватаркою єгипетської богині Ізіди, відносно швидко перебралася у комікси. Однак більш сучасний варіант, Адріанна Томаз, персонаж не настільки давній і вона вперше появилася у коміксі 52 №3. Зазвичай Адріанна є дружиною Чорного Адама і при цьому Айсіс, в якої окрім традиційних для шазамоподібних героїв сил, є ще здатність до телекінезу.

Конкретно Адріанна Томаз поза коміксами стала основою персонажів Зарі Адріанни Томаз і Зарі Таразі у серіалі “Легенди завтрашнього дня”. Андреа Томас окремо була помічена у мультсеріалі The Kid Super Power Hour with Shazam!, а Айсіс окремо — у “Смолвіллі”. В іграх героїня з’являлася у якості дружини Адама у Injustice: Gods Among Us.

У “Чорному Адамі” Сара Шані грає вочевидь щось середнє між Андреєю і Адріанною (з іменем останньої) — з одного боку як Андреа вона ще не є дружиною Адама, а, натомість, сильною і незалежною науковицею та викладачем (а також членкинею руху опору). Окремо слід звернути увагу на хлопця, з яким часто можна помітити Адріанну у трейлері. Скоріше за все це майбутній Осіріс та/або її брат Амон Томаз.

Лиходії та місце подій

Слід зазначити, що трейлер майже не спойлерить ані сюжет, ані те хто буде головним антагоністом чи антагоністами фільму. Під основною підозрою зараз заявлена у фільмі кримінальна організація Інтерґанґ, яка зазвичай пов’язана з Новими Богами, на чолі з іншопланетним завойовником Дарксайдом. Проте не факт, що організація грає значущу роль у сюжеті, вона може бути просто взятою частиною з коміксу 52, яким очевидно надихалися творці фільму. На словах Нельсона про лиходіїв, нам показують якусь групу у характерних скафандрах на чудернацьких літальних апаратах. Хто це такі, наразі, невідомо, однак своїм зовнішнім виглядом вони нагадують людей з групи Завіт Ка. У коміксах лідером групи є єгиптянка Маат Шадід на прізвисько Скарабей.

Ще одна група людей, які занурюють Адама у якийсь анабіоз, скоріше за все є представниками давно відомої у кіновсесвіті DC секретної організації A.R.G.U.S. За напівпідтвердженою інформацією у фільмі слід навіть очікувати когось з персонажів другого “Загону самогубців” (наш огляд) та/або “Миротворця” (Peacemaker).

Хоча вже багато що пов’язує наявний сюжет з Єгиптом, місцем дії тим не менш є не ця країна. Кандак — вигадана країна з коміксів DC, щось середнє між Єгиптом та Іраком. У трейлері можна побачити не лише назву самої країни, а ще й її столиці — Ширута. У коміксах Чорний Адам ставав лідером Кандаку, однак замість очікуваної від нього диктатури неочікувано приносив процвітання, після чого більшість супергероїв залишила його в спокої, окрім особливих випадків.

Тет-Адам, він же Чорний Адам

Як і Веном, Чорний Адам пройшов довгий шлях від лиходія для відомого супергероя до антигероя, якому читач може певною мірою симпатизувати. Вперше з’явившись на сторінках коміксів наприкінці 1945 року у Marvel Family №5 видавництва Fawcett Comics, Чорний Адам був попередником на посту супергероя Капітана Марвела (якого зараз звуть Шазамом, щоб не виникало плутанини з персонажами Marvel). На відміну від Біллі Батсона, Тет-Адам, який отримав суперсили від того ж чаклуна у часи Древнього Єгипту, був людиною злою і мстивою, швидко ставши деспотом. Його було запроторено у магічну в’язницю, з якої лиходій вирвався у двадцятому столітті, однак оманою був перетворений у попіл “виключенням здібностей”, адже живим він був лише через них. Після цієї одної появи Чорний Адам на більш як тридцять років зник зі сторінок коміксів, однак у 1970-х сценаристи вже DC Comics (Fawcett на той момент стали їх частиною) згадали про його існування.

З кожним десятиліттям потому Чорний Адам ставав все менш і менш однозначним лиходієм, ймовірно тому, що до сценаристів дійшло що буде не дуже чесно робити несимпатичним людину, яка пережила рабство і смерть своєї сім’ї. В результаті з роками Чорний Адам почав ставати антигероем, назвати якого стовідсотково хорошою людиною не вийде, однак він принаймні намагався виправитись, особливо після того, як у нього з’явився новий сенс життя у вигляді нової родини.

Поза коміксами Тет-Адам з’являвся у мультсеріалах The Kid Super Power Hour with Shazam!, “Молоде правосуддя” (Young Justice), “Ліга Справедливості в дії” (Justice League Action) і “Гарлі Квінн” (Harley Quinn), а також в короткометражному мультфільмі Superman/Shazam!: The Return of Black Adam і повнометражному Lego DC Shazam!: Magic and Monsters. У відеоіграх Чорний Адам єдиний хто з персонажів цього фільму (наразі відомих, принаймні) може змагатися по кількості появ з Доктором Долею: Injustice: Gods Among Us, Injustice 2, LEGO Batman 3: Beyond Gotham, DC Universe Online а також у мобільні DC Unchained та DC Legends. Його також згадували у “Таємницях Смолвіллю” та фільмі “Шазам!” (наш огляд), де була ще показана магічна “голограмма” в якій неважко було впізнати виконавчого продюсера фільму, Двейна Джонсона.

Власне, поява Чорного Адама в “Шазамі!” (Shazam!) повинна була бути трохи більшою, але сценаристи справедливо вирішили, що цей фільм і так ледь уникає перенаселення персонажами. Тож Чорному Адаму виділили окремий фільм, який… Чесно кажучи не виглядає майже ніяк спорідненим з “Шазамом!” на даном етапі. В якійсь мірі це високий показник різноманітності нинішнього кіновсесвіту DC, а з іншої викликає певну тривожність — намагатись втулити такий матеріал зараз з абсолютно серйозним обличчям буде дуже, дуже важко. У трейлері є певні моменти гумору, проте чи вистачить їх щоб врівноважити максимально серйозну та трагічну історію походження Адама? І, навпаки, чи не може гумор бути не зовсім доречним у багатьох місцях?

Одне можна сказати напевно — Двейн “Скеля” Джонсон в ролі Чорного Адама це ідеальний кастинґ, який задовго до того як актор дійсно став частиною проєкту був мрією багатьох прихильників персонажу. Навряд вони будуть розчаровані, однак чи не вийде певного роду балаган, якому не вдаться привернути простого глядача, який ще не знайомий з цим персонажем — це поки що питання, яке висить у повітрі. Принаймні до 20 жовтня 2022 коли фільм вийде у широкий прокат в Україні.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Тяжкі будні єнотів — Інтерв’ю з розробником української гри Twilight Tails

Автор: Єрмаков Кірілл

Twilight Tails

Новачки рвуться в бій. Як пройшов другий етап Warm Up League Spring Cup 2024

Автор: Андрій Присяжний

image 2024 03 26 21 48 09

Відродження класичного турингу. Огляд першого етапу 7DRIVE TCR Championship

Автор: Андрій Присяжний

5

Цікавинки, які ви могли пропустити в сюжетному трейлері Star Wars Outlaws

Автор: Микола Єрьомін

Виклики та рішення для каркасного будівництва в холодних кліматичних умовах

Автор: PlayUA

house 01 01

Slay the Spire 2, The Rogue Prince of Persia, KILL KNIGHT — Що показали на The Triple-i Initiative?

Автор: Барлет Ярослав

The Rogue Prince of Persia

Нове випробування. Як пройшов перший етап KMAMK Рorsche Supercup 2024

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.porsche supercup 2024

10 цікавинок, які можна знайти тільки в Metal Gear Solid

Автор: PlayUA

Metal Gear Solid