Працівники Довженко-Центру офіційно заявили про рейдерське захоплення

Ситуація з реорганізацією Довженко-Центру з боку Держкіно України не тільки нікуди не ділась зі серпня, а ще й набуває все більш загрозливих форм. На офіційних сторінках Національного кіноцентру в соцмережах з’явилась відкрита заява працівників, у якій реорганізацію прямо названо рейдерським захопленням, що в принципі ніяк не іде в розріз із даними про те, що будівля фігурує в проєкті одного з київських забудовників, які збираються ставити на місті кіноцентру центр тогровельний.

Тим часом прес-служба Держкіно повідомила про призначення тимчасового виконувача обов’язків Національного кіноцентру Олександра Довженка на час проведення конкурсу на цю посаду. Нею стала така собі Юлія Каждан, яка не має жодного стосунку до кінематографу, але була керівницею… кінологічного центру. Для тих, хто не знає, кінологія займається не кінематографом, а собаками. Інтернет буквально вибухнув мемами на цю тему, побачити які не так вже й важко, однак на мою думку, ці меми припускаються помилки, коли наголошують на тому що нинішне керівництво Держкіно не знає різниці. Мені особисто все більше здається, що все вони знають і просто вже знущаються над працівниками кіноцентру.

Реакція української кіноспільноти закономірна — обурення. Довженко-Центр в цій ситуації підтримала ціла плеяда відомих українських кінемтографістів: режисери Марина Врода, Дмитро Сухолиткий-Собчук, Ірина Цілик, Надія Парфан продюсер Денис Іванов, кінознавець та сценарист Сергій Тримбач і багато інших.

Тим часом наступний етап боротьби Довженко-Центру за своє існування відбудеться у судовій площині. 29 листопада стартує підготовче судове засідання Господарського суду міста Києва.

Читайте також

“Памфірова маланка” — зарядіться атмосферою прийдешнього фільму “Памфір” на цікавій виставці

Український реліз фільму “Памфір” перенесли на березень… Тож є час подивитись ще дещо!

FOLLOW ME — перший тизер документального фільму про неймовірну операцію ЗСУ

Любомир Левицький

Оголошено переможців національної премії кінокритиків “Кіноколо”

Кіноколо

Де дивитись XVII Дні польского кіно в Україні і які стрічки показують

XVII Дні польского кіно

Хто отримав гранти Netflix та Української кіноакадемії і чому це не зрада

ukrainianfilmacademy

Безкоштовні екскурсії та кінопокази в катакомбах: у Вінниці пройдуть Дні європйської спадщини

Вінниця

Фільм “Клондайк” представлятиме Україну на “Оскарі”

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: