У Dead by Daylight спалахнув расистський скандал

Періодично у Dead by Daylight заходять у гості персонажі відомих фільмів жахів, серіалів, інших ігор та навіть музичної індустрії. Зазвичай з цим не виникає жодних проблем, але нещодавній візит “Шкіряного обличчя” зі серії фільмів “Техаська різанина бензопилкою” (The Texas Chainsaw Massacre) потягнув за собою досить неочікувані наслідки.

Річ у тім, що божевільний із бензопилкою з класичного фільму жахів 1974 року збирає трофеї у вигляді зрізаних облич своїх жертв, які він потім перетворює на маски. І сам цей факт для гри у жанрі горор не є чимось вражаючим. Ситуація набрала обертів, коли певна кількість гравців почали зрізати конкретно обличчя темношкірої дівчини Клодетт і в такому вигляді (що фактично можна харктеризувати як дуже образливий blackface) підстерігати відносно відомих чорношкірих стрімерів та гравців, викрикуючи расистські образи. Стрімерка та ютуберка sistakaren зібрала більше як на півгодини свідоцтв і думок про такі випадки. Після цього можливість зробити маску з Клодетт прибрали з гри.

У цьому ж конкретному випадку виникає проблема в стилі “this is why we can’t have nice things” (“ось чому ми не можемо мати нічого хорошого”): коли в цілому нейтральні сюжетні речі в медіа беруть на озброєння люди з дуже специфічними ідеологіями, близькими до радикальних. Яскравим прикладом є те що у США наразі термін “червона пігулка” (red pill) асоціюється не тільки і не стільки з “Матрицею”, звідки він походить, скільки з дуже сумнівними групами конспірологів, антивакцинаторів, тощо.

Питання стоїть не в тому, що маска зі шкіри людини сама по собі є расизмом (все ж таки мова іде далеко не про позитивного персонажа, а абсолютно неадекватного серійного вбивцю та канібала), а про те що механіка гри дозволяє зробити з персонажами гравцям. Як би дивно це не прозвучало, але така проста деталь дає дуже реальним повсякденним проблемам повністю зруйнувати задоволення від улюбленої гри багатьом людям, тож подібні моменти слід багато разів продумувати та узгоджувати… І це все одно може не допомогти. Творець скінів “Шкіряного обличчя” для гри, Ерік Бурдаже цілком згодний із видаленням з гри неоднозначних елементів бо, звісно ж, абсолютно не очікував таких проблем.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Містична риболовля Dredge отримає кіноадаптацію

Dredge

«Якісний, але вторинний ремейк»: оцінки Alone in the Dark (2024)

alone in the dark reboot

На Activision Blizzard подали в суд через дискримінацію «старих білих чоловіків»

activision

У горорі Infestation 88 Мікі Маус влаштовує криваву розправу

Infestation 88 Міккі Маус Mickey Mouse

Indie Cup Ukraine’23: огляд переможців і фіналістів (BenderUA)

indiі cup Ukraine

Capcom готує відразу кілька ремейків Resident Evil. Наступним буде Code Veronica

Resident Evil Code: Veronica (2000)

Кооперативний інді-горор Lethal Company має найкращий рейтинг серед ігор 2023 у Steam

lethal company

Дожартувалися! Фільм «Барбенгеймер» про ляльку, ядерку й геноцид уже готують до зйомок

barbenheimer confiman pelicula