У Dead by Daylight спалахнув расистський скандал

Періодично у Dead by Daylight заходять у гості персонажі відомих фільмів жахів, серіалів, інших ігор та навіть музичної індустрії. Зазвичай з цим не виникає жодних проблем, але нещодавній візит “Шкіряного обличчя” зі серії фільмів “Техаська різанина бензопилкою” (The Texas Chainsaw Massacre) потягнув за собою досить неочікувані наслідки.

Річ у тім, що божевільний із бензопилкою з класичного фільму жахів 1974 року збирає трофеї у вигляді зрізаних облич своїх жертв, які він потім перетворює на маски. І сам цей факт для гри у жанрі горор не є чимось вражаючим. Ситуація набрала обертів, коли певна кількість гравців почали зрізати конкретно обличчя темношкірої дівчини Клодетт і в такому вигляді (що фактично можна харктеризувати як дуже образливий blackface) підстерігати відносно відомих чорношкірих стрімерів та гравців, викрикуючи расистські образи. Стрімерка та ютуберка sistakaren зібрала більше як на півгодини свідоцтв і думок про такі випадки. Після цього можливість зробити маску з Клодетт прибрали з гри.

У цьому ж конкретному випадку виникає проблема в стилі “this is why we can’t have nice things” (“ось чому ми не можемо мати нічого хорошого”): коли в цілому нейтральні сюжетні речі в медіа беруть на озброєння люди з дуже специфічними ідеологіями, близькими до радикальних. Яскравим прикладом є те що у США наразі термін “червона пігулка” (red pill) асоціюється не тільки і не стільки з “Матрицею”, звідки він походить, скільки з дуже сумнівними групами конспірологів, антивакцинаторів, тощо.

Питання стоїть не в тому, що маска зі шкіри людини сама по собі є расизмом (все ж таки мова іде далеко не про позитивного персонажа, а абсолютно неадекватного серійного вбивцю та канібала), а про те що механіка гри дозволяє зробити з персонажами гравцям. Як би дивно це не прозвучало, але така проста деталь дає дуже реальним повсякденним проблемам повністю зруйнувати задоволення від улюбленої гри багатьом людям, тож подібні моменти слід багато разів продумувати та узгоджувати… І це все одно може не допомогти. Творець скінів “Шкіряного обличчя” для гри, Ерік Бурдаже цілком згодний із видаленням з гри неоднозначних елементів бо, звісно ж, абсолютно не очікував таких проблем.

Читайте також

Dead by Daylight отримає втілення на великому екрані

Dead by Daylight

Пророчі VR-жахи 30 років потому. Огляд фільму «Газонокосар»

The Lawnmower Man

Dead by Daylight та while True: learn () безкоштовно роздають в Epic Games Store

Epic Games Store

У Dead by Daylight з’явилися нові скіни з Silent Hill

Ребут “Повсталого з пекла” розкрив хто гратиме Пінхеда

Dead by Daylight

У Dead by Daylight з’явиться відьма-підліток

Dead by Daylight

Cinemassacre’s Monster Madness: легендарне шоу від творця AVGN повертається

Із Dead by Daylight зникне контент, пов’язаний зі Stranger Things

Dead by Daylight

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: