Як пісня Ріка Естлі “Never Gonna Give You Up” зібрала мільярд переглядів на YouTube, і до чого тут GTA

Мільярд (1000000000). Саме стільки переглядів зібрав легендарний кліп на пісню Ріка Естлі “Never Gonna Give You Up” (“Ніколи тебе не полишу”). У свій час (1987 рік) пісня була хітом, але легендою її зробили вже 2000-ті і розквіт інтернет-культури. Річ у тім, що пісня стала основою відомого мему під назвою “Rickroll”: коли користувач без зайвих думок тицяє на посилання і думає побачити щось одне, а бачить (і чує) оце:

Відзняв цей кліп у 1987 році режисер Саймон Вест, який потім став відомий за фільмами “Повітряна тюрма” (Con Air), “Нестримні 2” (The Expendables 2) та екранізацією серії ігор Tomb Raider “Лара Крофт: Розкрадачка гробниць” (Lara Croft: Tomb Raider) з Анджеліною Джолі. Як можна побачити якщо сильно пригледітись, зйомки кліпа йшли не без проблем. Наприклад обох танцівниць намагаються не показувати часто в кадрі, бо одна з них не потрапляє у ритм.

Тим не менш, пісня стала хітом у багатьох країнах, а кар’єра молодого співака і автора пісень пішла вгору… Аж до початку 90-х, коли він втомився від багаторічної напруги і пішов зі шоу-бізнесу, щоб мати змогу приділити належну увагу вихованню доньки. Проте пісні Естлі не були забуті, і хоча його повернення у індустрію у 2000 році здебільшого ніхто не помітив, співак був на порозі ренесансу, який (певною мірою) досі тут.

Хронологія того, як Естлі став мемом досить заплутана але основні пункти її виглядають так:

  • У 2005 році пісня “Never Gonna Give  You Up” знов була на слуху через появу у 4 серії 1 сезону культового серіалу “У Філадельфії завжди сонячно” (It’s Always Sunny in Philadelphia). Того ж року запустили YouTube.
  • У 2006 році на іміджборді (якщо хто не знає: анонімне збіговисько коментарів під різного роду картинками, яке з блискавичною швидкістю продукує меми) 4Chan стає популярним вид жарту коли посилання на начеб-то щось важливе веде насправді на ілсютрацію качки. Називається ця забавка duckrolling.
  • У 2007 році сайт ігротворчої студії Rockstar Games не витримує під натиском бажаючих подивитись трейлер Grand Theft Auto IV. Добрі самаритяни, що вони зберегли собі трейлер, роблять кілька перезвливів на YouTube, але одне з посилань веде… на кліп Ріка Естлі. Ніхто нічого не розуміє, але нова забавка отримує назву rickrolling.
  • У 2008 році від Ріка Естлі ніде подітись як у Інтернеті, так і поза ним. Десь у квітні в самому лише США з рікроллінґом зіштовхнулися близько 18 мільйонів людей. Запитав щось у жартівників? Тут гарне пояснення. Шукаєте якусь пісню? Та ось же вона. Під кінець року Естлі починають звати на різні події.

Більш як десять років потому люди досі з задоволенням посилають інших людей (і, періодично, самого Естлі) подивитись шедевр аудіовізуальної культури 1980-х, а кар’єра Естлі досі непогано себе почуває, за що співак вдячний мему. То може секрет популярності мему в тому, що він мав щасливу кінцівку і загалом практично нікому не шкодить? Це досить ймовірно, але є ще один фактор. Рік Естлі дійсно гарно і талановито співає, досі не втративши голос та харизму. І у нього, насправді, не одна пісня.

Читайте також

Take-Two незадоволені фанатськими ремастерами GTA

Grand Theft Auto Vice City, GTA

Гайпожер#12 – Ігрові новини (Rendaros UA)

Rendaros UA

Google тестують Premium Lite — дешевшу версію підписки для YouTube

YouTube

Усе, що показали (і приховали) в трейлері cеріалу “Декстер: Нова кров”

У Ghost Recon Breakpoint влаштують кросовер з Tomb Raider

Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint

Куди YouTube подіне відео “не для всіх”

5 найяскравіших героїнь у відеоіграх за версією PlayStation

Встигніть безкоштовно забрати дві гри про Лару Крофт для Steam

Lara Croft and the Guardian of Light

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: