Як пісня Ріка Естлі “Never Gonna Give You Up” зібрала мільярд переглядів на YouTube, і до чого тут GTA

Мільярд (1000000000). Саме стільки переглядів зібрав легендарний кліп на пісню Ріка Естлі “Never Gonna Give You Up” (“Ніколи тебе не полишу”). У свій час (1987 рік) пісня була хітом, але легендою її зробили вже 2000-ті і розквіт інтернет-культури. Річ у тім, що пісня стала основою відомого мему під назвою “Rickroll”: коли користувач без зайвих думок тицяє на посилання і думає побачити щось одне, а бачить (і чує) оце:

Відзняв цей кліп у 1987 році режисер Саймон Вест, який потім став відомий за фільмами “Повітряна тюрма” (Con Air), “Нестримні 2” (The Expendables 2) та екранізацією серії ігор Tomb Raider “Лара Крофт: Розкрадачка гробниць” (Lara Croft: Tomb Raider) з Анджеліною Джолі. Як можна побачити якщо сильно пригледітись, зйомки кліпа йшли не без проблем. Наприклад обох танцівниць намагаються не показувати часто в кадрі, бо одна з них не потрапляє у ритм.

Тим не менш, пісня стала хітом у багатьох країнах, а кар’єра молодого співака і автора пісень пішла вгору… Аж до початку 90-х, коли він втомився від багаторічної напруги і пішов зі шоу-бізнесу, щоб мати змогу приділити належну увагу вихованню доньки. Проте пісні Естлі не були забуті, і хоча його повернення у індустрію у 2000 році здебільшого ніхто не помітив, співак був на порозі ренесансу, який (певною мірою) досі тут.

Хронологія того, як Естлі став мемом досить заплутана але основні пункти її виглядають так:

  • У 2005 році пісня “Never Gonna Give  You Up” знов була на слуху через появу у 4 серії 1 сезону культового серіалу “У Філадельфії завжди сонячно” (It’s Always Sunny in Philadelphia). Того ж року запустили YouTube.
  • У 2006 році на іміджборді (якщо хто не знає: анонімне збіговисько коментарів під різного роду картинками, яке з блискавичною швидкістю продукує меми) 4Chan стає популярним вид жарту коли посилання на начеб-то щось важливе веде насправді на ілсютрацію качки. Називається ця забавка duckrolling.
  • У 2007 році сайт ігротворчої студії Rockstar Games не витримує під натиском бажаючих подивитись трейлер Grand Theft Auto IV. Добрі самаритяни, що вони зберегли собі трейлер, роблять кілька перезвливів на YouTube, але одне з посилань веде… на кліп Ріка Естлі. Ніхто нічого не розуміє, але нова забавка отримує назву rickrolling.
  • У 2008 році від Ріка Естлі ніде подітись як у Інтернеті, так і поза ним. Десь у квітні в самому лише США з рікроллінґом зіштовхнулися близько 18 мільйонів людей. Запитав щось у жартівників? Тут гарне пояснення. Шукаєте якусь пісню? Та ось же вона. Під кінець року Естлі починають звати на різні події.

Більш як десять років потому люди досі з задоволенням посилають інших людей (і, періодично, самого Естлі) подивитись шедевр аудіовізуальної культури 1980-х, а кар’єра Естлі досі непогано себе почуває, за що співак вдячний мему. То може секрет популярності мему в тому, що він мав щасливу кінцівку і загалом практично нікому не шкодить? Це досить ймовірно, але є ще один фактор. Рік Естлі дійсно гарно і талановито співає, досі не втративши голос та харизму. І у нього, насправді, не одна пісня.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Embracer Group втратила 1,7 млрд доларів за 2023 рік

dead island 2

TikTok тестує відео обсягом в годину

tiktok

Хрещениця Індіани Джонса продюсуватиме серіал Tomb Raider від Amazon

tomb raider

Автор каналу Geek Journal вступив до лав ЗСУ

p.ua.geek journal

Take-Two звільнила 600 працівників і закрила кілька неанонсованих ігор

take two

YouTube презентував функцію миттєвого занурення в ігровий процес через відео

youtubegaming jpg webp

Ось як виглядала скасована мультиплеєрна Spider-Man: The Great Web від Insomniac

spider man

1387 звільнень, 29 скасованих ігор і 16 втрачених студій. Embracer Group поділилася досягненнями за пів року

embracer