Megogo безкоштовно покаже краще з 30-річної історії української анімації

Минулоріч міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM через усім відомі обставини проходив на стрімінґовому сервісі Megogo (докладніше про цю платформу можна прочитати у статті Володимира Вітовського). Цього року фестиваль пройде у змішаному форматі, але спеціальна безкоштовна онлайн-програма все одно очікує на свого  глядача. 3 20 серпня і по 5 вересня на Megogo можна буде подивитись добірку кращої української анімації до 30-річчя Незалежності України.

Наша добірка об’єднує різні покоління авторів, різні творчі підходи та стилі. Це міні-історія анімації в Незалежній Україні, але насамперед це фільми, що викликають у нас захват – яким ми хочемо щиро поділитися з глядачами на честь головного свята країни.

— так охарактеризувала спеціальну програму її кураторка, Юлія Кузнєцова.

Загалом до програми увійшли десять короткометражних стрічок:

  • “Крокодил” (1991). Режисер — Михайло Титов.
  • “etc.” (1993). Режисер — Олег Коваленко. Фільм наданий спеціально для показу студією “Борисфен”.
  • “День народження Юлії” (1994). Режисерка — Наталія Марченкова.
  • “Йшов трамвай №9” (2002). Режисер — Степан Коваль. 52-а сходинка у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно за версією національної та міжнародної спільноти кінокритиків, опитаної Національним центром Олександра Довженка.
  • “#201” (2013). Режисер — Олег Педан.
  • “Жуйка” (2014). Режисерка — Ольга Марчук. Приз за Найкращий український фільм на львівському міжнародному фестивалі короткометражного кіно Wiz-Art (2014).
  • “Крамниця співочих пташок” (2013). Режисер — Анатолій Лавренішин (який нещодавно дебютував у повному метрі фільмом “Віктор_робот”).
  • “Regenerative Being” (2016). Режисер — Стас Сантімов. Кліп на трек американського ембіент-музиканта Eluvium (Метью Купера).
  • “Пуповина” (2018). Режисер — Олександр Бубнов (який починав свій шлях на легендарному “Острові скарбів” Давида Черкасського; YouTube-канал режисера дуже рекомендується поціновувачам).
  • “Кохання” (2019). Режисер — Микита Лиськов. Головний приз анімаційного конкурсу Талліннського кінофестивалю «Темні ночі», гран-прі Міжнародного фестивалю анімаційного кіно TAFF у Фінляндії, участь у основній програмі головного міжнародного  фетивалю анімації Ансі.

Слід зазначити, що це далеко не єдина програма з приводу ювілею Незалежності на Megogo: діє також спеціальний канал виключно з кінофільмами створеними в Україні з 1991 по 2021 рр.

Офлайн-версія фестивалю LINOLEUM пройде у Києві з 1 по 5 вересня. У насиченому розкладі не лише покази анімаційних фільмів, а ще розбори кейсів (які допоможуть унаочнити створення анімації), зустрічі та лекції, де крім анімації будуть розглядатись інші прояви медіа-культури, зокрема комікси. Вхід на істотну частину подій безкоштовний, але вимагатиме реєстрації бо кількість місць обмежена. Поточнити події та локації фестивалю на кожен день, як і зареєструватись на частину з них, можна тут. Придбати ж квитки на покази можна за цим посиланням.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Сучасна українська анімація: Досягнення та перешкоди на шляху творчості

універ чупарського

5 сучасних українських мультфільмів, що вартують вашої уваги

YOYO. ІГРАШКА, ЯКА СТАЛА ЗБРОЄЮ

Конфліктологія українського кіно: чому Шевченківську премію цьогоріч не отримає не лише “Памфір”, а взагалі жодна стрічка

Безкоштовні книжки про українське мистецтво від «Мистецького Арсеналу»

arsenal03

Дізнайтесь все, що ви хотіли знати про подкасти на безкоштовній події в Києві!

Книгарня Є

Суспільне Медіатека: унікальний онлайн-архів відео та аудіо доступний в режимі бета-версії

Суспільне Медіатека

Довгоочікуваний український нуар “Генделик” виходить в широкий прокат 16 листопада

Генделик

“Мої думки про кіно”: відомий український режисер Антоніо Лукіч завів канал на YouTube

Мої думки про кіно

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: