У Spotify “звалився” сервер через популярну функцію
Популярний музичний стрімінґовий сервіс Spotify кожного року надає можливість користувачам згенерувати підсумки року: красиві інфографіки про те, кого і що ви слухали найбільше за рік. Цьогоріч до цієї функції додали одразу кілька нових опцій, наприклад можливість додати себе до певного “звукового міста”, а також генерацію персонажів на основі всієї музики, яку ви прослухали за рік.
Можливо щось з цього було трошки перебором, бо наплив відвідувачів “звалив” принаймні частину серверів компанії, які стали видавати класичний для таких випадків “500 Internal Server Error”. Все б нічого, але новину про це швидко підхопив ряд авторитетних видань на кшталт The Verge та PlayUA. ;)
До всього іншого це вже не перша неоднозначна новина про сервіс цього місяця. Буквально тиждень тому Spotify повідомили про зміну авторських відрахувань на сервісі: відтепер виконавець має мати щонайменше 1000 прослуховувань на місяць, щоб мати виплати. Модель не нова (YouTube теж допускає в “партнерку” тільки починаючи з певного числа підписників та переглядів, які періодично змінюються), однак як правильно помітили The Guardian це ще не всі проблеми в оновлених правилах для виконавців. Наприклад, певні треки, які Spotify абстрактно досить абстрактно класифікує у жанри “noise” та “sleep” повинні тривати щонайменше 2 хвилини. Втім, в коментарі тим же The Guardian керуючий директор сервісу Том Коннатон запевняє:
99,5% всіх треків, які прослуховуються на Spotify все одно матимуть монетизацію; ця зміна стосуватиметься лише невеликого відсотку треків.
Тим не менш, невеликі за обсягами ніші виконавці б’ють на сполох, бо квота на їх думку фактично означає неможливість пробитись до виплат “з нуля”. Так це, чи проблема надумана покаже час.
Суто про всяк випадок слід нагадати, що у 2022 році Spotify повністю пішли з Росії, а ще до повномасштабного вторгнення (у 2021 році) додали в сервіс українську мову. Обидва факти сприятливо позначаються на розвитку українського сегменту компанії.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!