Шлякбитраф — звіт про українізацію всесвітів #05

Шлякбитраф

Зробили

У січні 2016-го продуктивність перекладачів спілки локалізаторів «Шлякбитраф» зненацька підскочила майже удвічі. Так, за цей місяць ми загалом переклали близько 33 тисяч слів і поредагували 11 (тисяч). Найбільше відзначилися Софія Шуль, Юрій “Shahor” Бісик та Сергій “Algiz” Скоблей. Дякуємо цим титанам локалізації за їхню працю!

Основні сили, як не дивно, було кинуто на переклад вічної Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition. Наразі наш глобальний прогрес із перекладу цієї гри становить близько 15%. Дорога ще далека.

Крім того ми допомогли порталу PlayUA із перекладом субтитрів до інтерв’ю з відомими діячами ігроіндустрії, які ви вже мали бачити. Якщо ж не бачили, то гайда бігом дивитися й слухати Вілата, Денді і компанію!

Про руку долі

Також, коли ми вже були готові здавати доперекладений та відредагований текст картково-пригодницької гри Hand of Fate, виявилося, що доки ми перекладали, розробники встигли додати нового тексту (от, бешкетники!). Тож ми попрацювали і над ним. Наразі всю необхідну роботу над цією грою виконано, на черзі хід розробників. Нагадаємо, що українська локалізація «Руки Долі» вже давно доступна усім, хто придбає гру у SteamОднак вона містить низку недоліків, над усуненням яких ми власне й працювали.

Про блюз і набої

Найновішою грою, над якою ми працювали, була нуарна Blues and Bullets. Буквально тиждень тому розробники нарешті залили бета-версію другого епізоду в Steam для тестування. Протягом тижня ми займалися тестуванням локалізації другого епізоду і вже надіслали виправлення розробникам. Вони обіцяють реліз нового епізоду наприкінці цього місяця, однак судячи з купи баґів, з якими ми зіткнулися під час тестування локалізації, його можливо знову відкладуть. Так чи інакше, другий епізод буде доступний одразу з українською локалізацією. Тож можете сміливо хапати серіал, поки Ґейб добрий.

Про літературу

Всередині спілки локалізаторів «Шлякбитраф» вже давно триває дискусія про те, чи могли б ми і чи варто нам поратися локалізацією інших проявів культури. Зокрема літератури. Маючи унікальний досвід перекладу таких титанів фентезі як Baldur’s Gate, ми вважаємо, що могли би хвацько впоратися із перекладом художніх книг дотичних жанрів. Однак у нас є сумніви щодо ефективності наших методів локалізації в літературі.

Врешті-решт ми вирішили, що спробуємо перекласти одну книгу з метою визначити, наскільки добре нам це вдасться і чи є сенс розвиватися в цьому напрямку. Виконаний переклад буде розповсюджуватися безкоштовно, і нам буде вкрай цікаво почути відгуки читачів. Зараз можемо лише повідомити, що визначилися з книгою (її назву ви дізнаєтеся з виходом перекладу в мережу), а також, що перекладачі вже почали роботу.

Напишіть у коментарях, що ви думаєте з цього приводу.

Дали інтерв’ю

Нещодавно до нас звернувся представник порталу imena.ua з пропозицією дати інтерв’ю. Ми прийняли пропозицію і наш координатор відповів на всі запитання. Рекомендуємо до читання.

Про підтримку

Ви можете допомогти нам розвиватися двома способами.

Руками й головою, якщо маєте на це час і натхнення. Якщо добре знаєте українську та англійську мови і хочете випробувати свої сили в локалізації ігор, пишіть на [email protected].

Або можете допомогти нам фінансово, надіславши будь-які суми на рахунок:

5168 7572 2013 4672

Усі кошти йдуть на періодичні виплати перекладачам. Тут ви можете ознайомитися з рухом коштів по цьому рахунку.

Також Шлякбитраф готовий розглянути пропозиції щодо фінансування конкретних проектів з локалізації. Пишіть на [email protected], якщо маєте такі.

Дякуємо всім, хто нас підтримує! Українізація всесвітів триває!

 

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Prey по-українськи — розмова з розробниками Delusion Out of Space

Delusion Out of Space

Ігрова індустрія втрачає “Душу”! Чому це сталося? (Таємна кімната)

Важливе, що втратила ігрова індустрія

Український шутер Shatterline здобув перемогу на GDWC 2022

shatterline

Усі ігри з українською локалізацією тепер зібрано в єдиному каталозі — kuli.com.ua

kuli

Українська гра Bosorka вже доступна в Steam та EGS!

bosorka video 13psw

Ігроладки з дієвидлом: у чому вся проблема?

fluffypancakes lead

Ремейк по-українськи. Огляд Sherlock Holmes The Awakened

sh3re screenshot 2023.04.07 12.21.18.98

Стрім Sherlock Holmes The Awakened

Sherlock Holmes: The Awakened

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: